Tatil

1 Yaşında Bebekle Nereye Tatile Gidilir?

1 Yaşında Bebekle Nereye Tatile Gidilir?| Bebeğinizle bu yazıyı okuduktan sonra bir an önce tatile gitmek isteyebilirsiniz. Yazılan maddelere sadık kalırsanız hem bebeğinizin hem de sizin işiniz kolaylaşacak, harika bir tatil deneyimi yaşayacaksınız. Gelin hep birlikte 1 yaşında bebekle nereye tatile gidilir sorusunun cevabını okuyalım!

1 yaşında bebekle tatil artık çok kolay

Öncelikle bebekle tatil yapacağınız yeri çok iyi seçmeniz lazım. Otel tatili seçmeniz hem sizin açınızdan hem de bebeğiniz açısından daha fonksiyonlu olabilir. Öncelikle bildiğiniz gibi 5 yıldızlı oteller bebek bakım hizmeti vermektedir. Sizde derin bir nefes almak istediğinizde bebeğinize özel hazırlanmış, bakıcıları ise son derece ciddi bir eğitimden geçmiş bebek bakım odaları mevcut. Bebeğiniz uykusunda iken sizde dinlenebilirsiniz, bebeğinizde aklınız kalmasın diye bebeğiniz uyandığında size haberde verilebiliyor. Bu tarz bir tatil için elinizi fazlaca açmanız gerekebilir.

1 Yaşında Bebekle Nereye Tatile Gidilir?

 • Önce bebeğinizin sağlığı.
 • İlk olarak nereye giderseniz gidin;  hava çok sıcak olmamalı.
 • Bebekle tatil için deniz çok soğuk veya kirli olmamalı.
 • Altını çizerek söylüyoruz ki bebeğinizin başına gelebilecek sağlık sorunlarında en yakın mesafede eczane veya hastane bulunmalı.
 • Otelin içinde veya yakınlarında bebek için bez, mama malzemeleri vb. ürünler bulunmalı.

1 yaşında bebekle tatil için kalınabilecek otel/motel/pansiyon ile ilgili püf noktalar.

 • Mamaların hazırlanabilmesi için mümkünse mutfak veya buzdolabı olmalı.
 • 1 yaşında bebekle iyi bir tatil için mutlaka odanızda sıcak su bulunmalı.
 • Bebekle tatil de en çekilmez durumlardan biri ise maalesef sivrisinek. Mümkünse odada sineklik olan pencereleri tercih edin.
 • Bebekle konforlu bir tatil için bebek yatağı olan yerleri tercih edin. Unutmayın ki bebeğinizin sağlıklı uykusu demek hem onun gelişimi hem de sizin huzurlu bir tatil geçirmenize neden olacaktır.
 • Bebeğiniz için uyku vakti geldiğinde ise tatil yerinin gürültülü olmamasına özen gösterin. Örneğin tatilde disko, eğlence mekanları, gece hayatına müsait olan beldeleri seçmeyiniz.
 • Her nerede kalacak olursanız olur bebekle tatilde rahat etmek ilk hedefiniz olmalı. Bunun içinde özellikle bebeklere ekstra özel bir konsept hazırlamış tatil yerlerini seçin.
 • Bebeğinizi rahatlıkla kontrol edebileceğiniz alanları düşünün.

Bebeğinize olası bir aksilikte kolayca müdahale edebileceğiniz yerlere gitmek hem sizin rahatlığınız hem de bebeğinizin güvenliği açısından büyük önem taşımaktadır. Yurt dışı seyahatlerinizde 2-3 saatten fazla süren veya aktarmalı yolculukları bebeğiniz için tavsiye etmiyoruz. Bağışıklık sisteminin düşük olduğu bu dönemlerde ne kadar kapalı alanda ve fazla insanla birlikte olursa bebeğinizin hastalanma olasılığı da o kadar fazla olacaktır. Bu yüzden bebekle tatil de daha sakin beldeler tercih ediliyor. Diğer bir önerimiz ani mevsim değişikliklerinden uzak tutmanız olacaktır. Bulunduğumuz coğrafi konum nedeniyle bebekle gidilecek tatil yerleri oldukça fazla. Bebeğinizi en iyi siz tanıyorsunuz, bu doğrultuda ona iyi gelecek en iyi şeyleri de siz bilirsiniz. Gürültü de çok rahat uyuyabilen bir bebeğiniz varsa daha gece hayatına müsait yerleri seçebilirsiniz. Ama yine de gürültüyü  minimuma indirgemeye çalışın. Böylece bebekle tatil de karlı olabilirsiniz.

1 yaşında bebeğin tatil bavulu!

Gidilecek yere karar verdikten sonra en kritik aşama bebek bavulu hazırlamak. Neyin yetip yetmeyeceğini neye ihtiyaç olacağı belli olmuyor. Bu yüzden her şeyi koymanız gerekiyormuş gibi gelebilir. İlk olarak tatil için bebek bavulu hazırladığınızda günlük yaşantısında en çok ihtiyacı olan şeyleri ilk sıraya yazın. Tatil listesi hazırlamak işinizi kolaylaştırabilir. Tatil için ise ihtiyaç duyacağınızı düşündüğümüz bebeğiniz için en kritik eşyaları düşündük!

Öncelikle yedek kıyafetler, şapkaları bavula attığınızı umuyoruz. Peki 1 yaşında bebek için tatilde ihtiyaç listesi nedir? İlk olarak insan için bile en temel olan beslenme! Bebeğinizin maması için mama malzemelerini aldıktan sonra bebekle tatil için pompa, biberonlar, mama tabağı ve yanınıza blender koymayı unutmayın. Bebeğinizin tatilde karnı koyduğunda sizinde huzurlu bir gün geçirmenizi sağlayacaktır. Bebeğiniz sıkıldığında ona bir eğlence lazım. Bu yüzden bol bol oyuncak koymayı da unutmayın. Tatilde bebeğinizi uyuttuktan sonra odadayken duymanız için telsiz kullanmanızı öneriyoruz. Bu yüzden bebek telsizi almayı unutmayın. Hem bebeğiniz daha güvende olacaktır. Eğer onu suyla tanıştırmak istiyorsanız bebek için can yeleği almanız gerekiyor. Denizden korkarsa plastik çocuk havuzu da işinizi görebilir. Bebeğiniz suyla tanışırken tatilde güneşe de doyacaktır. Güneşin zararlı ışınlarında onu korumak için faktörlü güneş koruyucu alın. Bebekle tatil de bolca anı biriktirmeyi unutmayın. Onun bu en özel anlarını fotoğraf kamerasıyla ölümsüzleştirin.

Yurtiçi Otelleri, Turlar Ve Tatil Fırsatları yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz…

https://hayatinkalbine.com/yurtici-otelleri…tatil-firsatlari/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu