Güzellik Estetik

Badem Göz Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Badem Göz Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?| Badem Göz Estetiği Nedir?, Güzel görünüm badem göz estetiği uygulamalarına kadar yansıdır. Üstelik güzellik ve estetik görünüm günümüze kadar hiç bu kadar önemli olmamıştı hem erkek hem de kadınlar için. Çok sayıda kişi elinde fotoğrafla estetik cerrahlarının kapılarını aşındırıyor, büyük gözlere sahip olmak için estetik operasyonu olmak istiyor. Ünlülerinde tercihi cerrahi müdahale olmadan gerçekleştirilen badem göz estetiği ile derin bakışlar artık çok daha kolay.

Badem Göz Estetiği Nedir?

Makyajın sihirli formülleriyle uğraşmak istemeyen başta çok sayıda kadın, kalıcı olarak gözlerini büyük gözükmesini tercih ediyor. Badem göz estetiği ile de hekimler bu taleplere cevap veriyor. Operasyon sayesinde, göz kapakları yukarı doğru çekiliyor, böylelikle gözler çok daha iri yapıya kavuşuyor. Üstelik bakışlara da çok daha derinlik kazandırılıyor. Sadece makyaja gerek duymadan iri göz yapısına sahip olmak isteyen kadınlar değil aynı zamanda göz yapısını düşük gören erkeklerde bu uygulamayı sıklıkla tercih etmeye başladı bile.

Badem Göz Estetiğini Kimler Tercih Edebilir?

Diğer estetik yöntemlerinin aksine badem göz estetiğinin en büyük avantajı, görünümün beğenilmemesi durumunda geriye dönüşe de sahip olabilmesidir. Operasyon ise genellikle düşük göz yapısına sahip kişiler tarafından tercih ediliyor. Elbette uygulamanın kişiye uygun olup olmadığı, hekim muayenesinden sonra ortaya çıkar. Bu nedenle uygulamaya net karar vermeden önce mutlaka hekime danışılmalıdır.

Badem Göz Estetiği Uygulaması Nasıl Yapılır?

Birçok estetik uygulamasındaki zorlu süreçler bu uygulamada yer almaz. Lokal anesteziyle gerçekleşen badem göz estetiği uygulaması yaklaşık bir saatlik işlem ile sonlandırılır. Operasyon, gözün dış üst köşesine kesi atılmasıyla başlar. Cerrahi ipler ile göz yukarı doğru çekilir ve sabitlenir. Operasyonda atılan dikişler ise kalıcı değildir ve iz bırakmaz; zaten operasyondan bir hafta sonra dikişler alınır. Günlük hayattan koparmayan uygulama sonrasında da hastanede kalmaya gerek yoktur.

Badem Göz Estetiğinin Önemli Yanı

  • Düşük gözlü hastalar bu operasyon sayesinde çok daha düzgün göz yapısına kavuşur.
  • Derin bakışlara sahip olunur.
  • Görüntünün beğenilmemesi durumunda, geriye dönük bir uygulamadır.
  • Başkaları tarafından fark edilmeyen bir estetik uygulamasıdır.

Üç ya da dört sene kalıcılığı süren badem göz estetiği fiyat bilgileri sağlık merkezinden sağlık merkezine değişim gösterebilmektedir. Estetik uygulaması için kişiler mutlaka daha önceden badem göz estetiği uygulamasını olmuş kişilerin referanslarını dikkate alarak hekim ve sağlık merkezini belirlemelidir. Zahmetsiz olan uygulamanın, işin ehli olmayan kişiler tarafından gerçekleştirilmesi olumsuz ve kötü sonuçlara neden olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu