Bebekle Gidilebilecek Tatil Yerleri

Bebekle Gidilebilecek Tatil Yerleri| Çocuğunuzla veya bebeğinizle tatile gitmek bu yazıyı okuduktan sonra artık zor değil. Çocuğukla tatile nasıl gidilir? Çocukla huzurlu tatil nasıl yapılır? Gibi sorularınızın cevapları aşağıda.

Çocuğunuzla gidebileceğiniz en güzel tatil yerleri

Eğer yurt dışı gezisi istiyorsanız fazla saat uçmayacağınız ya da çocuğunuzun sağlık sorunlarında kolayca hastaneye, ilk yardıma ya da ilaçlarını temin edebileceğiniz bir yer planınızın ilk hedefi olmalı. Bu hedefte çocukla gidilebilecek tatil yerleri ise:

İskandinav- Avrupa ülkeleri

Fransa, İngiltere, İspanya,Norveç gibi yerlere 3-4 saatte uçabiliyorsunuz. Hem uçakta bulunma sürenizin kısalığını göz önünde bulundurursak hem de ihtiyaç halinde güvenilir sağlık çözümleri sayesinde bu tür yerleri listenizin en başına alabilirsiniz. Çocuğunuz aktif bir karakter ise gezmekten dolaşmaktan ve doğadan keyif alıyorsa çocuğunuzla gidebileceğiniz tatil yerleri Almanya, İsveç olabilir. Gerek hayvanat bahçeleri gerek doğa ile iç içe olan bu ülkeler çocuğunuzun hem kendini keşfetmesi hem de mizacına uygun olacaktır. Burada önemli olan çocuğunuza uygun bir tatil yeri bulmaktır. Bu yüzden hatta Berlin bir çok parkıyla doğayı seven çocuklar için mantıklı bir seçim olabilir. Hem böylece parklar gibi alanda çocuğunuz küçük yaşta farklı kültürlerle olma deneyimini yaşayabilir. Böylece çocukla gidilebilecek tatil planınıza bir artı puan daha katabilirsiniz.

Başka bir yönden yüz binlerce çocuğun hayal ettiği hatta çocuklarla kalmayıp yetişkinlerin bile büyülendiği Disneyland!Çocuğunuza masal tadında bir tatil yaşatırken sizinde keyif alacağınızdan eminiz. Bu tarz yerlere ilgi yoğun olacağı için sıra beklememek açısından ”fastpass” uygulaması size avantaj sağlayabilir. Fatpass ne işe yarar diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Bu uygulama sayesinde sıra beklemeden Disneyland’ın kapısı size açılacaktır. Aynı zamanda nerede olursanız olun akıllı telefon kullanıyor iseniz çocuğunuzun sevdiği yerleri haritadan bulabilirsiniz. Böylece çocukla harika bir tatil yapmış olacaksınız.

Deniz tatili için büyük şans!

Milyonlarca turistlerin akın ettiği sahillerimizde bebekle gidilebilecek en iyi tatil yeri haline getirebilirsiniz. Türkiye bu seçenekler arasında karşı konulamaz bir fikir. Küçük bir öneri olarak restore edilen otellerden bir tık uzak durmanızda fayda var. Nedeni ise restore edildiği için tatilde bebek mama sandalyesi bile bulamayabilirsiniz. Otelleri rezervasyon için aradığınızda ekstra bebek için uygun otel kapasitesinde olup olmadığını öğrenin. Bazı otellerde bebekler için özel oda bulunmakta ve bebeğiniz uyandığında size haber verilmektedir. Tatilinizi nerede yapıyorsanız yapın bulunduğunuz otelin acil ilk yardım ekibini sormayı en yakın hastaneye uzaklığını da göz önünde bulundurun. Deniz tatilinde çocuğunuz suyla oynamayı seviyorsa onun için çok zevkli bir deneyim olacaktır. Otelinizde diğer bir önemli koşul ise bu suyla oynayabileceği alan. Çocuklar için yapılmış özel havuz çocuğunuzun güvenliği açısından önemli olacaktır.

Çocuğunuzla uçak deneyimi için fikirler;

Her ne kadar az havada kalacağınız bir süre olsa bir çok ebeveynin korkulu rüyası uçak seyahati. İlk olarak altını çizmek istediğimiz konu bebeğinizin sizin hislerini algılayabildiğini bilmeniz. Eğer siz rahat olursanız bebeğinizde uçakta rahat hissedecektir. Bebekleri uçakta rahat ettirmenin yolu çocuğunuzun ihtiyaçlarına yönelik bir halde olmanız. Çocuğunuzun ihtiyaçlarını karşılayabilirseniz çocuğunuz da rahat etmiş olacaktır. Uçaklarda pusetli sıralarda öncelik  bebeğinizin hakkıdır. Bazen yolcular puset takılan koltuğun bacak mesafesi daha açık olduğu için o koltuğu tercih edebiliyor. Eğer pusetli koltuklar dolu ise ve sizin pusetiniz varsa koltuklar kontrol edilir. Puseti olmayan yolcu kaldırılır. Bu detaya önem vermenizde fayda olacaktır. Çocuğunuzun yemeği ya da ona daha rahat bir yolculuk açısından oyuncaklarını el bagajınıza almanızı öneriyoruz. Böylece çocuğunuzun ihtiyacı olduğunda ona hızlıca yardımcı olabilirsiniz. Uçuşlarda bazen rötar olabiliyor. Bu sebeple yanınıza fazladan mama veya bez almanızı öneriyoruz. İhtiyacı olandan fazla eşya almayınız bu size sadece yük olacaktır.

Çocuğunuzla tatilin püf noktaları!

Çocukla huzurlu bir tatil geçirmek istiyorsanız çocuğunuzu olabildiğince ‘serbest’ bırakın. Çocuğunuzun dilediği gibi iç güdüsel olarak hareket etmesine izin verdiğinizde hayal edilen tatil gerçekleşmiş olacaktır. Zaten çocuğunuzun enerjisi bittiğinde yanınıza gelecektir. Hem o enerjiyi attığı için rahat bir uyku çekecektir. Çocuklu seyahatte kullanılacak bebek arabası ne kadar kolay kapanıp açılıyorsa ve ağırlığı ne kadar hafifse o kadar işinizi kolaylaştıracaktır.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı