Güzellik Estetik

Botoks Nedir Neden Yapılır?

Botoks Nedir Neden Yapılır?|  Botoks, halk arasında genellikle vücuda yapılan bir germe işlemi olarak bilinir. Oysa ki botoks, bir mikro organizmadan hazırlanan nörotoksin işlevinde bir ilaçtır. İlaç sulandırılır ve hasta kişinin kaslarına enjekte ediliyor. Kaslara enjekte edilen ilaç, kaslar ile sinirler arasındaki bağlantıyı bir nevi keserek kasların 6-7 ay boyunca çalışmasını azaltır. Böylelikle kırışıklıklar meydana gelmez.

Botoks uygulanırken çok küçük boyutlardaki iğneler kullanılır. Kesik oluşmadığından alerjik bir durum ortaya çıkmaz. Bu yüzden çok fazla güvenli bir yöntemdir. Dünyada neredeyse on binlerce insana uygulanmış ve halen uygulanmaktadır. Uygulanma süresi ise 10-15 dakika kadar kısadır.

Botoks Nedir Neden Yapılır?

Yüz mimiklerimiz yüzünden göz etrafı, kaş arası ve alın bölgesi kırışıklıkların en fazla oluştuğu yerlerdir. Bu bölgeler için botoks çok etkilidir. Ayrıca boyun kısmındaki kat izlerine de kullanılıyor.

Botoks, kırışıklık giderici etkisinin yanı sıra aşırı terleme hastalığı içinde etkili bir yöntemdir. Ayak tabanlarına, el ve koltuk altı kısımlarına uygulanarak, bu bölgelerdeki terlemelerin 5-6 ay boyunca azalmasını sağlıyor. Birçok güzellik merkezi botoks işlemi yapıyor fakat yüksek ücretler yüzünden çoğu kişi bu uygulamaya yanaşamıyor. Maddi durumu yeterli olmayanlar için kendi evlerinde hazırlayabileceği botoks yöntemlerini araştırmak istedik.

1. Yöntem

Malzemeler

  • 1 adet yumurtanın sarısı
  • Yarım çay kaşığı tuz
  • 1 yemek kaşığı süt
  • 2 çay kaşığı limon suyu

Hazırlama ve Uygulama

Malzemelerin hepsini bir kap içerisine ekleyerek tahta kaşıkla karıştırın. Temiz kıvama geldiğini hissettiğiniz zaman ince bir katman olacak şekilde yüzünüze uygulayın. Maskeyi yüzünüze uygulayacağınız sırada mimiklerinizi kullanmamaya çalışın. Maske kuruduğu zaman üzerine bir katman daha sürün. Maskeyi yaklaşık 30 dakika yüzünüzde beklettikten sonra yıkayın. Yıkarken güçlük çekerseniz eğer zeytinyağını yüzünüze sürdükten sonra yıkayın.

2. Yöntem

Malzemeler

  • Yarım çay bardağı havuç suyu
  • 1 bardak su
  • 1 yemek kaşığı patates nişatası ya da buğday

Hazırlama ve Uygulama

Su içerisine nişasta ilave ederek krema kıvamını yakalayana dek pişirin. Ardından havuç suyunu ekleyin ve yüzünüze uygulayın. Her akşam düzenli olarak yüzünüze uygulayabilirsiniz.

3. Yöntem

Malzelemer

  • Bal
  • Tereyağı
  • Hazırlama ve Uygulama

1 tatlı kaşığı bal ile 1 çay kaşığı tereyağı karıştırın. Kırışıklığın bol olduğu bölgelere dairesel hareketler ile sürün. Yaklaşık 10-15 dakika kadar yüzünüzede beklettikten sonra yıkayın.

Burun Estetiği Ameliyatı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu