Güzellik EstetikSağlık

Burun Estetik Ameliyatı Zor mu?

Burun Estetik Ameliyatı Zor mu?| Genel olarak çok basit bir ameliyat gibi görünen burun estetiği ameliyatı zor bir ameliyattır. Bunu kime sorarsanız sorun, hangi profosöre sorarsanız sorun, hangi tıbbi dökümasyonu incelerseniz inceleyin hep aynı sonucu duyacaksınız. Öyleki bu ameliyet  dikkatli ve bilemezlikleri olan bir ameliyattır.

Tabiki bunlara katılmamak mümkün değildir burun yapısı itibari ilede karışık bir organdır içerisinde kıkırdaklar var kemikler var hepsi ile ilişkileri çok farklı içerisinde koskoca boşluklar var bir yandanda nefe alma gibi çok önemli bir fonksiyonu var bir yandanda estetik olarak vücudun en önemli en çok görünen yerinde bulunuyor.

Estetik Burun Ameliyatları Zormudur?

Bu yönleri ile değerlendirildiğinde burun estetiği operasyonu zor bir ameliyat en ufak bir hatanız hemen göze çarpıyor yapıldığı zaman her şeyin çok iyi olması gerekiyor hiçbir eğriliğin çöküntünün olmaması gerekiyor ki iyi bir ameliyat olsun ve bir yandan da çok doğal olmalıdır ama burun estetiği ameliyatları son zamanlarda bakıldığında en çok gelilen ameliyatlarlardan birisidir iyi yapıldığında son derce olumlu sonuçların alındığı bir ameliyat haline geldi

Bundan 10 ila 15 yıl önceki ameliyatlar düşünüldüğünde biz mesleğe girdiğimiz zaman hocalarımızın yaptığı burun estetiği ameliyatları biraz daha farklı yapılıyordu. Standart bir şekilde hep aynı tip burunlar ortaya çıkıyordu. Sonuçlar pek iyi olmuyordu; yapılan burunlar pek doğal durmuyordu. Yapılan bariz hatalar devamlı tekrarlanıyordu. Şu anda öyle bir durum söz konusu değil; şimdiki burun estetiği ameliyatlarını 10 – 15 sene önceki hali ile kıyasladığımızda, arasında çok büyük farklar var. Biz şu anda bu operasyonlara çok hakimiz ve bir çok şeyi yapabiliyoruz.

Kongrelere gidildiği zaman yada makaleleri okuduğunuz zaman tartışılan durumlar artık çok küçük detaylar acaba şöyle yapsak veya böyle yapsak daha mı iyi olur dediğimiz detaylar gerçekten çok büyük bir yol katedildi burun estetiği ameliyatlarında ama yinede zor bir ameliyattır.

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiği ameliyatını kime yaptırıcağınızı çok iyi seçmelidir hasta bu heryerde belli standartlarla yapılan bir ameliyat değil bu kişeye özel bir ameliyat hem kişiye hastaya özel bir ameliyat hemde cerraha özel bir ameliyat bu işlemi yapıcak olan cerrahında kendisini çok iyi geliştirmiş olması yeni trendleri yok iyi yakalamış olması yenilikleri çok iyi takip ediyor olması gerekmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı