Güzellik Estetik

Burun Ucu Estetiği, Burun Ucu Kaldırma Ameliyatı

Burun Ucu Estetiği, Burun Ucu Kaldırma Ameliyatı| Burnun üst ve orta kısmındaki görsel ve anatomik yapının normal olduğu fakat burnun ucundaki şekil bozukluğunu düzeltmek adına yapılan operasyonel işlemlere burun ucu estetiği adı verilmektedir. Bu operasyon kapalı burun estetiği tekniği ile burnun iç kısmından yapılan kesilerle de uygulanabilir ve dışarıdan bakıldığında burun ucunda herhangi bir iz görülmez.

Burun Ucu Estetiği Kimlere Yapılır?

Genel ya da lokal anestezi altında burun ucu tasarımı, yüz yapısının doğallığına göre çözümlenerek yapılmaktadır. Burun ucunda bulunan kıkırdakları şekillendirip yeni konumlarına adapte etme amacıyla kıkırdak fazlalıkları varsa eksiltilir ve kıkırdak eksikliği varsa burun içinden alınan parçalar ya da kulaktan alınan parçalarla desteklenmektedir. Burun ucundaki yumuşak dokuya da bir takım müdahaleler yapılabilmektedir.

Burun ucu estetiği operasyonlarında septum adı verilen orta bölümdeki kıkırdak alana müdahale edilmişse, bilinen klasik bez tamponlar kullanılmaz. Bununla birlikte ya silikon yaprakçıklar ya da burun içine özel bir aletle eriyen dikişler konularak tamponsuz bir şekilde yapılabilir. Eriyen bu dikişler ile septum adı verilen alana tespitler yapılır ve tampon kullanılmadığı için herhangi bir şey almaya gerek kalmaz. Ameliyat sonrası tamponsuz burun ucu estetiğinde diğer farklı uygulamalara göre daha rahat nefes alınabilmektedir.

Burun Ucu Kaldırma Ameliyatı

Burun ucu estetiği ameliyatı sonunda burnun dış kısmına sadece özel bandajlar kullanılmakta ve daha kapsamlı müdahale de ise plastik alçı teller konulabilmektedir. Atel, en erken 5 gün içerisinde geri alınır. Burun üzerinde bulunan özel bandajlar ise 5 ile 10 gün arasında alınabilmektedir. 3.haftadan sonra operasyonun burnunuza verdiği yaklaşık yeni şeklin farkında daha iyi varabilecek duruma gelebilirsiniz. Bu operasyondan sonra son şeklini yaklaşık olarak 6 ay sonra alabilen burun, daha estetik ve güzel bir görünüme kavuşmuş olacaktır.

Günümüzde estetik operasyonlarında yaşanan gelişmeler ile vücudun her bölgesine yapılacak müdahaleler ile istenmeyen durumlar kolaylıkla yok edilebilir ve hastaların talebine göre işlemler yapılabilmektedir. Bu konuda uzman doktorlar ile görülebilir ve alacağınız randevu sonrasında estetik operasyonlarınızı kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hem sağlık hem de güzel bir görünüm için tercih edilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu