Finans

Çalışmayan Ev Hanımlarına İhtiyaç Kredisi

Çalışmayan Ev Hanımlarına İhtiyaç Kredisi| Çalışmayan Ev Hanımlarına İhtiyaç Kredisi, Günümüzde kredi şartlarının ağırlaşması ile çalışan kişiler dahi kredi çekmekte zorluk çekebiliyor. Bunun yanı sıra ev hanımlarına da çözüm yolu kalmıyor. Fakat yapılan düzenlemelerde ve değişikliklerde ev hanımlarına da kredi imkanı tanınıyor. Ev hanımlarının, gıda, giyim, kozmetik gibi ihtiyaçları için devlet destekli kredi çıkartılıyor. Kredi anlaşması olan bankalar, internetten araştırılmalıdır. Ev hanımlarının da ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için devlet desteği ile verilen kredileri çekebilmek için bankalara başvuru yapılması gerekiyor. Bankaların istediği evraklar genellik ile aynı olmakta. İnternet üzerinden yapılan başvurular yerine, direk bankaya gitmek çok daha mantıklı olacaktır. Merak edilen her şeyin cevabı alınabilir.

Ev Hanımlarına Kredi Hangi Şartlar İle Veriliyor? 

Ev hanımlarına verilen kredi oranları düşük miktarlı olduğu için herhangi bir şart sunulmuyor. Sicili temiz olan ev hanımları, rahatlık ile ihtiyaç kredisi çekebilirler. İhtiyaç kredisi çekmek için istenilen bilgi ve evrakları vermeniz yeterli olacaktır. Sicili temiz olmayan ev hanımlarından, herhangi bir teminat istenecektir. Çekecek bayanın üzerinde tapusu olan, ev, araba ve arsa gibi bir mal olması gerekecektir. Bu şekilde olmaz ise kredi çekme ihtimalleri olmayacaktır. Verilen miktar az olduğu için ve standartlar çerçevesinde bakıldığında, ev hanımı sayısının çok fazla olması bazı önlemler almaya tetikliyor. Bu neden ile eşit şartlarda kredi imkanı sunabilmek için sicil kayıtlarına, göre farkı şartlar isteniyor.

Ev Hanımlarına Verilen Kredi Faizleri Nasıldır? 

Ev hanımlarına sunulan kredi limiti sabittir. Bu neden ile bankaların güncel faiz oranları ile aynı faiz işlemektedir. Verilen kredi miktarına göre taksitlendire vadesi uzun olmaktadır. Bu neden ile aylık ödenecek tutarlarda düşük olacaktır. Faizlerin ne kadar olduğu, bu durumda önem taşımamaktadır.

Ev Hanımları Çektiği Kredi Taksitlerini Ödemez İse Ne Olur? 

Ev hanımlarının her hangi bir gelir olmadığı için verilen kredi miktarları az olmakta. Bu sebep ile taksitleri de az olmakta. Fakat bu taksitlerin ödenmemesi durumunda yasal prosedürler uygulanacaktır ve tekrar kredi çekme imkanı verilmeyecektir. Ev hanımlarına destek olmak amaçlı ve kişisel ihtiyaçlarının karşılanması amaçlı verilen bir kredi olduğu için düzenli ödeme yapılır ise tekrar kredi imkanı sunulacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu