Güzellik EstetikSağlık

Ciltteki Çizgiler Nasıl Geçer?

Ciltteki Çizgiler Nasıl Geçer?| CİLTTEKİ ÇİZGİLER NASIL GEÇER Ciltteki çizgiler ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı bir çok ev yapımı ilaçlar vardır. Göz çevresinde yaşlanmaya bağlı olarak gelişen bu sorunları azaltmada yardımcı birkaç çözümü paylaşıyoruz. Göze yakın bölgeler hassas olduğundan dolayı önerilen çözümü öncelikle cildin başka bir yerine uyguladıktan sonra göz çevresine uygulamanız tavsiye edilir.

Ciltteki Çizgiler Nasıl Geçer?

Üzüm çekirdeği yağı ile güzelleşin. Epidermisi (üstderi) nem ihtiyacı ve beslenmesi için önemlidir. Göz çevresi ve bu bölgede oluşan kırışıklıklar için oldukça faydalıdır. Bu doğal madde, cildin epidermis kırışıklıkları ile mücadele etmesine ve gençleşmesine olanak sağlar. Üzüm çekirdeği yağı, ciltte yaşlanmaya bağlı değişiklikleri azaltmaya yardımcı “proantosiyanidinler” gibi bir anti-oksidandır. Birçok kadının kırışıklıkları yok etmek için üzüm çekirdeği yağı kullanmasının nedeni budur. Kuru epidermis üzerinde uygulandığında, epidermisi nemli tutar. Herkesin bildiği gibi, nemli olan bir epidermis tabakasının kuru olana göre kırışıklık oluşturma ihtimali daha düşüktür.

Ağız Kenarındaki Kırışıklardan Nasıl Kurtulabilirim?

E vitamini kullanınız. E vitamini gözaltı kırışıklıklarını azaltmaya ve önlemeye yardımcı olur. Takviye E vitamini bir antioksidandır ve yağı çok yoğundur. Bu yüzden kuru olan üst deriyi çok iyi nemlendirir. E vitamini takviyesi, güçlü anti-oksidanlar ile epidermise nüfuz eder, nazik göz yuvasının yağlanmasını sağlar, kırışıklıkların daha az görünür hale gelmesini ve yeni kırışıklıkların oluşmasını önlemeye yardımcı olur. Her akşam yatmadan önce, E vitamini kapsülü içindeki sıvıyı dışarı sıkıp kırışıklıkların olduğu bölgelere sürünüz. Akşam E vitamini sürdükten sonra gündüz de üzüm ve ananas tüketilmesi etkisini hızlandıracaktır.

Kırışıklıkların üzerine Hindistan cevizi yağını deneyin. Hindistan cevizi yağı eski kırışıklıkların giderilmesinde ve cildin yaşlanmasını önlemede harikalar yaratan bileşenlerden biridir. Gözaltındaki kırışıklıkların üzerine yağı ile masaj yapılır. Birkaç hafta hindistan cevizi yağını düzenli kullandığınızda sonuçlarını görmeye başlayacaksınız. Göz çevresindeki epidermiste kırışıklıkların oluşmasını ve kaybolduktan sonra geri gelmelerini önlemek için düzenli olarak devam edilmesi önemlidir.

Kuru Ciltler İçin Doğal Nemlendiriciler

Avokadonun da cilt için değerli bir bitki olduğu unutulmamalıdır. Epidermis (üst deri) için mükemmel sonuçlar vermektedir. Gözaltı kırışıklıklarını çok etkili bir şekilde azaltır. Avokado püresinden biraz alıp göz çevresinde kullanınız. Cildinizin normal yağ üretimini destekleyecek ve cildin daha nemli olmasını sağlayacaktır.

Denenebilecek bitkilerden birisi de salatalıktır. Yaşlanmış ve kırışmış göz kapakları ile başa çıkmak için salatalık kullanabilirsiniz. Salatalık dilimlerini göz kapaklarının üzerine yerleştiriniz. Kırışıklıklar ve şişlikler azalacak, böylece cilt yeniden kendini enerjik hissedecektir.

Kırışıklıklar için denenmesi gereken bitkilerden biri de portakal suyudur. Göz çevresindeki kırışıklıkları azaltmak için taze portakal suyu kullanabilirsiniz. Taze portakal suyuna bir pamuklu çubuk batırın ve günde iki kez, sabah ve akşam göz çevresine sürünüz. Göze kaçmamasına dikkat ediniz. Birkaç hafta sonra çizgi ve kırışıklıkların azaldığını fark edeceksiniz.

Hint yağı kullanın. Hintyağı bilinen en eski anti-aging tedavilerinden biridir. Akşamları birkaç damla göz altına sürüp masaj yapınız. Hint yağının kullanılması epidermisin pürüzsüz ve daha esnek olmasına ve kırışıklıkların azalmasına yardımcı olacaktır. Göz kırışıklıkları azalma gösterdikten sonra tekrarlamaması için haftada 1 ya da 2 bu tedaviye devam etmek gerekir.

Güzel Bacaklar İçin Günlük Bakım Nasıl Yapılır?

Sağlığınızı koruyun. Dengeli beslenin. Balık tüketerek ya da takviyeler alarak omega3 alınız. Yeterince uyuma ve dinlenme; vücudu susuz bırakmama, bol su tüketmek de önemlidir.

DİKKAT !!!! Aşırı alkol tüketimi ve sigara içilmesi hem vücudun genelinde hem de ciltte zararlı etkiler yaptığından dolayı bırakılmalı veya en azından tüketimi azaltılmalıdır. Güneşli ve sıcak mevsimlerde cildinizi güneşten ve güneşin zararlı ışınlarından koruyunuz.

Doğal Güzellik İpuçları ve Tavsiyeler yazımızıda okumanızı tavsiye ederiz…

https://hayatinkalbine.com/dogal-guzellik-i…ri-ve-tavsiyeler/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu