Otomobil

David Beckham’ın Arabaları

David Beckham’ın Arabaları| O belki de dünya futbol tarihinin en karizmatik 5 oyuncusundan birisi. Bir spor yazarının onun hakkında şu sözleri söylediğini hatırlıyorum : ‘Karşı kalenin üst direğine bir bozuk para koyun ve onun kendi kalesinden onu nasıl vuracağını görün. Bunu sadece David Beckham’ın sağ ayağı yapabilir!’. Eğer hem futbolunuzla hem de karizmatikliğinizle bu kadar ünlenmişseniz servetinizin ‘küçük’ bir bölümünü otomobile harcamanız gayet doğal bence. Gelin beraberce David’in garajına bir göz atalım!

Beckham’ın oyuncakları

Dünya kupasının yaklaşmakta olduğu şu günlerde futbol severler, sürekli takımlar hakkında konuşuyor. Kupa kime gidecek hangi futbolcu dört yılda bir gerçekleşen bu organizasyona damga vuracak tüm bunlar büyük merak konusu. Biz onları izleyip hop oturup hop kalkarken, onlar da sahip oldukları otomobillerin heyecanıyla yaşıyor.  Pele’den sonra en çok konuşulan futbolculardan olan, sık sık değiştirdiği saç stil ve dövmeleriyle birçok gencin idolü haline gelmiş David Beckham da onlardan biri. Kendisi 2013 yılında futbola gözyaşlarıyla veda etmiş olsa da otomobil koleksiyonu artmaya ve konuşulmaya devam ediyor.

Bunların arasında bazıları İngiltere’de, diğerleri Amerika’da olmak üzere Range Rover’dan Lamborghini’ye, Audi’den Bentley’e kadar birçok farklı marka ve model bulunuyor. Siz bu satırları okurken bazıları koleksiyondan çıkıp yerlerini yenilerine bırakmış olabilir. İşte serveti 300 milyon dolarak yaklaştığı söylenen en zengin sporculardan Beckham’ın direksiyonunda görüldüğü modeller…

Aileyle Escalade, tek başına 911

İngiltere’nin milli sembollerinden sayılan Rolls-Royce’un Ghost ve Phantom Drophead Coupe modelleri, Beckham için ayrı bir öneme sahip. Lamborghini Gallardo, Porsche 911 (farklı versiyon ve renklerde) ve Ferrari 360 Spider hız tutkusunu tatmin ederken, Cadillac Escalade ailesiyle birlikteyken ilk tercihi.

Amerika’da futbolun yaygınlaşmasında önemli rol oynayan Beckham, orada yaşadığı dönemde sık sık Jeep Wrangler ve Chevrolet  Camaro’yla gezerken görüntülendi. Range Rover Sport, Bentley Arnage, Aston Martin V8, Bentley Mulsanne, Jaguar XJ, Hummer H2 Porsche Cayenne, Audi S8 ve Q7, ünlü futbolcunun otomobil listesindeki diğer modellerden birkaçı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu