Sigorta

Deprem Sigortası

Deprem Sigortası| Türkiye’de yaşayan her insanın kabullenmek ve önlemini almak zorunda olduğu bir gerçek olarak deprem, hayata devam edebilmek için bilinçli önlemleri gerektiriyor. Bunun için ev sahiplerine sunulan ve zorunlu olan deprem sigortası hakkı; deprem ve deprem sonrası oluşan olaylara karşı yaşanan maddi hasarların tanzimini sağlamakta.

1999 Marmara depremi ülkemizde çok fazla kaybı getirdi. Bu kayıplar aynı zamanda böyle olaylara karşı ne kadar büyük bir ihtiyacımız olduğunu da ortaya koydu. Depremden sonra kurulan Doğal Afetler Sigortalar Kurumu DASK, deprem sonrası maddi kayıpları tanzim ederek hayatımıza yerleşen bir deprem sigortasının genel adı.

Yakın yıllarda zorunlu hale getirilen deprem sigortası elektrik, su, doğalgaz gibi aboneliklerde, konut kredisi işlemlerinde de yaptırılma zorunluluğu ile karşımıza çıkıyor. Deprem sigortası fiyatları evin metrekare büyüklüğü ve bulunduğu il ilçe konumuna göre belirlenmekte. Bu fiyatlar taksitlere bölünerek ödenebiliyor olsa da oldukça cüzi bedeller içeriyor. Her ev sahibinin rahatlıkla ödeyeceği deprem poliçeleri deprem sonrası enkaza dönüşen yaşam alanlarının geri gelmesini sağlıyor.

Deprem Sigortası

Deprem sigortaları sigorta şirketleri aracılığıyla yapılıyor. Olası bir deprem sonrası hasar tazminini sağlanması için adres ve bina büyüklüğü bilgilerinin poliçede eksiksiz belirtilmesi gerekiyor. Her binaya ait olan adres kodunu bilmek ve poliçede belirtmek bu açıdan önemli. İlgili sitelerden adres kodunuzun olup olmadığını öğrenebilir ve yoksa sisteme dahil edilmesini sağlayabilirsiniz.

Evinizin deprem sigortası bedelini SigortSer2in uzman ekranları aracılığıyla hemen öğrenebilir, dilerseniz anında yaptırabilirsiniz. Bu esnada poliçeniz adresinize ücretsiz olarak gönderilir ve yenileme tarihi yaklaştığında sigorta temsilciniz size gerekli bilgilendirmeyi önceden yapmış olur.

Deprem sigortası için tazmin edilen bedel maksimum 150 bin TL’dir. Bunun üzerinde değeri olan poliçeler için konut sigortasının yaptırılması gerekecektir.

En Uygun Konut Sigortası yazımızı da okuyabilirsiniz…

https://hayatinkalbine.com/en-uygun-konut-sigortasi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu