Diş Eti Kanamasına Ne İyi Gelir?

Diş Eti Kanamasına Ne İyi Gelir?| Diş eti kanamaları, oldukça sık görülen ve birçok diş eti hastalığına bağlı olarak gelişen önemli bir sağlık problemidir.

Diş eti kanaması birçok bilimsel çalışma,  ağız ve diş sağlığının çok önemli olduğunu göstermiştir. Ağız ve diş hastalıklarının diğer organları da etkileyebildiğini biliyor muydunuz?

Diş Eti Kanamasına Ne İyi Gelir?

Bu yüzden diş sağlığımıza ve ağız sağlığımıza gereken önemi göstermemiz gerekiyor. Dişlerin sağlıklı olması da sağlıklı diş etleri ile mümkün olacaktır. Diş eti kanaması, diş eti hastalıklarının habercisi olabileceği gibi, diş fırçalamada uyguladığınız yanlış yöntemlerin sonucu olarak da karşınıza çıkabilmektedir. Diş hekimine görünmeden dişlerin neden kanadığını belirleyin. Fırçalamaya bağlı olarak gelişen bir kanama ise kesinlikle panik yapmayın. Diş eti kanamalarının yanlış beslenmeye bağlı olarak gelişeceğini, sindirim problemlerine ve ağız ülserine bağlı olarak da gelişebileceği aklınızın bir köşesinde bulunmalıdır.

Makalemizin devamında “diş eti kanaması nasıl geçer, diş eti kanamasına ne iyi gelir “gibi soruları yanıtlayacağız.

Ancak kanamanın sebebini bulamadıysanız acilen bir diş hekimine görünmeniz gerekecektir.

Sağlıklı Diş Eti Nasıl Görünür?

Sağlıklı diş etlerini renginden anlamak mümkün olacaktır. Açık pembe olan sağlıklı diş etleri parlak değildir ve sıkı görünür.

Diş Eti Kanamasına İyi Gelen Formüller

Karbonat: Diş fırçanıza macunla birlikte karbonat da ilave edin. Karbonatın hem dişleri daha çok beyazlattığını hem de ağız ülserine karşı koruyucu bir etkisi olduğunu ekleyelim. Ayrıca karbonat diş eti kanamasına çok iyi gelmektedir.

  • Diş ipi: her yemek sonrası dişlerinizin arasını diş ipiyle temizlemelisiniz.
  • Limon Suyu: haftada birkaç kez diş fırçaladıktan hemen sonra bir bardak taze sıkılmış limon suyu içebilirsiniz. Limon suyu diş eti kanamalarını önlemektedir. ayrıca diş etinde oluşan şişliklere iyi gelmektedir.
  • Tuzlu Su: Bir miktar ılık suyun içersine bir miktar tuz karıştırarak bu karışımla gargara yapabilirsiniz. Tuzlu su gargarası diş kanamalarına iyi gelmektedir.
  • Gargara: Nane içeren gargaralar da bu soruna karşı alınacak önlemlerden biridir. Gargara seçimi yaparken alacağınız gargaranın nane aromalı olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Diş taşlarını temizletme: Diş taşlarını da diş hekimlerinize temizletmelisiniz. Ayrıca diş taşlarının oluşmasını önlemek diş eti kanamasının önüne geçecektir. Şunu da unutmayın her gün mutlaka düzenli olarak 2 kez dişinizi fırçalayın. Gargara yardımıyla da ağız içi temizliğinizi yapın.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı