Güzellik Estetik

Diş Macunu Sivilcelere İyi Gelir Mi?

Diş Macunu Sivilcelere İyi Gelir Mi?| Diş macununun sivilceleri iyileştirme de kullanıldığını hemen hemen herkes duymuştur. Fakat diş macununun sivilcelere iyi gelebilmesi için kullandığınız diş macunun içeriği ile sivilcesine sürecek kişinin cilt tipi oldukça önemlidir. Diş macunu sivilcelere iyi gelir mi? iki şekilde iyi gelmektedir.

  • Diş macunu sivilceyi kurutup, küçültür, daha çabuk iyileşme gösterir.
  • Diş macunu sivilcelerin üzerinde bir tabaka oluşturacağından yağ ve kir gibi iyileşmeye engel faktörleri sivilce üzerinden uzak tutar.

Sivilceler İçin hangi diş macunu kullanılmalı?

Sivilcelerin kuruması için beyaz, peroksit içeriği olmayan diş macunları kullanılmalıdır. Diş macunlarının içinde bazı bileşenler sivilceleri iyileştirmek değil de daha çok alerji ve tahrişe yol açmaktadır. Alkol ve florid içeriği olan diş macunları dişlerinize iyi gelir, sivilcelerinize değil.

Diş macunu sivilceye iyi gelir mi?

Hangi Cilt Tipi İçin Uygun?

Hassas ve kuru cilde sahip olan kişiler sivilce üzerine diş macunu sürmeden önce iki defa düşünmelidir. Hassas ve kuru ciltlerdeki sivilcelere sürülen diş macunları cildin daha çok kurumasına neden olmaktadır. Bunun yerine cilt türünüze göre bir merhem kullanmanız daha çok iyi gelecektir.

Ne zaman uygulanmalı?

Doğru diş macunu buluysanız, cildinize uygun olduğunu düşünüyor iseniz akşam yatağa girmeden uyumadan önce yüzünüzü iyice yıkayıp, sivilce ya da sivilcelerinizin üzerine sivilce ucunu kapatacak kadar diş macunu sürebilirsiniz. Sabah uyanınca yüzünüzü ılık su ile yıkamalısınız, tahriş ya da kızarıklık olur ise diş macununuzu sivilcenize sürmekten vazgeçmelisiniz. Derhal cilt doktoruna başvurmanızı tavsiye ederiz.

Önerilerimiz

  •  Yüzünüzde sivilce var ise, sivilcenize sık sık dokunmayınız.
  •  Gün içerisinde yüzünüzü saat başı yıkayarak yüzünüzde ki yağlardan kurtulmalısınız.
  •  Cilt yapınıza uygun, kaliteli yüz temizleyici ile yüzünüzü gün içerisinde 2 defa yıkamalısınız.
  •  Dışardan eve girdiğiniz an, yüzünüzde biriken kirleri arındırmak adına hemen yüzünüzü yıkamalısınız.

Bu önerilenlerin hemen hemen hepsi sivilcesi olan ya da cilt tipi sivilceye meyilli olanlar için bir nevi zorunluluktur. Bunları devamlı yapar iseniz, sonuçlardan memnun kalırsınız.

Doğal Güzellik İpuçları Ve Tavsiyeler yazımızı okumanızı da tavsiye ediyoruz…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu