Anne Çocuk

Erken Menopoza Ne İyi Gelir?

Erken Menopoza Ne İyi Gelir? | Bu yazımda menopoz döneminde en çok şikâyet edilen olgulardan biri olan ateş basması hakkında edindiğim çok önemli bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum. Aşağıda sayacağımız bitkisel formüller: menopoza ne iyi gelir, adet gecikmesine ne iyi gelir, menopoz dönemi nasıl rahat atlatılır? Gibi sorulara destekleyici bilgiler içerir.

Erken Menopoza Ne İyi Gelir?

İşte Menopoz döneminde ateş basmasına karşı formül:

200 ml ( 1 bardak) kaynamakta olan suyun  içersine 2 tatlı kaşığı adaçayını dökünüz. kapatıp 10 dakika boyunca demleyin. Arzu ederseniz tatlandırın. Özellikle yatmadan önce olup gün boyunca 1 fincan içiniz.

Yarım litre kadar suyu kaynatacaksınız. Kaynattığınız suyun içerisine 5 gram kadar kurutulmuş “ aslanpençesi” bitkisi ilave edip, 2 dakika kadar kısık ateşte kaynatacaksınız. Daha sonra ocağın altını kapatıp bu kürü 10 dakika demlendireceksiniz. Karışım ılıdıktan sonra süzün ve için. Bu kürü 2 günde 1 su bardağı içeceksiniz. 1 ay bu kürü uygulayıp, 15 gün ara vereceksiniz. 15 gün bitiminde 6 ay süreyle haftada 2 kere birer su bardağı içeceksiniz. Bu kür hem adet düzensizliğine iyi gelmekte hem de menopoza iyi gelmektedir.

Erken Menopoza Ne İyi Gelir?

İbrahim Saraçoğlu Menopoz döneminde ateş basmasına karşı soğan suyu kürünü de öneriyor. 2 su bardağı kadar klorsuz suyu kaynatın. Daha sonra yemeklere koyduğumuz kahverengi soğanın en dıştaki açık kahverengi kabuğunu soyun. Sonra bu soğanı 6-7 parçaya bölüp kaynayan suyun içersine atın. Soğanı atar atmaz kabınızın ağzını kapatın. 5 dakika kadar kaynasın. 5 dakika sonra karışımı ocaktan indirin ve ılımasını bekleyin. Karışım ılıdıktan sonra süzün.  Ilık olarak bu karışımı öğle yemeklerinden 10 dakika kadar önce içiniz. Akşam olunca tekrar aynı şekilde taze olarak bu karışımı hazırlayın. Akşam yemeğinden de 10 dakika önce için.  15 gün boyunca bu kürü devam ettirin. Sonra sonlandırın.

Hangi Bitki Hangi Hastalığa İyi Geliyor yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz…

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı