Sağlık

Faranjite Ne İyi Gelir Bitkisel

Faranjite Ne İyi Gelir Bitkisel | Faranjit toplumumuzda en sık rastlanan rahatsızlıklardan biridir. Özellikle öğretmenlerin büyük bir kısmını rahatsız eden bu hastalık, bademciklerin yani küçük dilin arka kısmının iltihaplanmasına verilen addır.

Biz de toplumda bu kadar sık görülen bir rahatsızlık olan faranjite ne iyi gelir ve faranjit olanların neye dikkat etmesi gerektiğini bu yazımızda siz değerli okurlarımızla paylaşacağız.

Faranjit olan hastalar her şeyden önce boğaza zarar verecek, boğazı tahriş edecek gıdalarla küsmeleri lazım. Bunlar neler diye sorarsanız; ekşi, acı, asitli gıdalar boğazı tahriş eder.

Faranjite Ne İyi Gelir Bitkisel

Faranjit hastalarının en çok etkilendiği şeylerin başında sigara dumanı bulunur. Sigara içiyorsanız bir an önce sigarayı terk etmelisiniz.

Alkol faranjite davetiye götüren zararlı maddelerden biridir. Alkolden uzak durmak gerekiyor.

Klima da faranjiti olanlara iyi gelmiyor. Klimalı ortamlarda durmayın. Çünkü klimalardaki polen filtrelerinin temizlenmemesi, filtrelerde fazlaca toz olması faranjite bağlı öksürüklerinizi tetiklemektedir.

Eğer, halen sınıfınızda kara tahta kullanıyorsanız tebeşir seçimine dikkat etmeniz gerekiyor. Tozsuz tebeşir alma dikkat edin.

Aşırı soğuk ve sıcak içecekler faranjiti olan hastaların uzak durması gereken maddeler arasındadır. Bu yüzden ne içerseniz için ne çok soğuk olsun ne çok sıcak olsun. İçeceklerinizin ılık olması faranjitin çabuk iyileşmesine katkıda bulunmaktadır.

Adaçayı antiseptik özelliğiyle faranjite iyi gelmektedir. Bu yüzden günde 3-4 bardak adaçayı tüketebilirsiniz.

Faranjitin en önemli özelliklerinden biri boğazda kuruluk hissini oluşturmasıdır. Bu yüzden gece yatarken boğazınız kuruyacağı için yatağınızın başucunda ılık su bulundurun.

Yukarıda saydığımız önerilerin hepsi faranjite iyi gelen formüllerdir. bu formüllere uyarak daha çabuk iyileşebilirsiniz.

Hangi Bitki Hangi Hastalığa İyi Geliyor yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz…

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı