Otomobil

Ferrari Hakkında Kısa Bilgi (Tarihçesi, Yetkili Servis, Yedek Parça ve Aksesuarları)

Ferrari Hakkında Kısa Bilgi (Tarihçesi, Yetkili Servis, Yedek Parça ve Aksesuarları)| Ferrari; Teknoloji çağında yaşıyoruz artık araba hepimiz için zaruri bir gereksinimdir. Maddi açıdan çok pahalı arabalar var, özellikle spor arabalar. Sıfır araba almak herkesin gücünün yetebileceği bir durum değil maalesef. Fakat şuan iyi ki var dediğimiz ikinci el araba satın almak var. Sıfırdan çok daha az meblağlara gelen ikinci araba satın almak bütçenize de zarar vermez. İkinci el araba almak evet daha uygun olabilir fakat, ikinci el araba satın alınırken de dikkat edilmesi gereken bir çok husus var.

Motoru sağlam mı, kaza geçirmiş mi, ne kadar hasarı var bunlar çok önemli ikinci el araba alırken. Özellikle de araba çalıntı mı değil mi buna çok dikkat edilmeli. Arabayı almadan önce mutlaka bir oto tamircisine götürülmeli araba, sürüşü nasıl bakılmalı, aynı aks daki lastiklerin seviyeleri iyi kontrol edilmeli. Bunun yanı sıra tabi nasıl bir model istiyorsunuz, en önemlisi bu. Motoru sağlam, spor, güçlü bir araba istiyorsanız, parası o kadar da önemli değil benim arabam kalite olsun diyorsanız Ferrari’den başkası değil size önerimiz. Biz Ferrari olarak arabanın yapımının her aşamasında özenli bir işçilik ve kalite sunuyoruz size. İkinci el olsa da bu kalite gözler önündedir Ferrari de. Ferrari ile efsaneler yaratın. Peki Ferrari nasıl efsane oldu?

Ferrari Tarihcesi

Bir İtalyan markasıdır Ferrari. Her şey 1920’de Enzo Ferrari’nin Alfa Romeo’nun yarışçısı olması ile başlar. Enzo yarışlarda başarılı olduğu kadar, arabalarda da çok iyiydi. Yarışacağı arabalar ile çok ilgiliydi. Oğlu doğunca Enzo yarışmaları bırakır ve kendi bir araba atölyesi kurar. Fakat savaş nedeni ile orayı terk eder. 1946 yılında Moranello’da Ferrari’yi kurdu. Ferrari otomobil yarışlarının en büyük ismi oldu. Yavaş yavaş maddi sıkıntılar başladı. Enzo da mafyadan borç aldı ve geri ödeyemedi. Bunun sonucu olarak her ne kadar kanıtlanamasa da mafya Enzo Ferrari’nin oğlu Dino’yu zehirleyerek öldürdü. Enzo Ferrari oğlu Dino adına bir seri bile tasarladı. Ferrari yok olmaya başladı yavaş yavaş. Para sıkıntıları çekmeye başladı. 1969 yılında hissesinin yarısını Fiat’a sattı. 1988 yılında da yaklaşık olarak Fiat’ın elinde Ferrari’nin %90 hissesi vardı.

Ferrari Yetkili Servis

Bu kadar muhteşem bir arabanız var iken işi bilmeyen başka servislere gitmek istemezsiniz. Bu yüzden yapmanız gereken Ferrari yetkili servisine gelmek. Bütün bakım ve onarım işleriniz itina ile yapılır. Tamamı orijinal olan yedek parçalarımız ile sizlerin memnuniyeti için uğraşıyoruz. Ferrari’nin bütün parçaları özel ve nadidedir, yan sanayi ürünler aracınıza zarar verebilirler. Bizim yetkili servisimize uğrayın ki Ferrari kadar efsane bir hizmet alın.

Ferrari Yedek Parça

Ferrari’nin her parçası çok kaliteli ve özeldir. Böylesine mükemmel bir arabanız var iken yedek parçaları da ona özel olmalı. Yetkili servislerimiz istediğiniz her yedek parçayı orijinal olarak sizin hizmetinize sunar. Kolay kolay bozulan bir araç olmasa da Ferrari istenmeyen durumlar da yedek parça ihtiyacı doğabilir. Bu ihtiyaçlarınız da yetkili servisimiz en iyi yedek parçalar ile hizmetinizde.

Ferrari Aksesuarları

Ferrari’niz size özel mi olsun istiyorsunuz, farklı aksesuarlarım olsun, kendimden bir şeyler mi katayım diyorsunuz. Ferrari için en güzel en ucuz oto aksesuarlara yetkili servisimizden ulaşabilirsiniz. Her çeşit aksesuar ile Ferrari’nizi daha da güzelleştirin. En ucuz oto aksesuarı için servislerimize buyurun.

Ferrari ile asfaltı hissedin, hayatı hissedin. İkiniz beraber efsane olun. Aile olun. Ferrari’yi tercih edin farklı olun. Farkımıza varın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu