Google adını nasıl aldı?

Google adını nasıl aldı?
Google adını nasıl aldı?

Google , adını " googol " sözcüğünden türetmiştir; bu sözcük , Amerikalı matematikçi Edward Kasner'in yeğeni olan dokuz yaşındaki Milton Sirotta tarafından üretilmiştir. Hikaye gider, Kasner, yeğeninden çok yüzlü birinin adını (bir numara 100 sıfır ile takip eden) çok fazla bir isim icat etmesini istedi ve Milton bunu googol olarak adlandırdı. Terim daha sonra popülerleşti ve Kasner'in James Newman'la birlikte yazdığı Matematik ve Hayal Kitap'ında yayınlandı. Daha sonra başka bir matematikçi googolun gücünü temsil eden " googolplex " terimini icat etti;

Google ile ilgili bazı yararlı bağlantılar:

Google İnternet Arama sayfası
Google Dil Araçları

Google şu anda dünyanın en popüler arama motorudur ve bu kadar geniş bir sayı ile ilişkisi uygundur. Www.google.com'a göre "Google'ın [Google] terimini kullanması, şirketin web üzerinde bulunan son derece büyük miktarda bilgiyi organize etme misyonunu yansıtıyor." * Aslında, bu misyon günlük olarak gittikçe büyüyor, çünkü İnternet dünyada katlanarak büyümeye devam ediyor.

Google'ın Tarihi

1995 yılında Google'ın kurucu ortakları Larry Page ve Sergey Brin , Stanford Üniversitesi'ndeki öğrenciler olarak bir araya geldiler ve burada BackRub adlı bir arama motorunda işbirliği yapmaya başladılar. Bu son derece umut verici proje geliştirildiğinde, iki öğrenci yatırımcıları cezbetmeyi başardı ve Google Inc, 7 Eylül 1998'de California'daki Menlo Park'da, bir umut verici IT şirketleri gibi, sublet garajında ​​iş dünyasına açıldı. Site trafiği ile birlikte şirket hızla büyüdü ve 1999'da Google , Time dergisinin En İyi On En İyi Cybertech listesinde seçildi .

37.4 Milyar Dolar, yani 37,400,000,000 Dolar gibi bir servet ile dünyanın en zengin 12. adamı olan Larry Page, 2013 yılında vokal kord paralizisi hastalığına yakalanarak sesinin daha ince ve az çıkmasının yanısıra uzun konuşamama gibi bir sıkıntıya girdi. 

Google, son yıllarda, Google AdWords tıklama başına ödeme hizmeti, AdSense, Google araç çubuğu ve Aralık 2002'de ilk kez başlatılan bir alışveriş arama hizmeti olan Froogle da dahil olmak üzere bir dizi yararlı yeni özellik ve ürün geliştirdi . Son olarak, 2004'te, Şirket, ilk hisse satmak için yenilikçi bir elektronik açık artırma programı kullanarak halka açıldı.

Kurumsal bir monolit olmasına rağmen, Google kalça, genç görüntüsünü korudu ve dinamik kurum kültürünü eğlenceli bir vurguyla (örneğin, parktaki kaykay tahtası) sağlam kaldı.

Google'ın kuruluşu ve geliştirilmesi hakkında daha ayrıntılı bilgi için, buraya tıklayın .

Google'ın Dilleri

Google'ın Dilleri

Google pek çok dilde kullanılabilir - hatta Esperanto ! Aşağıdaki bağlantılara tıklamanız yeterlidir.

Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

  1. profilLevent ÖZCAN

    Aslında Google googol numarasından google adını aldı. (googol'u googolplex ile karıştırmayın lütfen) 2 bilim adamı 1800'lü yıllarda veya 1900'lerde google yi yarattı. Ne de olsa, yalnızca googolplex'in googol sıfırları olduğu halde, googol'un içinde 100 sıfır var.

  2. profilZeyney ÇELİK

    "Google arama motorunda (bir şey) arama yapmak için" 2000 (google on 1999'da kullanıldı). Alan adı google.com 1997'de tescillendi.

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *