Güzellik Estetik

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?| Göz altlarında oluşan morluklar her bayanın korkulu rüyasıdır. Düzensiz uyku, geç uyuma ve depresyon gibi etiklerin sonucunda oluşan göz altı morlukları nasıl geçer sorusunu birçok hanım soruyor. Bu mor halkalardan kurtulabilmek için gözlerinizin çok iyi bir şekilde dinlenmesi ve uykunuzun düzenli bir hale gelmesi gerekiyor.

Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer?

Çay Pansumanı

Gözlerinizin aşırı yorgun düşmesi ve uykusuzluk gibi sorunlar neticesinde gözlerinizde kızarmalar ve göz altlarında mor halkalar meydana gelebiliyor. Böyle durumlarda göz çevrenize kalan çay posasından maske uygulayabilirsiniz. Pamuğu ılık çaya batırıp göz çevresine hafif şekilde bastırarak masaj yaptığınızda halkaların indiğini fark edebilirsiniz.

Gözaltı Morlukların Doğal Tedavisi

Patates Kürü

Patatesi rendeleyip süt ile karıştırıp biraz bekleyin. Sonrasında göz altlarına uygulayın. Bu sütün içerisine nane yaprakları eklediğinizde daha da ferah bir izlenim bırakacaktır. Göz altı morlukları nasıl geçer diye soran hanımların uygulayabileceği son derece pratik bir yöntemdir.

Gözaltı morlukları nedenler ve tedavisi nedir?

Mezoterapi

Hanımlarda ya da beylerde oluşan göz altı morlukları genetik bir durumdan kaynaklanıyorsa kalıcı bir tedavi uygulayabilirsiniz. Göz altlarına uygulanan mezoterapi ile mor halkaların bulunduğu deri tabakasına vitamin, aminoasit, mineral, enzim ve bir takım ilaçlar takviye edilir. Böylece göz altı morlukları kalıcılığını yitirir ve daha pürüzsüz bir tene sahip olabilirsiniz.

Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling uygulaması göz altında oluşan mor halkaların bulunduğu ölü derinin yerine yeni bir derinin gelmesinin sağlandığı bir yöntemdir. Böylece deri kendini yeniler ve daha pürüzsüz bir hale gelir.

Doğal Güzellik İpuçları Ve Tavsiyeler yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu