Tatil

Interrail Çanta Nedir?

Interrail Çanta Nedir? | Interrail seyahatinin başlamasında son aşama olarak görülse de aslında en zoru ınterrail çanta hazırlamaktır. Interrail kelimesinin temeli  ”doğaçlama” demektir.  Bu sebeple çantanızı hazırlarken seyahatinizde yapacağınız yolculuğu düşünerek bir çanta hazırlamalısınız. Gelin birlikte ınterrail çanta tavsiyeleri için en uygun fikirlere bakalım.

Interrail çanta nasıl olmalıdır?

Interrail çanta tavsiyeleri demek ilk olarak yapacağınız seyahate, sizin vücut yapınıza, gideceğiniz ülke veya şehre göre değişmektedir. Seyahatiniz yürüyüş üzerine mi planlı?  Kamp mı yapacaksınız? Yoksa yorucu ve uzun anlamına gelen doğa gezisi olan hiking mi yapacaksınız? Tabii ki de bu sorulara vereceğiniz yanıtlara göre ınterrail çanta tavsiyeleri de değişecektir. Geniş olarak bakılırsa interrail sırt çantasında en temel özellikler iç kısımlarının fonksiyonel olabilmesidir. Her yerine ulaşabilmek için bolca fermuar ve cep kısımları olmalıdır. Sırt çantanızın sadece üstten doldurulabilecek özellikte olması demek en alttaki eşyanızı alabilmek için sırt çantanızın hepsini boşaltmanız demektir.

Interrail çanta tavsiyeleri denildiğinde akla gelen direkt olarak sırt çantasıdır. Ama özellikle sırtında yük taşımayı sevmeyenler ya da sağlık durumu buna el verişli olmayanlar için çok avantajlı olan tekerlekli seyahat çantası da fena bir fikir olmayacaktır. Ayrı zamanda askıları sayesinde sırtınızda taşımanız da mümkün. İçine su mataranızdan şarj cihazınıza kişisel eşyalarınıza kadar koyarak rahat bir ınterrail seyahati geçirebilirsiniz. Hiking ve kamp çantası demek uzun süreli yürüyüşler ve zorlu doğa koşulları demektir. Bunun için bu tür çantalar dayanıklı malzemelerden yapılır. İçine çadır, uyku tulumu ve diğer kamp malzemelerini yerleştirmek için çantanın dışında cepleri ve bolca fermuar bulunmalıdır nedeni ise her an istediğiniz eşyanıza ulaşabilmek içindir. Çantanın hacim olarak daha büyük olması ınterrail çanta tavsiyeleri için en önemli özelliklerden biridir. Aynı zamanda su geçirmez olması önemli bir detaydır. Fakat şart değildir.

Interrail çanta nasıl hazırlanılır?

Yukarıda söz ettiğimiz gibi ilk aşama hangi tür ınterrail seyahati yapacağınızdır. Yapacağınız seyahat türünde önceden ihtiyaç listenizi hazırlayıp ona göre çantanızı hazırlamalısınız. Interrail çantanızı hazırlarken eşyalarınızı yatay değil, rolo şeklinde dikey koymanız önerilir.  Böylece aralarına diğer küçük eşyalarınızı veya hijyen malzemelerini de koymak mümkündür. Çantanızın bolca fermuar bulundurması size daha zahmetsiz bir ınterrail seyahati sunacaktır. Gideceğiniz şehir gezilerinde her hangi bir aksilik olmaması için çantanıza kılıf geçirmek işinizi kolaylaştırıp eşyalarınızı olası tehlikeden de koruyacaktır. Çantanızın yağmurluğu olması da büyük bir avantaj olacaktır. Ne kadar az eşya o kadar küçük ınterrail çantası demektir. Deneyimli gezginlerin de söylediği gibi fazla eşya zahmettir. Yolculuk sırasını düşünün ve çantanızda boşluk bırakın fermuarınızı zorlamayın. Çift dikişli bir fermuar değilse zamanla çokça açıp kapatmaktan patlayacaktır. Fiyat bakımından ise daha uygun fiyatlı bir ınterrail çanta tercih ederseniz kumaşı naylon olacağı için çabuk deforme olabilme ihtimalini de göz önünde bulundurun. 15 kg ideal bir seçim olacaktır.

Interrail çanta tavsiyesinin püf noktaları nelerdir?

Interrail çanta tavsiyeleri demek seyahatinizi kolaylaştıracak püf noktalar demektir. Seyahat türünüze göre eşya tercihi yapıp, ihtiyaç listenize göre bir çanta hazırladıktan sonra hepsinin ortak noktası nedir? Hangi çantayı tercih edecek olursanız olun çantanın size göre olması çok önemlidir. Uzun boylu ve geniş omuzlu bir gezginin ne kadar kaliteli bir çantası olursa olsun beline tam oturmayıp, askısı kısa bir çanta seçmesi tamamen olumsuz bir seyahate sürükleyecektir. Seçtiğiniz çantanın belinize tam oturması, askının omuz hizasında ayarlanması, ter emici malzemeden yapılmış olması interrail çanta tavsiyeleri kriterlerinin olmazsa olmaz faktörlerindendir. Bir çantada arayacağınız en önemli etmen vücudunuza uygun olmasıdır. Sırt çantanızı seçerken fermuarları hızlıca açıp kapatın sonrada yavaşça açıp kapatın. Dişer birbirinden iyi geçiyor mu? Zamanla fermuarı açıp kapattığında deforme olur mu? Bu gibi faktörleri göz önünde bulundurun.

Interrail çanta tavsiyeleri olabildiğince tüm olasılıkları göz önünde bulundurmalıdır. Diğer bir başka ınterrail çanta tavsiyeleri ıslak ayakkabınızı çantaya koymamanız olacaktır. Nedeni ise çantanın içinde kokuya neden olup diğer eşyalarınıza da bu kokunun sinmesidir. Aynı zamanda uçak seyahati yapacaksanız seyahat çantasına küçük tüp koymayınız. Çünkü uçaklara küçük tüpleri almıyorlar. Pasaportunuzun en az iki kopyasını çantanızın farklı ve ulaşılabilir yerlerine koyulmasında fayda olacaktır.  Seçilecek sırt çantası aslında sizin seyahat sırasında eviniz olacaktır. Interrail seyahat çanta tavsiyeleri için fiyat genelleri orta kalite 40 LT minimum 200TL, 300TL ve üstü ise kaliteli ınterrail çanta fiyatlarıdır.

Tatil kategorimizdeki Yurtiçi Otelleri, Turlar Ve Tatil Fırsatları başlıklı makalemizin de dikkatinizi çekebileceğini düşündük. İyi okumalar!

Kişisel Blog sitemdede bulunan; kadın güzellik ve estetik , en uygun tatil yerlerinden sağlık kategorisinde bulunan kalp ve damar hastalıklarına kadar çok çeşitli bilgilerin bulunduğu blog sitemizide ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Paraf Bilgi bilginin tek adresi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı