Güzellik Estetik

Kalça Nasıl Küçültülür? Kalça Küçültme Ameliyatı

Kalça Nasıl Küçültülür? Kalça Küçültme Ameliyatı| Kalça sorunları son zamanlarda özellikle bayanlar tarafından büyük bir sorun haline getirilmektedir. Bazı hastalar kalçalarının büyük olmasından, bazıları ise küçük olmasından şikâyetçidir. Yaşanan bu her iki durumda da farklı teknik ve ameliyatlar ile günümüzde bu sorun çözülebilmektedir.

Kalça Küçültme Ameliyatı

Kalça küçültme genel olarak popo ameliyatlarında sıkça uygulanan yöntemlerden biridir. Özellikle büyük basenli kadınlarda kalça estetiği yapılmaktadır. Genel anlamda vücut yapısına bakılmadan kalçanın istedikleri gibi küçük bir hale sokmak isteyen bayanlar bu konuda bazı bilgilere de sahip olmalıdır. İlk kural kalçanın küçültme oranı, karın bölgesine, bacak kalınlığına ve vücudun yapısına göre olması gerekir. Her istenildiğinde kalça küçülmeyebilir.

Ameliyat Öncesinde

Ameliyat öncesinde analiz yapılırken öncelikle bir küçülme oranı belirlenir ya da kombine ameliyat uygulamalarıyla beden küçültme işlemi de yapılabilir. Yani hem karın germe hem de bacak estetiği ve kalça inceltme ameliyatı aynı anda yapılarak, kadınlarda beden küçültme operasyonlarına da gidilebilir.

Kalça Operasyonları

Kalça operasyonları küçültme işlemlerinde estetik ve plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılmalıdır. Bunun dışında bulunan branşlarda bu ameliyatı uygulamak doğru değildir.

Liposuction yöntemiyle de bu işlem yapılabilmektedir. Vücudun her bölgesinde kullanılan bu uygulama, kalça bölgesinde de rahatlıkla yapılabilmektedir. Kalça bölgesinde ki yağ miktarını belirledikten sonra alınacak yerler ve yağ türleri hesaplanır ve dışarıya yağ alma işlemi başlatılır. Ameliyat genel anestezi altında yapıldığı için hasta acı ve yanma hissi duymaz.

Kalça Nasıl Küçülür?

Günümüzde çok uygulanan Liposuction yönteminde bazı gelişmeler de kaydedilmiştir. Bunların başında Vaser yöntemi gelir. Vaserlip ile yapılan kalça küçültme estetikleriyle yağların türü net olarak belirlenebilmektedir. Yani bu cihaz, hangi yağı alacağını bilir ve o bölgedeki kılcal damarlardaki yararlı yağ dokularına zarar vermez. Bu sayede ameliyat sonrasında da iyileşme süreci hızlanmış olur.

Estetik işlemi sonrasında yapılması gereken bazı şeyler de bulunur. Bunlar; 2 ile 3 gün arasında banyo yapılmaması, en fazla 5 hafta boyunca ameliyat korsesi kullanılması, 1 ay süre ile yapılan spor aktivitelerinin iptal edilmesi ve kalça bölgesini fiziksel etkilerden korunması gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu