Güzellik Estetik

Kilo Verme, Spor İle Zayıflamanın Yolları

Kilo Verme, Spor İle Zayıflamanın Yolları| Spor İle Zayıflama, Zayıflamak insanlar için fazla kilolardan kurtulup daha sağlıklı olmaya çalışmaktır.  Zayıflama adına yapılan pek çok diyete rağmen insanların tam anlamıyla istedikleri kiloya ya da kilo veriş hızına ulaşamadıklarını görürüz.  Bu anlamda insanlar zayıflama yöntemini değiştirmeye karar verirler.  Kimi insanlar zayıflama yolunu sadece yapılan diyette görürken kimi insanlarda sadece sporda görürler.  Ama ikisini de ayrı ayrı yapmaktansa birlikte yapmanın uygulayan kişilerce daha etkili olduğu söylenir.  Verilmek istenen kilo 5 kiloya kadarsa sadece spor yollu zayıflama söz konusu olabilir.  Ama verilecek kilo 5’ten fazlaysa bunu mutlaka diyetle desteklemek gerekir.

Spor İle Zayıflama

Çünkü önce birikmiş ve katılaşmış olan vücut yağlarının sağlıklı beslenme ile harekete geçirmesi ilk koşuldur.  Spor ile zayıflama söz konusu olunca yapılan pek çok yanlış vardır.  İnsanlar spora başladıklarında ne yerse yersin sporun onu yok edeceğini düşünürler hatta spor yapmalarına rağmen kilo almaya devam edenler bile olur.  Burada yapılan hata sporun yapılış şeklinden kaynaklanır.  İş hayatına atılmış olan insanların büyük bir çoğunluğu spora akşam iş çıkışı gitmektedir.  Ve zaten yorgun olan vücuda gereğinden fazla spor yaparak yüklenilir.  Eve dönüldüğünde ise içilen bir bardak suyun bile fazladan kalori olarak dönmesi söz konusu olur.

Bu yapılan en büyük yanlışlardan biridir.  İkincisi ise spor süresinin gereğinden fazla uzatılmasıdır.  Spor için ideal süre yapılan incelemeler sonrasında bir saatten az iki saatten çok olmamalıdır. Bir saatten az tutulduğunda vücut ısınmaz ve kalori yakımı gerçekleşmez. İki saatten çok olması durumunda ise vücuda fazla yüklenme söz konusu olduğu için kalori yakılsa da vücut o eksiği tamamlamak amacıyla geri alma eğiliminde olur. Yapılan ikinci yanlış ise sporu aç karnına ya da tokken yapmaktır. Spor yemek yedikten yarım saat ya da bir saat sonra yapılırsa istenilen verim alınır.

Doğal Yoldan Hızlı Kilo Vermenin Yolları yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu