Tatil

Mavi Tur Hakkında Bilgi, Mavi Yolculuk Hakkında Detaylı Bilgi

Mavi Tur Hakkında Bilgi, Mavi Yolculuk Hakkında Detaylı Bilgi| Mavi yolculuk tutkunları için Ege ve Akdeniz Kıyıları, koyların ıssızlığı ve turkuazın büyülü sularında samimiyet dolu bir tur, önce insanları kendine âşık eder ardından stres dolu bir çalışma döneminden ruhunuzu arındırır. Tüm sıkıntılardan bir anda sıyrılır salt huzura kavuşursunuz. Kimi zaman bir tekne kiralayarak kimi zaman ise bir mavi yolculuk teknesinde kabin kiralayarak sizlerde bu eşsiz dünyanın kapılarını aralayabilirsiniz kendiniz için.

Siz değerli misafirlerimiz için Ege ve Akdeniz sahillerinde profesyonelce hizmet vermekteyiz.  İşinde uzman firmamızın bünyesindeki yatlar; guletler (ekonomik gulet, standart gulet, lüks gulet, süper lüks gulet), yelkenli tekneler, motor yatlar ve mega yatlarımızdan yararlanabilmektesiniz. Bodrum-Gökova, Bodrum-Hisarönü- Marmaris-Gökova, Marmaris-Fethiye rotalarında 4 kabinden- 8 kabine kadar ekonomik yat kiralama seçeneklerimiz mevcuttur. Mavi Tur tutkunlarının kalite ve konfor arzularını başarılı bir şekilde taşıyabilecek bir firmayız.

Son yıllarda hemen hemen herkes tarafından bilinen ve tanınan bir tatil seçeneği olan mavi yolculuk, klasik rotasının dışına taşarak tüm Güney batı kıyılarımızı kapsayan zaman zaman da yakın Yunan adalarını gezi programına dâhil eden bir seyir halindeyiz. Türkiye’nin Güney Ege ve Akdeniz sahil şeridi sayısız bakir koy, ada ve keşfedilmemiş eşsiz kumsallar barındırmaktadır. Çoğunlukla karayolu bağlantısı olmayan bu eşsiz kıyılar ve bu kıyılarda yer alan tarihi kalıntılar Mavi Yolculuklar için her akşam farklı bir koyda demirleme ve tüm bu güzellikler ile baş başa olma olanağı tanımaktadır. Bir yandan girdiğiniz koyların tarihi özelliklerini öğrenirken bir yandan da gönlünüzce yüzme fırsatını bulacaksınız, üstelik metre karesi belli olmayan pırıl pırıl koylarda.

Geniş kıç güvertesi, güneşlenme ve dinlenme yeri, yüksek kabinlerimiz ile ruhunuzda ki yorgunluğu tek celsede üzerinizden atacaksınız. Tekne içerisindeki aktivitelerimiz, teknenin durumuna göre değişen sayı ve türdeki aktiviteler; tüplü ya da tüpsüz dalış, yüzme, balık avı, rüzgâr sörfü, sandal, su kayağı/jet ski, muz botlar, rafting, mangal, kara gezileri, yamaç paraşütü, dağ yürüyüşleridir. Bir yandan Mavi Tur’unkeyfini sürerken diğer yandan hobilerinizi geliştirme fırsatını bulabileceksiniz. Sizlerde maviliğe bizler kadar tutkunsanız gelin bu yazı birlikte organize edelim.

Göcek Mavi Tur

Bol güneşli, türkuaz mavisi muhteşem bir deniz, kıyıya kadar uzanan çam ormanlarının mis gibi kokusunu ruhunuzun derinliklerine taşıyan hafif bir rüzgâr eşliğinde gezeceğiniz birbirinden güzel onlarca koyla bezeli kıyılar, sahiller ile Göcek işte huzurlarınızda. Akdeniz’in hala bozulmamış, doğal güzelliğini yitirmemiş doğayla tarihin iç içe geçtiği bu muhteşem kıyılarında, bünyemizde barındırdığımız guletler, yelkenli tekneler, motor yatlar ve mega teknelerimizden yararlanabilir Göcek’in maviliklerinde geçirdiğiniz yılın stresini üzerinizden atabilirsiniz.

Guletler de kendi aralarında ekonomik durumunuza, konfor arzularınıza göre; ekonomik gulet, standart gulet, lüks gulet, süper lüks guletler olmak üzere kendi içlerinde ayrılmaktadırlar. Geniş kıç güvertesi, güneşlenme ve dinlenme yeri, yüksek kabinlerimiz ile ruhunuzda ki yorgunluğu tek celsede üzerinizden atacaksınız. Tekne hareket halindeyken güneşin tatlı yakıcılığını hissetmeyeceksiniz bile, tatil dönüşü öyle güzel bronzlaşmış olacaksınız ki yakınlarınız hayrete düşecek.

Teknenin durumuna göre değişen sayı ve türdeki aktiviteler; tüplü ya da tüpsüz dalış, yüzme, balık avı, rüzgâr sörfü, sandal, su kayağı/jet ski, muz botlar, rafting, mangal, kara gezileri, yamaç paraşütü, dağ yürüyüşleridir. Bir yandan Mavi Tur’unkeyfini sürerken diğer yandan hobilerinizi geliştirme imkanı bulabileceksiniz. Merak etmeyin harcadığınız enerji bir an olsun düşmeyecektir, teknelerimizdeki aşçımızın yaptığı yemekler damak zevkinizi cezp edecek. Sizler ellerinizi başınızın altına koyup alabildiğince maviliğin tadını çıkartırken mürettebatımız siz değerli misafirlerimizin memnuniyeti için her an yardıma açık bir şekilde bekliyor olacaklar. Dilerseniz kendi arkadaş çevrenizle dilerseniz de tek başınıza bu tura katılabilirsiniz.

Turizmin cenneti olan Göcek’te farklı kültürlerden gelmiş olan insanlarla Mavi Tur’larda tanışabilir sıcak ve samimi bir ortamda yeni dostluklar pekiştirebilirsiniz. Mavi Yolculuk sizlere her akşam farklı bir koyda demirlenme ve tüm bu güzellikler ile baş başa olma olanağı tanımaktadır. Bir yandan girdiğiniz koyların tarihi özelliklerini öğrenirken bir yandan da gönlünüzce yüzme fırsatını bulacaksınız, üstelik metre karesi belli olmayan ışıl ışıl koylarda. Göcek limanından çıktığınız anda takımadalardan ve küçük koylardan oluşan muhteşem bir manzarayla karşılaşacaksınız. Açık denize çıkmaya gerek bile duymadan tüm haftanızı Göcek ve Fethiye Körfezi çevresinde rahatlıkla harcayabilirsiniz.

Mavi Tur Fiyatları

Son yıllarda hemen hemen herkes tarafından bilinen ve tanınan bir tatil seçeneği olan mavi yolculuk, klasik rotasının dışına taşarak tüm Güney batı kıyılarımızı kapsayan zaman zaman da yakın Yunan adalarını gezi programına dâhil eden bir seyir halindedir. Türkiye’nin Güney Ege ve Akdeniz sahil şeridi sayısız bakir koy, ada ve keşfedilmemiş eşsiz kumsallar barındırmaktadır.

Çoğunlukla karayolu bağlantısı olmayan bu eşsiz kıyılar ve bu kıyılarda yer alan tarihi kalıntılar Mavi Yolculuklar için her akşam farklı bir koyda demirleme ve tüm bu güzellikler ile baş başa olma olanağı tanımaktadır. Bir yandan girdiğiniz koyların tarihi özelliklerini öğrenirken bir yandan da gönlünüzce yüzme fırsatını bulacaksınız, üstelik metre karesi belli olmayan pırıl pırıl koylarda. İşinde uzman firmamızın bünyesindeki yatlar; guletler (ekonomik gulet, standart gulet, lüks gulet, süper lüks gulet), yelkenli tekneler, motor yatlar ve mega yatlarımızdan yararlanabilmektesiniz.

Bodrum-Gökova, Bodrum-Hisarönü- Marmaris-Gökova, Marmaris-Fethiye rotalarında 4 kabinden- 8 kabine kadar ekonomik yat kiralama seçeneklerimiz mevcuttur. Geniş kıç güvertesi, güneşlenme ve dinlenme yeri, yüksek kabinlerimiz ile ruhunuzda ki yorgunluğu tek celsede üzerinizden atacaksınız. Tekne içerisindeki aktivitelerimiz, teknenin durumuna göre değişen sayı ve türdeki aktiviteler; tüplü ya da tüpsüz dalış, yüzme, balık avı, rüzgâr sörfü, sandal, su kayağı/jet ski, muz botlar, rafting, mangal, kara gezileri, yamaç paraşütü, dağ yürüyüşleridir.

Bir yandan Mavi Tur’unkeyfini sürerken diğer yandan hobilerinizi geliştirme fırsatını bulabileceksiniz. Mavi Tur fiyatları günlük 300 Euro’dan başlayıp lüks ve konfor ihtiyaçlarınıza göre 5000 Euro’ya kadar artmaktadır. Sizlerde maviliğe bizler kadar tutkunsanız gelin bu yazı birlikte organize edelim.  Mavi Tur tutkunlarının kalite ve konfor arzularını başarılı bir şekilde taşıyabilecek bir firma olduğumuzun altını iddia ile çizebiliriz.

Marmaris Mavi Tur

Ege’nin incisi, turizmin cenneti Marmaris’te keşfedilmeyi bekleyen sahil şeridi, sayısız bakir koy, ada ve keşfedilmemiş eşsiz kumsallar barındırmaktadır. Marmaris’te Mavi Tur’a çıkabileceğiniz birbirinden konforlu teknelerimizi bünyemizde barındırmaktayız; guletler, yelkenli tekneler, motor yatlar ve mega teknelerimizden yararlanabilmektesiniz. Guletlerimiz de kendi aralarında ekonomik durumunuza, konfor arzularınıza göre; ekonomik gulet, standart gulet, lüks gulet, süper lüks guletler olmak üzere kendi içlerinde ayrılmaktadırlar. İstikametimiz Marmaris-Gökova, Marmaris-Fethiye rotalarındadır. Dilerseniz kendi arkadaş çevrenizle dilerseniz de tek başınıza bu tura katılabilirsiniz. Turizmin cenneti olan Marmaris’te farklı kültürlerden gelmiş olan insanlarla Mavi Tur’larda tanışabilir sıcak ve samimi bir ortamda yeni dostluklar pekiştirebilirsiniz. Mavi Yolculuk sizler için her akşam farklı bir koyda demirlenme ve tüm bu güzellikler ile baş başa olma olanağı tanımaktadır. Bir yandan girdiğiniz koyların tarihi özelliklerini öğrenirken diğer yandan gönlünüzce yüzme fırsatını bulacaksınız, üstelik metre karesi belli olmayan ışıl ışıl koylarda.

Geniş kıç güvertesi, güneşlenme ve dinlenme yeri, yüksek kabinlerimiz ile ruhunuzda ki yorgunluğu tek celsede üzerinizden atacaksınız. Tekne hareket halindeyken güneşin tatlı yakıcılığını hissetmeyeceksiniz bile, tatil dönüşü öyle güzel bronzlaşmış olacaksınız ki yakınlarınız hayrete düşecek.  Tekne içerisindeki aktivitelerimiz, teknenin durumuna göre değişen sayı ve türdeki aktiviteler; tüplü ya da tüpsüz dalış, yüzme, balık avı, rüzgâr sörfü, sandal, su kayağı/jet ski, muz botlar, rafting, mangal, kara gezileri, yamaç paraşütü, dağ yürüyüşleridir. Bir yandan Mavi Tur’unkeyfini sürerken diğer yandan hobilerinizi geliştirme fırsatını bulabileceksiniz. Merak etmeyin harcadığınız enerji bir an olsun düşmeyecektir, teknelerimizdeki aşçımızın yaptığı yemekler damak zevkinizi cezp edecek. Sizler ellerinizi başınızın altına koyup alabildiğince maviliğin tadını çıkartırken mürettebatımız siz değerli misafirlerimizin memnuniyeti için her an yardıma açık bir şekilde bekliyor olacaklar.

Marmaris Mavi Tur ile şimdiye kadar tecrübe etmediğiniz bir yaz tatili ile sizleri konforun, huzurun, denizle mehtabın kesiştiği yerde bekliyoruz. Bütçenize uygun seçeneklerimizle iyi bir tatili hak ediyorsunuz. Denizin uçsuz bucaksız maviliğini dolunaylı gecelerde sevdiklerinizle birlikte gelin keşfedelim. İddia ediyoruz bizimle geçirdiğiniz bu tatilinizi unutamayacaksınız.

Yat Kiralama Fiyatları

Yat kiralama, günden güne artan ve bastıran sıcaklarla birlikte tatil heyecanı ve kararsızlık alıp başını giderken sevdiklerinizle birlikte hiç unutamayacağınız bir tatil olacaktır. Koylarıyla ünlü Ege denizinin kıvrımlarında dolaşarak hem tatil yapma imkânı hem de yatlarla gezerken uğradığınız kıyıların tarihçelerini öğrenmiş olacaksınız. Siz değerli misafirlerimiz için hem teknelerimizdeki mürettebatımızla hem de sunum ve servislerimizle memnuniyeti garanti ediyoruz. Tekne seçimi için elimizde yelkenli yatlar gulet,  mega yatlar ve motor yatlarımız bulunmaktadır. Bu yatların hepsi de özel tekne seçimine girmektedir. Gulet tekneleri algılarda en geniş fiyat yelpazesi olan teknelerdir. Geniş kıç güvertesi, güneşlenme ve dinlenme yeri, yüksek kabinlerimiz ile ruhunuzda ki yorgunluğu tek celsede üzerinizden atacaksınız. Sizler için sunduğumuz rotalarımız; Bodrum-Gökova, Bodrum-Hisarönü- Marmaris-Gökova, Marmaris-Fethiye rotalarında 4 kabinden- 8 kabine kadar ekonomik yat kiralama seçenekleri mevcuttur.

Yat kiralama fiyatları 300 Euro’dan başlayıp kalite ve konfor tercihinize göre 5000 Euro’ya kadar artmaktadır. Sevdiklerinizle birlikte ve ya tek başınıza Ege’yi boydan boya fethetmek, keyifli ve huzur dolu bir tatil geçirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Ayrıca fotoğrafçılıkla ilgiliyseniz gezip göreceğiniz, uğrayacağınız koylarda birbirinden farklı kareler sizinle olacaktır. Yatın mola verdiği kıyıların tarihi geçmişiyle aydınlanacak yapacağınız trakinglerle oluşturacağınız albümünüze yeni fotoğraflar ekleyebileceksiniz. Güneşin batışının denizdeki yansımasıyla gözleriniz kamaşırken farklı hülyalara dalacağınız mavi tur yapacağınız bütün masraflara değecektir.

Tekne kiralama

Tekne kiralama denize kıyısı olan bölgelerde ilkbahar, yaz ve sonbahar aylarında yapılan ve genelde haftalık olarak belli programlarla hazırlanmış faaliyetlerdir. Bu faaliyetlere katılmak için öncelikle yapılması gereken tatil planınıza uygun olarak tekne seçimi yapmak olacaktır.

Tekne seçimi; gulet tekneler, yelkenli tekneler, motorlu ve mega yatlar arasından yapılır. Osmanlı Türk kıyı teknelerinden esinlenerek yapılan standart tekneler yaklaşık 20-26 metre olmaktadır. Maksimum 12 kişilik olup 6-9 adet kabinle ve geniş bir güverteyle tamamlanmıştır.

Genişliği 5-8 metre olan kabinlerin her birinde duş ve wc mevcuttur.

Tekne seçimini yaptıktan sonra tekne turuna kaç kişiyle katılmak istendiği ve tur tarihi belirtilmelidir. Aile ya da dostlarımızla bu tura çıkabileceğimiz gibi kabin kiralayarak çıkacağınız turlarda dünyanın farklı yerlerinden gelen insanlar ve kültürlerle kaynaşma fırsatı bulabilirsiniz.

Bu mavi yolculukta üstünde durulması gereken bir diğer nokta da bilgi ve tecrübeleriyle tatili güvenli ve keyifli bir hale getiren ve yaklaşık 5-8 kişilik deniz mürettebatının önemsenmesi gerektiğidir. Yolculuk boyunca onlardan her konuda bilgi alabilir, tatilinizi sorunsuz bir şekilde geçirebilecek önemli ipuçlarına sahip olabilirsiniz. Hava değişimi ve gezi planını etkileyen diğer dış etkenler kaptan tarafından değerlendirmeye alınıp yeniden organize edilerek başka alternatiflere dönüşebilir. Bu konuda mürettebata güven duymanız gerekmektedir.

Tur kapsamında uyulması gereken kuralların hatırlatılması, konukların güvenliği ve konforu içindir. Bu kuralların başında su ve elektrik gibi kısıtlı kaynakların kullanımının dikkatle yapılması ve her hangi bir tahribata yol açacak kişisel alışkanlıklarda genel kurallara uyulması gerektiğidir. Tur kapsamında yemek organizasyonunu isteklerimize göre ayarlayabiliriz. Ayrıca balık tutmak, dalış yapmak gibi suda yapılacak alternatiflerin yanı sıra karada yapılacak doğa yürüyüşü gibi sporları da yapma imkânına sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra haftanın her günü başka koyları gezerek günün belli saatlerinde başka yerlerde konaklama imkânı bulabilirsiniz. Konfor ve gezi seçenekleri gibi özellikler arttıkça bunlarla doğru orantılı olarak fiyat da artacaktır.

Yolculuk esnasında istenmeyen durumlar, sıkıntılar, taleplerin istenilen ölçüde karşılanamaması kişisel öneriler başta irtibata geçilen organizasyon firmasına yazılı olarak sunulabilir. Mavi yolculuğa çıkarken yoğunluk ve bunun gibi istenmeyen durumlardan sakınmak için erken rezervasyon ve tatil seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Tekne kiralama Fiyatları

İçimizi ısıtan bu yaz aylarında Bodrum,  Marmaris, Göcek ‘in birbirinden güzel kıyılarının muazzam maviliğinde rüya gibi bir tatil geçirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bütçenize en uygun tekneyi seçip kendi grubunuzu belirlemek olacaktır. Bünyemizde mevcut olan tekneler;  guletler, yelkenli tekneler, motor yatlar ve mega teknelerimizden yararlanabilmektesiniz. Gulet tekneler kendi aralarında; ekonomik tekneler, standart tekneler, lüks tekneler, süper lüks tekneler olmak üzere 4’e ayrılmaktadır. Kalite ve konfor arzularınız arttıkça teknelerin fiyatları da bu doğrultuda artmaktadır.

Tekne kiralamada liman vergileri, su gideri, personelin servisi, sigorta, yakıt ve tekne malzemeleri kullanım gibi gider ve hizmetler ödediğiniz fiyata dâhildir. Fiyata dâhil olmayan servisler ise; yemekler, alkollü ve alkolsüz içecekler, havaalanı transferleri ücrete dâhil değildir. Tekne içerisindeki aktivitelerimiz;  teknenin durumuna göre değişen sayı ve türdeki aktiviteler arasında yüzmek dışında balık tutmayı seviyorsanız olta takımınızı yanınıza almayı unutmayın zira Egenin bereket ve bolluğunda kendi tuttuğunuz balığı hünerli aşçımıza istediğiniz şekilde pişirilmesi için talimat verebilirsiniz.  Ayrıca Egenin eşsiz koylarında berraklığına aldanıp dalış yapmayı da unutmamalısınız gelirken dalmak için ihtiyacınız olan dalış aparatlarını da yanınıza alın. Tekne kiralama fiyatları günlük 300 Euro’dan başlayan fiyatlarla kalite ve konfor arzularınıza göre 5000 Euro’ya kadar olan teknelerimizde güler yüzlü,  her koşulda destek olacak ekip personellerle siz değerli misafirlerimiz için rüya gibi bir tatil organize ediyoruz.

Günlük Tekne kiralama

Havaların ısınmasıyla birlikte sahile kıyısı olan beldelere göçler başlamış bulunmaktadır. Tatillerin vazgeçilmez yegâne eğlencesi olan Mavi Tur’larımıza, özel grubunuzla ya da tek başınıza katılmak istediğinizde tercihinize göre; guletler, yelkenli tekneler, motor yatlar ve mega teknelerimizden yararlanabilmektesiniz. Marmaris-Gökova, Marmaris-Fethiye Bodrum-Gökova, Bodrum-Hisarönü- Marmaris rotalarında 4 kabinden- 8 kabine kadar ekonomik tekne kiralama seçeneklerimiz mevcuttur.Tekne kiralama ile Ege ve Akdeniz ‘i fethederken yeni insanlarla da tanışıp eğlenceli anlar yaşayıp farklı medeniyetlerden gelmiş misafirlerimizle sohbet etme imkânı bulabilecek kim bilir belki de yeni dostluklar edinebileceksiniz. Eğer özel bir gurubunuz varsa sevdiklerinizle günübirlik turlarımızda gönlünüzce eğlenebileceksiniz. Fotoğrafçılıkla ilgileniyorsanız bu mavi tur tam da size göre, birbirinden güzel Ege ve Akdeniz’in koylarında farklı açılardan çekilmiş yeni fotoğraflar ekleyebileceksiniz albümlerinize.

Tekne içerisindeki aktivitelerimiz, teknenin durumuna göre değişen sayı ve türdeki aktiviteler arasında olta ile balık tutabilir, yanınızda getirdiğiniz dalış yüzme aparatlarınızla engin maviliğin tadını çıkartabilirsiniz, su sporlarından kano ve sörf yapabileceksiniz.  Tekne hareket halindeyken güneşin tatlı yakıcılığını hissetmeyeceksiniz bile, tatil dönüşü öyle güzel bronzlaşmış olacaksınız ki yakınlarınız hayrete düşecek. Bir yandan girdiğiniz koyların tarihi özelliklerini öğrenirken bir yandan da gönlünüzce yüzme fırsatını bulacaksınız, üstelik metre karesi belli olmayan Marmaris’in bir eşi benzeri daha olmayan koylarında. Kısa süreli bir tatil düşünüyorsanız günlük tekne kiralama tam da sizlere göre.

Tatil kategorimizdeki  Yurtiçi Otelleri, Turlar Ve Tatil Fırsatları başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ediyoruz…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu