Modern Ofis Dekorasyonları, İşyeri Dekorasyon Modelleri

Modern Ofis Dekorasyonları, İşyeri Dekorasyon Modelleri
Modern Ofis Dekorasyonları, İşyeri Dekorasyon Modelleri

İş yeri dekorasyonunda en kilit nokta ne iş yapacağınızla ilgilidir. Yapılacak işe uygun görsel tasarımlar yapılması gerekmektedir. Şık ve alıcı, enerjisi yüksek bir iş yeri tasarımı müşterilerinizi çekecek ve çalışanlarınızı mutlu edecektir.

Modern Ofis Dekorasyonları, İşyeri Dekorasyon Modelleri

Ev dekorasyonlarında olduğu gibi, iş yeri dekorasyonlarında da artık canlı renkler ön plana çıkmaktadır. Öncelikli sizin tarzınız önemlidir. Hangi tarz dekorasyon sizi mutlu edecek, bunu belirledikten sonra renk ve mobilya seçimine geçebilirsiniz.

 Ofisler

İş yeriniz bir ofis ise rahatlığı ön planda tutmakta fayda var. Çünkü uzun saatler ofis içerisinde kalmak kişilerin enerjisini düşürecektir. O yüzden daha canlı, fonksiyonel ve modern ofisler dekore etmek uygun olacaktır. Yapılacak iş alanına göre duvarlar uygun duvar kağıtları ile kaplanabilir. Yine firmanın faaliyet alanına göre uygun nitelikte ofis mobilyaları seçilmelidir. Örneğin; reklam veya medya ile ilgili işiniz varsa mutlaka standart ürünler dışında, daha farklı tasarımlar seçilmelidir.

Ofis dizaynı aynı zamanda yaratıcılığı da tetiklemektedir. Ofis odalarına masalar yerleştirilirken mutlaka masanın yönü kapıya doğru olacak şekilde dizayn edilmelidir. Mobilya renklerine uygun bir stor perde ile şıklık katılabilir. Ofisiniz çok büyük değilse, daha küçük masa ve koltuklar seçilmelidir. Dekorasyon amaçlı yerlere kilimler atılabilir. Geniş bir ofisiniz varsa, daha büyük masa ve koltuklar seçebilirsiniz. Geniş alanlarda köşelere büyük biblolar, çiçekler ve farklı tasarımlarla niş alanlar yaratılabilir.

Cafeler

Bir cafe işletiyorsanız, yeme içmeye uygun şekilde dizayn edilmelidir. Ergonomik koltuk veya sandalyeler seçilmelidir. Cafe konseptine uygun renkli koltuklar seçilebilir. Aydınlatma rahatsız edici düzeyde karanlık veya çokça ışıklandırmalı olmamalı. Kare masa kullanılması daha uygun olacaktır. Kişi sayısına göre masalar dizayn edilmelidir. 2 kişilik, 4 kişilik, 6 kişilik gibi. Daha fazla masa sığdırabilmek adına, masa aralarında çok az boşluk bırakılıp insanların sıkıntı yaşamasına sebebiyet verilebiliyor.

Bu çok önemli bir detaydır. Kesinlikle iki masa arasında sandalye veya koltuk payları da düşünülerek boşluk verilmelidir. Özellikle cafe benzeri yiyecek içecek sunan hizmet işletmelerinde tuvalet ve lavaboların dizaynı çok çok önemlidir. Mümkün olduğunca kullanışlı ve hijyenik olmalıdır.

Çoğu yerde tuvalet ve lavabolara gerekli özen ve dikkat gösterilmemektedir. Bu da müşteriden tam not almaya engel olmaktadır. Cafenin duvarları uygun tablo ve biblolorla süslenebilir. Dekoratif ürünlerin kullanımında abartıya kaçmamakta fayda var. Yine yiyecek içecek işletmelerinde kırmızı renk çokça kullanılmaktadır. İştah arttırıcı ve davetkar bir renk olmasından dolayı daha fazla satış yapılmasını sağlayabilir.

Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *