Güzellik Estetik

Nasıra Ne İyi Gelir?

Nasıra Ne İyi Gelir?| Özellikle el ve ayağın dış çevreyle çok temas eden ya da aşırı baskıya maruz kalan kısımlarında nasırlar görülmektedir.Derimizin içine enfeksiyonların girmemesi için vücudumuz kendini dış etmenlere karşı koruyarak su kabarcıkları ve nasırlar oluşturur.

Estetik görünümün dışında ilk zamanlarda her hangi bir olumsuz etkisi bulunmayan nasırlar zaman içinde yürürken ya da spor yaparken ağrı ve zorlanmaya yol açabilir.

Birçok insan nasırları koparmalı mıyım, koparmamalıyım diye ikilem arasında kalıp nasırlar keserek veya kopararak ortadan kaldırmayı düşünür. Tabi ki, bu yanlış bir uygulamadır. Nasırları kestikçe, kopardıkça cildinizin enfeksiyon kapacağını unutmayın.

Nasırları kesmek ve koparmak yerine nasıra ne iyi gelir sorusunun cevabını bu makalemizde okuyun.

Nasıra ne iyi gelir?

20 dakika boyunca ayağınızı suyun içinde beklettikten sonra ponza taşıyla nasır olan bölgelere oval masajlar yapın. Arasıra ayağınızı suyun içine tekrar batırıp ölü deriden arındırın. Daha sonra tekrar tekrar ponza taşıyla ayağınıza masaj yapın.

  • Limon, tuz ve soğanla nasır tedavisi de nasırları yumuşatmak ve nasırlı deriden arınmak için uygulayabileceğiniz alternatif yöntemlerden biridir. Nasıl mı? 1 adet küçük boy soğanı halka şeklinde doğrayın ve nasırın üzerine koyun. 3-5 damla limon suyu ve bir miktar tuzu da soğanın üstüne damlatın. Limonlu, tuzlu soğanı iyice kapatın ve 1 gece boyunca çıkarmayın. Sabah olunca çıkarıp ayağınızı yıkayın. Bu işlemi her gece uygulayabilirsiniz.
  • Limon, sarımsak ve papatya ile nasırlara ne iyi gelir sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Nasıl mı? Bir tatlı kaşığı kuru papatya ve bir miktar limon suyunu karıştırın. Daha sonra karışımı 1 diş ezilmiş sarımsakla iyice karıştırın. Krem kıvamına geldikten sonra nasırlı bölgeye sürün ve 20-25 dakika kadar bekleyin. Hemen ardından nasır olan bölgeyi ılık suyla yıkayıp durulayın.
  • Sodyum bikarbonat da nasıra iyi gelir. 3 çorba kaşığı kadar sodyum bikarbonatı ılık suyun içinde iyice çözün. Daha sonra nasır olan ayağınızı oluşturduğun sodyum bikarbonatlı suyun içinde yarım saat kadar bekletin.
  • Yapmanız gereken tek şey bir kaşık kuru papatya ile limon suyunu ve bir diş ezilmiş sarımsağı karıştırmak. Bunu etkilenmiş bölgeye uygulayın, 20 dakika bekletin ve ılık suyla durulayın.
  • Ayakkabı alırken, ayakkabınızın özellikle ayaklarınızın uç bölümlerini sıkmamasına dikkat edin. Burun bölümü çok dar olan ayakkabılar parmaklarınızın sürekli iç içe geçmesine ve sürtünmesine yol açar. Bu yüzden ayakkabı seçimine dikkat edip, ayakkabı giyerken çorap da giymeyi ihmal etmeyin.
  • Çorap seçimine dikkat edin. Özellikle pamuklu, ter önleyen çorapları tercih edin.
  • Akşam iş çıkışı eve geldikten sonra ayaklarınızı sabunlu suyun içerisinde 10-15 dakika bekletin ve daha sonra durulayın. Bu şekilde de ayaklarınız rahatlayacaktır.

Nasıra ne iyi gelir ve nasıra iyi gelen bitkisel formüller başlıklı yazımızla ilgili yorumlarınızı, sitemizin alt kısmında bulunan yorum yaz bölümünden yazabilirsiniz.

Doğal Güzellik İpuçları Ve Tavsiyeler yazımızın da ilginizi çekeceğini düşünüyoruz…

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı