Root Nedir Root yaparsam ne olur?

Root Nedir Root yaparsam ne olur? | Root Linux tabanlı işletim sistemlerinde ve Android gibi mobil işletim sistemlerinde tam yetkiye sahip olmaktır.Yani dizginleri ele almaktır.Windows işletim sistemindeki administrator kavramıyla eş anlamlı diyebiliriz.

Eğer acemi kullanıcıysanız; root işlemini önermiyoruz .Geri dönüşü olmayan değişiklere yol açarak, telefonunuzun çöpe gitmesine sebep olabilirsiniz.Telefonunuza root işlemi yapmak için bazı adımları uygulamalısınız. Yazımızı detaylıca inceleyiniz root nasıl yapılır?

Root Nedir Root yaparsam ne olur? | Root yaptıktan sonra telefonunuz üzerinde gelen gereksiz programlardan kurtulmaya tutun da, hosts dosyasını değiştirmek, hatta telefonunuza başka bir ROM yüklemeye kadar root olmadan yapamayacağınız bir çok işlemi yapmanızı sağlamakta.

Root yaparsam ne olur?

Root yetkisine sahip olan bir kullanıcı cihaz üzerindeki herşeyi kontrol edebilir.

Bunlar :
  • Telefonunuza veya tabletinize özelleştirilmiş Romlar kurabilirsiniz .
  • Telefonunuzun ekran ayarları, titreşim ayarları, işlemci hızı, gizli dosyaları; ses şiddeti ayarı, flash ışığı yükseltme ve kamera yazılımları gibi cihazınızın her şeyine ulaşabilirsiniz. Cihazınızı rootlayarak Google Play ‘deki rootlu  uygulamaları kurabilirsiniz. Örneğin ekran görüntüsünü alma ve ekranın videosunu çekebileceğiniz bunun gibi telefonunuza ekstra özellikler katacak yüzlerce uygulama bulabilirsiniz.
  • Günümüzde telefonlarda hafıza derdi büyük bir sıkıntı 16 gb bir telefon ile aynı özelliklere sahip 32 gb bir cihaz arasında yüksek fiyat farkları olabiliyor

Eğer sizde bu durumdan muzdarip olmuşsanız hemen bir hafıza kartı alıp ,hafıza kartının formatını   A2SD EXT yaparak  uygulamaların oraya yüklenmesini sağlayabilirsiniz.Hatta bunu dahada güzel olan yanı bazı scriptler ile telefon hafızası ile hafıza kartınızın hafızasını birleştirerek tek bir bölüm yapabilirsiniz.

Ek olarak her telefonun root işlemi bir birinden farklıdır .Her telefon için root işlemini zamanla yayınlayacağız bizi takip edin.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı