Saç Ekimi Nedir Nasıl Yapılır?

Saç Ekimi Nedir Nasıl Yapılır? | Saç ekimi, son zamanlarda sık sık duymakta olduğumuz cerrahi operasyonlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Saç dökülmesi ve kellik sorunu gencinden yaşlısına birçok kişinin başına gelebilmektedir. Bu sorunların sebepleri ise farklılık gösterebilmektedir. Dış görünüşe doğrudan etki eden kellik sorununun sebepleri altında sağlık problemleri olabileceği gibi genetik sebepler de bulunabilmektedir. Genel anlamda daha iyi görünmek ve kellik sorunundan kurtularak sağlıklı saçlara sahip olmak isteyen bireyler ise saç ekimi müdahalelerini tercih etmektedir.

Saç Ekimi Nedir Nasıl Yapılır?

 

Saç ekimi operasyonları sırasında hastalara bazı işlemler uygulanmakta ve böylelikle doğal bir görünüme sahip olmaları sağlanmaktadır. Yani saç ekimi işlemi, kişinin kellik sorunu yaşadığı bölgelere farklı bölgelerden alınan saç köklerinin yerleştirilmesi işlemi olarak tanımlanabilir. Saçın olmadığı bölgelere yerleştirilmek üzere alınan saç kökleri, yine aynı kişiden alınmaktadır. İster genetik isterse yapısal nedenlere bağlı olarak yaşanılan kellik sorunundan kurtulmak isteyen kişiler saç nakli işlemini tercih ederek etkili sonuçlara ulaşabilmektedir.

Günümüzde saç ekimi yöntemleri oldukça gelişmiş ve birçok kişinin tercihi haline gelmiştir. Gelişen teknoloji sayesinde acı çekmeden, yara izi ile karşılaşmadan istediğiniz tekniği tercih ederek doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Saç ekimi işlemlerinde ilk olarak;

  • Saç kökleri uygun bölgelerden alınır,
  • Saç köklerinin yerleştirileceği kanallar uygun yöntemler kullanılarak açılır
  • Saç ekimi işlemi gerçekleştirilir.

Saç Ekimi

Genelde ekilecek olan saç kökleri kişinin başının arkasından yani ense kısmından alınmaktadır. Eğer bu bölgede yeterli saç kökü yok ise doktorun uygun görmesi durumunda göğüs ve sırt kısmından da saç kökleri kolaylıkla alınabilmektedir. Özellikle de son zamanlarda yaygınlaşan kellik sorununun önüne geçmek adına saç ekim yöntemlerinin yoğun olarak tercih edildiğini ve etkili sonuçlar ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Bu sorundan kurtulmak ve sağlıklı saçlara sahip olmak isteyen bireylerin kesinlikle doğru ve güvenilir bir doktor ile görüşmesi gerekmektedir.

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı