Saç Uzatmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Saç Uzatmanın Püf Noktaları Nelerdir?| Saçınızı yıkarken öncelikle kullanacağınız ürünleri şampuanı ve besleyici kremler ne kadar bitkisel ağırlıklı olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Bunlara dikkat etmeniz için de saçınızın türünün, kuru, nemsiz, yağlı, kepekli,  hangi saç türüne hangi ürünü alacağınıza doğru karar vermeniz gerekir. Saçınızı yıkarken doğru suyu tercih etmeniz gerekir çok yağlı saçlarda çok sıcak suyla yıkamamak gerekir sıcak su yağlı saçı iki kat yağlandıracaktır. Çok kuru saçlarda yine sıcak su tavsiye edilmez. Ilık suyla saçınızı yıkayınız.

Doğru şampuanla saçınıza dairesel hareketlerle, saç diplerini ve saç derisini derinlemesine temizlik yaparak yıkanması gerekir. Saçların arkalarına enseye doğru en çok yağlanmalar olur. Yağdan, kepeklenmelerden veya kuruluktan arındırmak gerekir. Yani saçların uçlarına yada bol şampuan dökerek küpürterek değil de; saç derisinin iyice temizlenmesi ve yenilenmesi gerekir.

Saçların Kırılmaması İçin Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Saçların Kırılmaması İçin Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir? Saçların kırılmaması için diplerine gösterdiğiniz özeni uçlarına da göstermeniz gerekir saçların diplerini doğru bir şekilde nemlendirmeniz gerekir. Doğru bakım yağları ile maskelerle saç diplerinin canlandırılması kan dolaşımı düzgün sağlanması gerekir.

Eğer saçlarınız çok uzun,sa arada bir saç uçlarını, çatallanmış saç uçların alınması kırıkların alınması ve temizlenmesi gerekir eğer saç uçlarına, diplerine hiç bakım yapılmıyorsa sadece uzatılıyorsa bu sefer vitaminsiz saçlar saç diplerinde vitaminsizlik, nemsizlik oluşacağı için saçlarda dökülmeler oluşur.

Bunlar için ne yapılabilir? Banyo öncesi tamamen yağlarla bakım yapılabilir. Saç dökülmelerini önleyici saç uçlarına vitamin verebilecek; buğday yağı, badem yağı, saf zeytin yağı, elma yağı ve melisa yağı karıştırarak bakım yapabilirsiniz. Sarımsak yağı saçı güçlendirir. Jojobo yağı, ısırgan tohum yağı saç diplerini güçlendirir. Saç kökleri güçlü olduğu için saç uçlarına vitamin ve besleyiciliği verebilir.

Saçların Hızlı Uzaması İçin Neler Yapılabilir? 

Saçların Hızlı Uzaması İçin Neler Yapılabilir? Saçların sağlıklı uzaması için ısırgan tohum yağı faydalıdır. Isırgan tohum yağı zeytin yağına veya susam yağına birkaç damla katarak haftada bir defa saç diplerine 5 dakika sonra saç uçlarına yedirerek boneleyerek yarım saat bekletin daha sonra ılık bir duşla haftada bir yapılacak işlemle uzama işlemi daha kolay olacaktır.

Isırgan tohum yağı dışında sarımsak yağı saçların daha sağlıklı uzaması için hem saç diplerini besleyecek hem saçların daha kolay uzamasını sağlayacaktır. Ylang yağı saç diplerini güçlendirir saçın çok kolay ve formda uzamasını ve saçlı deride daha gür daha çıkmayan dökülmüş olan saçların daha canlı çıkmasını sağlayarak uzamayı kolaylaştırır.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı