Tatile Giderken Sırt Çantası Nasıl Hazırlanmalı?

Tatile Giderken Sırt Çantası Nasıl Hazırlanmalı?| Tatilin olmazsa olmazı sırt çantası hazırlama kısmıdır. Üzerine en çok düşünülen, bir sürü alışveriş yapılan, koca koca listeler yapılan çanta hazırlığı zorlu bir konudur. Bu yazımızda sizlere yardımcı olabileceğini düşündüğümüz sırt çantasında bulunması gerekenlerin listesini hazırladık.

Tatile Giderken Sırt Çantası Hazırlama Süreci

Eğer uzun süreli bir seyahat planınız var ise o zaman seçilecek olan sırt çantası sağlık, konfor ve güvenlik konusunda da bayağı dikkat edilmesi ve bu konu da bayağı bilgi sahibi olunması gereken bir konudur. Eğer rahat etmek ve sağlığınızı korumak istiyorsanız üstelik uzun seyahatler yapacaksanız paraya acımayıp çok kaliteli bir sırt çantası almanızı öneriyoruz. Çünkü kalitesiz olan sırt çantaları kötü ve kullanımı pratik olmayan daha çok yoran ve seyahati ağırlaştıran bir unsur olmaktadırlar ve zaten çok kullanışlı olmadıklarından dolayı dayanamayıp zarar görüyorlar. Planladığınız seyahatiniz ister uzun süreli ister dünya turu ister 1 haftalık gezeler ister 2-3 günlük geziler hiç fark etmez sırt çantası olmazsa olmazdır. Böylesine önemli olan sırt çantası yolculuğun boyunca senin en yakın arkadaşın olmalıdır. Hatta bazı insanlar çantaların isim bile koyabilmektedirler. Bu denli önemli olan sırt çantası hazırlama süreci nasıl olmalı nelere dikkat etmeliyiz gibi konularda çok dikkatli davranmalı ve ona göre hareket etmeliyiz.

Sırt çantası olmasında gereken malzemelere bakalım:

Kıyafetler bir sırt çantasının olmazsa olmazı.

Fakat kıyafetlerimizi de seçmemiz gerekecek her zaman en hafifleri ve kolay kuruyanları tercih etmelisiniz.5-6 tane t-shirt almanız en idealidir. Renkleri çok açık olmasın çünkü hemen kirlenebilirler. Havalar çok dengesiz bir uzun kollu sweat ve bir kapşonlu sweat almanızda yarar var.1 gömlek bulundurabilirsiniz.1 tane de kemeriniz olsun.2 şort en ideali ama çabuk kuruyanlardan olması önemli.1 uzun kollu mont bulundurmalısınız. Dediğimiz gibi hava şartları çok dengesiz olmaktadır. Alacağınız mont özellikle su geçirmez ve yağmurluk tarzında yaz-kış kullanılabilir olsun.3-4 tane iç çamaşırınız olmalı çok ihtiyacınız olacak.

Uyku Tulumu

 • Böceklerden ve dış çevreden korunmak için hafif uyku tulumları tercih edilmeli.

Havlu

 • Yine hafif ve kolay kurulanabilen orta boylarda havlunuzu da almalısınız.

Çorap

 • Sırt çantasının olmazsa olmazı çoraplar, kısa ve uzun olmak üzere 6-7 tane çorap almanız sırt çantası için en idealidir.

Terlik, Ayakkabı, şapka, Bere

 • Terliklerin kopma ihtimaline karşı iki terlik almanız daha iyi olacaktır.1 tane yürüyüş ayakkabısı, mevsimine göre bere veya şapka.

Tarak, Diş Fırçası, Parfüm

 • Tarak, koltuk altı ruloları ve parfüm, diş macunu ve diş fırçanız, 1 güneş gözlüğü ve ıslak mendili sakın unutmayın.

Kalem, Defter

 • Her an lazım olacak olan not defteri ve kalem çantanızda her zaman bulunmalı.

Şarj aleti

 • Elektronik cihazlarımız için şarj aletlerini de ihmal etmeyin.

GPS

 • Eğer bir gezi planlamışsanız ve keşfetmeyi seviyorsanız şehirlerin haritaları veya telefondaki GPS’ ler.

İlaç

 • İlaçlarda mutlaka bulunması gereken malzemelerdir, ağrı kesici, soğuk algınlığı için, herhangi bir ağır yük veya yanlış hareketten doğan kas ağrılarınız için kas gevşetici, antibiyotikler, ve gezinizin işkenceye dönmemesi için böcek ve sinek kovucular spreyler, yara bandı ve güneş kremlerini asla eksik etmemelisiniz.

Poşet

 • Kirli poşeti de almalısınız çünkü kıyafetlerinizi yıkacak pek imkan olmayabilir.

Hediyelik Eşya

 • Eğer ki birilerini ziyaret edeceksen ufak tefek hediyelik eşya koymalısın.

Çakmak

 • Kamp için veya herhangi bir durumda lazım olur diye çakmak ve çakı.

Kitap

 • Gezilerin olmazsa olmazı güzel bir kamp alanında yanınızda aldığınız bir kitabı veya dergiyi okumak.

El feneri

Traş Bıçağı

 • Tıraş bıçağı, o neden diye soracaksınız ama yazın sıcak bir ülkede o 40 derecenin üzerindeki sıcaklarda o sakallar o saçlar çekilir şey değil. Tabi ki gittiğiniz yerde marketler vardır ama insan unutur öyle şeyleri almayı, o yüzden siz kendiniz en baştan eksiksiz gitmeye bakın.

Fotoğraf Makinesi

 • Seyahatlerde olmazsa olmaz fotoğraf makinesi ve cep telefonu yedek bataryaları. Hepimiz fotoğraf çekmeyi, anı biriktirmeyi, anı yakalamayı çok seviyoruz. Dolayısıyla bunu fotoğraflarla yapıyoruz.

Yedek Batarya

 • Sürekli her gördüğünüz yeri kaydetmek isteyeceksiniz dolayısıyla yedek batarya şart. Veya o yorgunlukla akşamdan şarj etmeyi de unutabiliriz o sebeple her türlü yedek bataryayı sırt çantanızda getirmenizi tavsiye ediyoruz.

Bel Çantası

 • Bel çantası da mutlaka yanımıza almamız gereken şeylerden biridir. Eşyaları otelde kalıyorsanız oraya yerleştirdiniz, artık dışarı çıkıp gezme zamanı, pasaportlar, paralar, cüzdanlar, kimlikler hepsi pantolonun veya şortun cebine sığmaz. Bu eşyalarımızı hem daha güvenli taşımak hem düzenli tutmak için bu bel çantaları olmazsa olmazdır.

İşte bunlar seyahat için hazırlanacak sırt çantası için önemli ihtiyaçlardır.

Tatil kategorimizdeki Yurtiçi Otelleri, Turlar Ve Tatil Fırsatları başlıklı makalemizin de dikkatinizi çekebileceğini düşündük. İyi okumalar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı