Sağlık

Uçak Korkusu İçin İlaç Xanax

Uçak Korkusu İçin İlaç Xanax| Yükseklik korkusu, kapalı alan fobisi gibi sorunlar nedeniyle pek çok insan uçak korkusu ile burun buruna gelebiliyor. Ayrıca haberlerde duymaya alışılan uçak kazaları nedeniyle de uçağa binmek istemeyen insanlar olabiliyor. Sizde bu kişilerden biriyseniz ve uçak korkusu ile başa çıkma konusunda neler yapabileceğinizi bilmiyorsanız çeşitli yöntemler ve çeşitli ilaçlar deneyebilirsiniz. Uçak yolculuğu yapmaya mecbur kaldığınız zamanlarda kısa sürede bu korkuyu üzerinizden atmak adına doktor terapisine ihtiyaç duyabileceğiniz gibi uçakta uyumanızı ve korkudan uzaklaşmanızı sağlayacak yöntemlere de başvurabilirsiniz.

Uçak Korkusu İçin İlaç Xanax

Uçak Korkusunu Giderecek Yöntemler

Uçakla seyahat eden insanların sayısının artmasına bağlı olarak uçak firmaları fiyatlarında yaptıkları düşüşlerle daha fazla insanı uçakla seyahate çekerken her gün yeni bir havalimanının inşa edilmesi de ulaşımda otobüs ve tren gibi havayolu ulaşımının da yaygın bir hal almasını sağlıyor. Bu nedenle pek çok kişi hem uygun fiyatlı olması hem de kısa sürede istenilen yere gidebilme imkanı sunmasından dolayı uçakla seyahati kabul ediyor. Uçak bileti aldıktan sonra başlayan ‘’uçağa nasıl bineceğim, acaba inebilecek miyim…’’ gibi sorular ise insanları rahatsız etmeye başlıyor. Bunu yenmenin en kolay yolu ise uçak korkusu nasıl geçer ve uçak korkusunu yenmenin yolları nelerdir diye araştırma yapmaktan geçiyor.

Uçağı Tanımaya Çalışın!

İnsanlar genellikle korktukları şeyler hakkında yeterince bilgi sahibi olmadıklarından dolayı korkularını uzun süre yenemezler. Bu nedenle uçaklar hakkında bilgi sahibi olmanız daha rahat bir şekilde uçmanızı sağlayacaktır. Uçağın aniden düşeceğini düşünmeniz gibi sorunları engellemek adına uçağın aslında ne gibi güvenlik önlemleri içerdiği hakkında bilgi edinebilirsiniz. Uçağın çalışma sisteminin de aynı diğer ulaşım araçları gibi olduğu ile ilgili bilgi edinerek sorunsuz bir şekilde uçmaya başlayabilirsiniz.

Uçak Gezisi Yapın!

Uçaklar hakkında bilgi sahibi olduğunuz halde halen uçak korkusu geçmiyorsa uçuşa geçmemiş olan bu uçağın içerisine girip bir süre bu ortam içerisinde vakit geçirebilirsiniz. Sizin gibi yolculuğa çıkacak olan diğer insanlarla konuşabilir ve onların korkusu olup olmadığı ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Uçak gezileri bir süre sonra uçakla seyahate alışmanızı sağlayacaktır.

Yanınızda Uğraşacak Bir Şeyler Olsun!

Uçakla seyahat ederken yanınızda uğraşabileceğiniz kitap, dergi gibi uğraşlar olması korkunuzu yenmeyi sağlayacaktır. Ayrıca muhabbet edebileceğiniz bir yolculuk arkadaşınızın olması da uçağın içerisindeki korku dolu ortamı dağıtacaktır.

Uçak Korkusunu Yenmek İçin Xanax Kullanımı

Uçak korkusunu yenmek için xanax ilaç kullanımı genellikle uçak korkusunu ne yaparsa yapsın yenemeyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. İlacın etkileri okunduğunda kısa sürede kullanan kişiye uyku vermesi ve sakinleşmesini sağlaması uçak korkusunu yenmede etkili ilaçlar arasında bulunmasını sağlamaktadır. Pek çok kişi tarafından kullanılan ve gerçekten işe yarayan Xanax ilaç dikkatli kullanılması gereken bir ilaçtır.

Uzun süreli uçak yolculuğu yapılacaksa antipsikotik özelliğe sahip olan Xanax ve türevi olan ilaçlar tercih edilebilir. Bu ilaçlar bağımlılık yapabilen ve yüksek dozda alınması halinde kişilerde çeşitli yan etkilere neden olabilen ilaçlardır. Uzun süreli yolculuklarda uyuyamayan kişiler tarafından kullanılabilecek olan Xanax için bir doktora danışılmalıdır.

Xanax uçak korkusu yenmek için kullanılabilecek bir ilaç olmasının yanında bazı kişilerde bünyeye ağır bir etki yapabildiğinden dolayı uzun süre uyutabilmektedir. Uçak içerisinde kalmamak ve uçaktan indikten sonra tekrar uyumamak adına kontrollü kullanılması gerekir. Eğer sizi uçaktan indiğinizde karşılayacak birisi yoksa bu ilacı kullanmamalısınız.

Bazı ülkelerde yasal olarak satışının yapıldığı Xanax ülkemizde de satışı yapılan bir ilaçtır. Uçak korkusunu yenmek adına alınacaksa önceden doktor tarafından doz ayarlaması yapılmalıdır. Uçak içerisinde korku ile hareket edilse bile bir iki dakika içerisinde uyumayı sağlayacaktır.

Uçak Fobisini Yenmek İçin Eğitimler

Ülkemizde hızla artan uçakla seyahat etme oranını en iyi düzeye çekmek amacıyla uçak fobisini yenme eğitimleri THY tarafından sunulmaktadır. Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi tarafından gerçekleştirilen eğitimler ile kişiler kısa sürede uçak fobisi yenilebilmektedir.

Üç aşamadan oluşan uçak fobisi yenme eğitimleri birinci aşamada uçakla ilgili önemli bilgiler verilmektedir. İkinci aşamada ise sanal uçuşlar yapılarak kişilere herhangi bir korku duymamaları adına destek verilmektedir. Üçüncü aşamada ise gerçek uçuşlar ile insanlar uçak korkusunu yenebilmektedir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu