Genel

Uçakta Cam Kenarı Koltuk Numaraları

Uçakta Cam Kenarı Koltuk Numaraları| Uçak içerisinde yerleşmeniz için elinizde bulunan koltuk numaralarının yazılı olduğu kartları kontrol etmeniz gerekecektir. Bu kart üzerindeki numaraya göre yerinize yerleşebilir ve yolculuğunuza başlayabilirsiniz. Uçak yolculuklarında, kara yolu ulaşımında olduğu gibi dışarıyı izlemek amacıyla cam kenarı koltuk seçimleri yapılabilmektedir. Bu konuda sizde titiz davranarak uçakta cam kenarı koltuk numaraları seçmek isteyebilirsiniz. Uçaklarda cam kenarı koltuk seçimi yaparken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Çünkü cam kenarı olsa bile rahat etmeyeceğiniz alanlardan dolayı sorun yaşayabilir ve konforsuz bir yolculuğa çıkmanın zorluklarını yaşayabilirsiniz.

Uçakta Cam Kenarı Koltuk Numaraları

Uçakta Cam Kenarı Koltuk Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Uçakta cam kenarı bir koltuk ayarlamak istiyorsanız öncelikle biletinizi alırken online olarak işaretleme yapmanız daha iyi olacaktır. Bu sayede cam kenarı olan yerleri görebilir ve koltuk seçiminizi daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Uçaklarda cam kenarı kısımlar her zaman daha konforlu gibi görünebilir. Ancak uçak kanadına yakın yerlerde cam kenarında olmanız pek de rahat edeceğiniz anlamına gelmeyecektir. Sürekli gürültülere maruz kalacağınız bu koltuk tiplerinde sesten etkilenebilirsiniz.

Uçağın acil çıkış yerlerinde bulunan cam kenarı koltuklar pek çok kişi tarafından rahat olarak bilinirler. Ancak acil durumlarda sizi rahatsız edeceklerini unutmamanız gerekir.

Uçaklar arka tarafa doğru gidildikçe daralan alanlarından dolayı rahatsız bir hal alabilirler. Özellikle arka taraflara doğru koltuk aralıkları azaldığından dolayı cam kenarı olan kısımlar sıkıcı ve rahatsız olabilir. Havadar alanlar seçmek için biraz daha koridora yakın kısımlar seçmek isteyebilirsiniz.

Fotoğraf çekmek gibi bir düşünceniz varsa uçağın tam orta kısımlarında yer alan cam kenarı koltuklar ideal olacaktır.

Cam kenarı koltuk seçimlerinde İtalyan Skyscanner tarafından yapılan araştırmalara göre cam kenarı koltuk seçimlerinde yolcuların büyük bir kısmı 6A tercihinde bulunmuş.

Çift koridora sahip olan uçaklarda A ve K sütunlarından cam kenarı istediğiniz alanı online olarak seçebilirsiniz. Çıkış kapılarına doğru olan koltuklar kanatlardan uzak olduğu için konforlu olacaktır.

Uçakta Cam Kenarı Koltuk Numaraları Nasıl Bulunur?

Cam kenarı bir koltukta yolculuk yapmak istiyorsanız ve henüz koltuğunuzu belirlememişseniz uçuştan 24 saat önce uçağınızın modelini öğrenmeniz gerekir. Modelinin açıklanmasından sonra uçak oturum sistemi ile ilgili ufak bir araştırma yaparak cam kenarı olan koltukların hangileri olduğunu belirleyebilir ve check-in sırasında koltuğunuzu cam kenarı olan seçeneklerden biri olarak ayarlayabilirsiniz.

Uçaklarda cam kenarı koltuklar bazen mide bulantısına neden olabilir. Eğer yükseklik korkunuz varsa ya da uçak fobisine sahipseniz cam kenarı seçenekler tercih etmemeye çalışmalısınız. Uçakta cam kenarı koltuk numarası seçiminde eğer firmanız koltuk seçiminde özgür olma hakkı vermişse ve herhangi bir ücret talep etmemişse istediğiniz koltuğu ayarlayabilirsiniz. Ancak ücret talep edilen ya da önceden koltuk ayarlaması yapılan uçaklarda cam kenarı koltuk bulamayabilirsiniz.

Online Bilet Alarak Cam Kenarı Koltuk Numarası Seçmek

Uçak firmalarının seferlerini online olarak görüntüleme imkanınız varsa internet üzerinden uçağın iç yapısını görebilir ve online check- in yaparak koltuğunuzu cam kenarında seçebilirsiniz. Bunun dışında bazı firmalar online olarak yapılan kayıtlarda cam kenarını seçen yolculardan belirli bir ücret talep edebilmektedir.

Online check in yapılmayan seyahatlerde eğer havalimanındaki görevli tarafından check in işleminizi yapılacaksa görevliye cam kenarı koltuk numaraları içerisinden bir tane seçmek istediğinizi söylemeniz gerekebilir. Boşluk olması halinde uçakta cam kenarı koltuk vereceklerdir. Ancak cam kenarı koltuklar dolmuş ise başka koltuklar seçmeniz gerekebilir.

Online check-in yapılamadığı durumlarda bazı firmalar koltuk numarasını değiştirme hakkı tanımaktadır. Sizde bu hakkı kullanarak check- in numaranızı değiştirebilirsiniz. Uzun yolculuklarda dışarıyı izlemek ya da ilk yolculuğunuzda dünyanın yukarıdan nasıl göründüğünü merak etmek gibi düşünceleriniz varsa cam kenarları sizin için de oldukça uygun alanlardan biri olacaktır.

Cam kenarı tercihlerinde eğer ki cam kenarında oturmak istemeyen bir kişi ile karşılaşma şansınız olursa koltuk değişimi yapabilirsiniz. Bu ihtimal oldukça zor olsa da denk gelebilir. Koltuk seçimi yaparken genellikle orta koltuklar seçilmek istenmemektedir. Sizde koltuk seçimlerinizde cam kenarı seçeneğin yanı sıra koridor kısımdaki koltukları seçerek daha konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz. Cam kenarı koltuklarda yolculuk yapmak her zaman denk gelmeyecek durumlardan olduğundan dolayı zaman zaman diğer koltuklarda yolculuk yapmaya da alışmalısınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu