GenelTatil

Ucuz Yurt dışı Tatili Nasıl Yapılır?

Ucuz Yurt dışı Tatili Nasıl Yapılır?| Ucuz Yurt dışı Tatili Nasıl Yapılır?, Yurt içi geziler yerine farklı ülkeler görmek ve dünyanın çeşitli noktalarına giderek farklı kültürler tanımak isteyenler için yurt dışı seyahatleri oldukça pahalı tatil seçeneklerinden biri olabilir. Her ne kadar pahalı bir tatil gibi dursa da yurtdışı tatilini de ucuz bir hale getirebilmenin çeşitli yolları bulunuyor. Az ödemek, çok gezmek ve çok eğlenmek isteyenler için yurt dışı tatilini ucuza getirmenin basit yollarını deneyerek sizde Türkiye’deki tatil fiyatlarından bile daha ucuza tatil yapabilirsiniz.

Ucuz Yurtdışı Tatili Nasıl Yapılır?

Ucuz Yurt Dışı Tatilinin Sırları

Ülkenizi Seçin!

Yurtdışı tatili planlarken genellikle çoğu insan en bilindik ülkelere gitmek ister. Bu da hem konaklama hem de bu ülkede yapılacak olan harcamaları artırabilmektedir. Sizde ucuz yurt dışı tatili planları yapıyorsanız ülke seçimi yaparken en bilindik yerleri değil de henüz adını duyurmamış olan ve harika tatil mekanları olan ülkeleri seçebilirsiniz. Bu ülkelerde turizmin gelişmesi adına sunulan hizmetlerin pek çoğu diğer ülkelere göre daha uygun olacaktır.

Çoklu Vizeleri Tercih Et!

Ülke seçimlerinde gelişmekte olan ülkeleri tercih edebileceğiniz gibi daha önce adı duyulmasa bile harika mekanları ve görülmesi gereken tarihi noktaları olan diyarlara gidebilirsiniz. Vizesiz ülkelere giderek gezinize başlayabilirsiniz. Bu sayede vize masrafları yapmak yerine tatilde harcama yapabilirsiniz. Eğer vize isteyen ülkeler içerisinden birine gitmek istiyorsanız çoklu gidiş sağlayabilecek vizelerden alabilirsiniz. Vize alırken daha az ödeme yapmak için direkt olarak konsolosluklara başvurabilirsiniz. Konsoloslukların başvuruları aracı kurum ile kabul ettiği durumlarda ise resmi olarak hizmet veren aracı kurumları tercih edebilirsiniz.

Ülke Değiştirirken Dikkat Edin!

Sadece tek bir ülkeye değil birkaç ülkeye gitmek istiyorsanız bunu birbirinden uzak olan ülkelere gitmek şeklinde gerçekleştirmemelisiniz. Çünkü ülkeler arası mesafeler nedeniyle oldukça yüklü yol masrafları ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ancak gittiğiniz bir ülkenin çevresinde bulunan ülkelere seyahatler gerçekleştirmeniz halinde daha az masrafla daha fazla gezebilirsiniz. Bu sayede belirli bir bölge hakkında geniş bilgiler edinebilir ve ucuz yurtdışı tatili yapabilirsiniz.

Erken Rezervasyon Fırsatları

Erken rezervasyon indirimleri kullanmak için sadece tatil yapacağınız oteller konusunda değil aynı zamanda yolculuk yapacağınız uçak, otobüs gibi alanlarda da erken rezervasyon avantajından yararlanabilirsiniz. İndirimli bir şekilde sahip olacağınız konaklama ve yolculuk hakları sayesinde tatiliniz daha uygun fiyata gelecektir. Her ülkenin zaman zaman erken rezervasyon kampanyaları yaptığını internet üzerinden yapacağınız takipler ile öğrenebilirsiniz.

Tatil bitişi uçak biletleri ve tatil mekanı fiyatları düşmeye başlayacaktır. Okulların açılış dönemlerini erken rezervasyon zamanları olarak görebilirsiniz. Ayrıca uçak bileti almak istediğinizde ise hafta içi ve sabahın erken saatleri olan uçuşları seçerek tasarruf yapabilirsiniz.

Ucuz Konaklama İmkânları

Günümüzde konaklama konusunda oldukça uygun seçenekler bulmanızı sağlayacak programlar bulunuyor. Airbnb gibi uygulamalar üzerinden ucuz konaklama ve bol gezi içerikli tatiller gerçekleştirebilirsiniz. Otelde kalacaksanız erken rezervasyon yaptırma seçeneğini kullanabilirsiniz. Ancak kalabalık bir grupla gezecekseniz hep birlikte ev kiralama gibi bir konaklama seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Bu sayede daha uygun fiyata konaklayabilirsiniz.

Yeme İçme Kılavuzları Edinin!

Her ülkenin pahalı yeme- içme mekanları olduğu gibi bir de oldukça uyguna satışların yapıldığı mekanları vardır. Sizde ucuz yurt dışı gezisi için pahalı alanlar yerine halkın gittiği ve oldukça uygun seçeneklerin bulunduğu yerlere gidebilirsiniz. Bu konuda toptan satış yapan adresler oldukça işinize yarayacaktır.

Öğrenciler genellikle her zaman uygun fiyatlı satışların yapıldığı yerler konusunda bilgi sahibidirler. Onlara sorarak daha ucuza tatil yapabilirsiniz. Ayrıca sokak yemekleri yiyebilir ve sosyal medya üzerinden yapılan yorumları okuyabilirsiniz.

Alışveriş 

Alışveriş yaparken genellikle turistlerden daha fazla döviz kazanmak amacıyla çeşitli satış taktikleri uygulanmaktadır. Sizde gittiğiniz yerde satıcıların yapmış olduğu tuzaklara inanmamalısınız. Turistlerin alışveriş yapması için özel olarak hazırlanan yerlere gitmek yerine gittiğiniz ülkenin çarşısında da daha uyguna alışveriş yapacak mekanlar bulabilirsiniz. İkinci el satışlar yapan dükkanlar ve bit pazarları yurt dışı alışverişi içerisinde vazgeçilmeyecek mekanlardandır. Oldukça kaliteli ürünleri çok uyguna alabilirsiniz.

Ulaşım Harcamalarını Kontrol Et!

Gittiğin ülkenin içerisinde yapacağın ulaşımı kontrol ederek tatili ucuza getirmek elinizde olacaktır. Ulaşım harcamalarında eğer her yere yürüyerek gideceğinizi düşünüyorsanız toplu taşıma kartları gibi ek harcamalar yapmamalısınız. Rotanızı doğru çizerek şehir içerisinde de rahatlıkla yol alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu