Vizesiz Yurt Dışı Tatili, Vizesiz Yurt Dışı Turları

Vizesiz Yurt Dışı Tatili, Vizesiz Yurt Dışı Turları
Vizesiz Yurt Dışı Tatili, Vizesiz Yurt Dışı Turları

Vizesiz Yurt Dışı Tatili, Vizesiz Yurt Dışı Turları

Tüm tatilinizi eski zamanlardaki gibi gemide yapmaya ne dersiniz? Eskiden uçak ya da otobüs yoktu. Gemilerle seyahat bazen eğlenceli bile oluyordu. Şimdi eski ticaret gemilerinin izlediği rotayı izlemek ister misiniz? Üstelik şimdi yurtdışı deniz tatili turları vizesiz ve çok da uygun fiyatlara sizleri beklerken…

Medeniyetin Ayak İzleri

Akdeniz gerçek manada medeniyetin ayak izi olmayı bilmiştir. Mısır, Roma gibi uygarlıklar ve yazının icadından bu günkü Latin alfabesine ön ayak olan uygarlıklar hep ticaret yoluyla birbirlerinden kültür alışverişinde bulundular. Şimdi ise aynı yollardan geçerek hala onların bıraktıkları ayak izlerine ulaşabilirsiniz. Yurtdışı deniz tatili turları vizesiz olsa da aslında bazı ülkelerin bazı şartları oluyor. Mesela Akdeniz turları için çoğu ülke sadece yeşil pasaporta vize sormuyor. İtalya ve Fransa gibi ülkeler deniz yoluyla gelenler için bunu uyguluyor. Eğer böyle bir gemi turuna çıkacaksanız pasaportunuz da varsa fiyat aralığı 4 bin ila 5 bin lira arasında değişiyor. Bir hafta süren bu güzel turlarda Akdeniz’i daha yakından tanıyacaksınız.

Eğer Avrupa kıtasında vizesiz dolaşmak isterseniz rotanızı Norveç Fiyortlarına çevirmeniz gerekecek. Buradaki gemi turları bir hata ile yaklaşık iki hafta arasında değişiyor. Ancak bunlar da sadece yeşil pasaporta vize sormuyor. Ayrıca bir haftalık bir gemi turu için yaklaşık 6 bin lira ödüyorsunuz. Eğer iki bin lira daha verirseniz yaklaşık 2 haftalık bir tur yapabilirsiniz. Hatta gitmişken belki kuzey ışıklarını ve Vikinglerin izlerini de görürsünüz.

Özellikle yeni evlenen çiftlerin balayı için tercih ettikleri bir tur olan Ege turlarını siz de denemelisiniz. Ya da özel bir gün belki yıldönümünü kutlamak belki de romantik bir tatil yapmak isteyen çiftlerin genelde tercih ettikleri ve pişman olmadıkları Yunan Adaları turlarına siz de hayran olacaksınız. Zaten yurtdışı deniz tatili turları vizesiz kolaylık sağlayan hem ucuz hem de kaliteli tek tur da buralar oluyor. Denizin ve gökyüzünün mavisi içinde harika mimarisi ve bembeyaz evleriyle ve sokaklarıyla bu adaları çok seveceksiniz. Yaklaşık 1200 liraya 3 gün 4 gece gezebilirken 3 bin liraya 7 gün 8 gece gemi turu yapabiliyorsunuz. Her bir adanın ayrı bir güzelliği olduğu için turu almadan önce uğrayacakları adalar hakkında bilgi almak isteyebilirsiniz.

Vizesiz Yurtdışı Tatil Fırsatları Ve İnanılmaz Fiyatları

Yaz ayları daha gelmeden çok farklı firmalar yurtdışı tatil fırsatları için kampanyalara başladılar. Tam da zamanı gelmişken vizesiz yurtdışı tatil fırsatları tam da yakalamalık… Bu harika fırsatları kaçırmamak için biraz da cesur olmasınız. Ancak ülkemizde nedense yurtdışına çıkmak biraz zor gibi geliyor. Bunun nedeni ise genel alışkanlık olsa gerek. Yani tatil denilince bizim insanlarımızın genel alışkanlığı piknik ya da memlekete gitmek gibi şeyler akla geliyor.

Yurtdışı Tatil Fırsatları

Yurtdışında tatil yapmak için genelde yakın ülkeler ya da çok uzak olan Güney Amerika, uzak doğu gibi ülkeler tercih ediliyor. Vizesiz yurtdışı tatil fırsatları ise bu açıdan hak ettiği ilgiyi göremiyor. Bu da kaçan birçok ülke ve tatil fırsatı gidiyor. İlk olarak ülkemizden çok farklı ülkeler ve kültürler tanıyabilecekken Yunanistan gibi bir ülkede denize girmek gibi bir davranışa girebiliyorsunuz. Her ne kadar Yunanistan da güzel ve kaliteli bir tatil fırsatı sunsa da çok daha uzaklarda çok daha kaliteli tatil fırsatları olduğunu unutmayın.

Mesela bir hafta sonu evde oturup dizi izlemek mi yoksa Balkanlar’da ya da Gürcistan’da harika yerler görmek, farklı lezzetler tatmak, farklı kültürler tanımak mı? Şüphesiz ikinci seçenek daha da ilgi çeker. Hatta bu seçenekte sizi eşsiz bir dünya bekliyor emin olabilirsiniz. Üstelik bu turlar için ortalama 1000 lira civarında bir masrafınız olur. Bu da birkaç ayda biriktirebileceğiniz bir fiyat olsa gerek.

Tatil Fırsatları ve Paketleri

Bu fiyatları yakalamak için sadece kampanyaları yakalamanız yeterli. Hatta kış aylarının sonlarına doğru çok ilginç kampanya teklifleri ile karşınıza gelecek olan reklamları bile göreceksiniz. Vizesiz yurtdışı tatil fırsatları için aklınızda bulunması gereken tek şey çok daha önceden bir plan yapmanız gerekir. Tüm yıl çalışıp güzel bir tatil yapmak hakkınız ve tüm bunlar için sadece basit bir tatil planı yapın ya da çok basit bir bütçe planı yapın. Böylece keyifli basit bir tatil ile güzelce dinlenebilirsiniz. Hatta çoğu turizm firması sezon açılmadan önce çok farklı kampanyalar yapar. Sadece bir turizm firması seçerek bile çok güzel bir tatile adım atabilirsiniz.

Vizesiz Yurtdışı Tatil Paketleri İle Hayalinizdeki Tatile Kavuşun

Bütün yıl çalışıp güzel bir tatili hak ettiniz. Ancak bütçenizi zorlamadan bunu nasıl yapacağınızı mı düşünüyorsunuz? Vizesiz yurtdışı tatil paketleri size bunu sunuyor. Her zaman televizyonlardan gördüğünüz o belgeseller ya da programlardaki yerleri görmeyi hiç istemez misiniz?

Tatilin Ucuz ve Vizesiz Hali

Hemen herkes yurtdışında tatil yapmanın zor ya da pahalı olacağını düşünür. Ya da pasaport, vize gibi işlemler yüzünden yurtdışına gitmek istemez. Oysa vizesiz yurtdışı tatil paketleri size hem ucuz hem de keyifli bir tatili sunar. Ancak bunun için bazı şartları yerine getirmelisiniz. Öncelikle yazın hangi tarihlerde tatile çıkacağınızı kararlaştırın. Daha sonra tatiliniz için nereye gideceğinize karar verin. Eğer karar veremediyseniz hiç sorun değil. Bunun yerine bütçenizi de belirleyip hangi ülke olursa oraya gidebilirsiniz. Böylece düşüneceğiniz sorunlar azalır. Üstelik en az 3 – 4 ay öncesinden rezervasyon yaptığınızda çok daha ucuza tatil fırsatı yakalayacaksınız. Hatta para biriktirdiğinizde bazı firmalar peşin ödemelerde daha da indirime ya da daha da farklı kampanyalarla sizi karşılayabiliyorlar. Bunun için sonbahardan biraz para biriktirmeye başlasanız bile şubatta hatta nisanda bile çok güzel yerlerde gönlünüzce tatil yapabilirsiniz. Hatta kişi başı 2000 lira ya da 1000 liraya çok güzel yerlere vizesiz gidebilirsiniz.

Hangi Paketlerde Ne Var?

Örneğin sadece 1000 liradan daha az bir fiyata 3 – 4 ay öncesinden alacağınız bir tur paketiyle 2 gece 3 gün Belgrad turu yapabiliyorsunuz. Ya da yine aynı şekilde Ukrayna, Bulgaristan, Gürcistan gibi komşulara gidip bir hafta sonu tatilinde gönlünüzce eğlenebiliyorsunuz. Hatta vaktiniz varsa 1 haftalık koskoca bir Balkan turu yapabilirsiniz ve sadece yaklaşık 2000 lira maliyetle bu rüya sizin olabilir. Hatta Katar da çöl ve diğer safari gibi aktiviteler için 3 gece 4 günlük bir tatil yapabilirsiniz. Balkanlar dışında Bangkok gibi turlara da katılabilirsiniz. Eğer isterseniz vizesiz yurtdışı tatil paketleri için daha fazla ödeyip Uzakdoğu veya Güney Amerika turları da satın alabilirsiniz. Bunun için 5 bin ya da 6 bin liradan başlayan fiyatları gözden çıkarmalısınız.

Yeşil Pasaport Sahibi Olan Devlet Memurları İçin Tatil Olanakları

Pek çok devlet memuru yurtdışı tatil olanaklarını araştırarak, yaklaşan tatili daha verimli bir hale getirmeye çalışıyor. Burada önemli olan nokta ise bazı devlet memurlarının yeşil pasaport sahibi olmaları. Üstelik yeşil pasaporttan, bu devlet memurlarının eşleri ve çocukları da belli bir süre faydalanabiliyor.

Yeşil Pasaport ve Avantajları

Tüm devlet memurlarının yeşil pasaport sahibi olduğunu söylemek yanlış bir ifade olacaktır. 1, 2 ve 3. Derece kadrolarda görev alan yada sözleşmeli olaran çalışan devlet memurlarına yeşil pasaport olanağı sağlanmaktadır. Yeşil pasaportun en önemli avantajlarından birisi, 150’yi aşkın ülkeye vizesiz olarak girebilmeleri. Ayrıca bir çok kişinin kıskandığı yeşil pasaport sahipleri, pasaport çıkarırken veya mevcut olan pasaportlarını yenirlerken harç ücreti ödemiyorlar. Tüm bu nedenlerden dolayı Devlet memuru yurtdışı tatil olanakları oldukça fazla.  Devlet memurları için bu tatil olanaklarından bazılarını yazımızın devamında paylaşacağız. Üstelik paylaştığımız yerler, yeşil pasaport sahibi olan kişiler için vize istemiyor.

  •  İtalya

İtalya, Roma İmparatorluğu için ev sahipliği yapmış olması sebebiyle gezmek isteyenler için tarihi bir güzelliğe sahiptir. Sanata, tarihe ve doğaya renkli bir şekilde tanıklık edebileceğiniz İtalya’da oldukça keyifli bir vakit geçirebilirsiniz. Üstelik bu tatil sayesinde farklı bir kültürü tanıyarak çok farklı bir deneyim yaşarsınız.

  • Romanya

Yüzyıllardır devam eden kültürü sayesinde Romanya, ziyaretçilerini her alanında büyüleyen bir ülke. Eşsiz manzaralara ve büyüleyici doğal güzelliklere sahip olan bu yerde gezmek isteyebileceğiniz bir çok yer mevcut. Üstelik gezdiğiniz her yerde farklı bir his yaşayacağınıza neredeyse eminiz.

  • Hollanda

Hollanda Avrupa’da görebileceğiniz en güzel ülkeler arasında yerini koruyor. Özellikle bu konuda büyük bir ünü olan Amsterdam, tatiliniz sırasında sizleri büyüleyecek bir özelliğe sahip. Buraya gittiğinizde müzeleri gezebilir, kanallarında bisiklet sürebilir yada birbirinden güzel tarihi yapılarını ziyaret edebilirsiniz.

  • Norveç

Devlet memuru yurtdışı tatil olanaklarından biri olan Norveç: doğayı seven ve değer verenler için harika bir tatil yeri olacaktır. Burada yeşilin hatta mavinin tüm tonlarını görebilirsiniz, ayrıca bu tatil ruhunuzu da dinlendirecek bir özelliğe sahip olacaktır. Burada tüm ayrıntılarını aklınıza kazımak isteyeceğiniz göller,tepeler ve ormanlar bulunuyor. Üstelik karşınıza çıkacak olan tarihi kiliseler ise bambaşka bir gösterişe sahip.

Yurtdışına Çıkmak İsteyenler İçin Ucuz Turlar

Tatil sezonu açılmış olsun veya olmasın, başka bir kültüre tanıklık etmek insana mükemmel hissettirmektedir. Bu nedenle yapacağınız yurtdışı tatili sizlere çok iyi gelecektir. Farklı bir şehrin sokaklarında gezinmek bile insanı etkilerken, farklı bir ülkenin havasını soluyabilmek bambaşka bir duygudur. Bu nedenle yurtdışı ucuz tatil turları hakkında sizler için bir kaç bilgi vermek istiyoruz.

Yurtdışına Çıkacak Olan Kişiler İçin Turların Avantajları

Hemen hemen tüm seyahat firmaları, yurtdışı turları düzenlemektedir. Eğer ilk kez yurtdışına çıkacaksanız, bir tur ile çıkmanız daha rahat bir zaman geçirmenizi sağlayacaktır. Bunun en büyük sebeplerinden biri ise turların sizleri yönlendiriyor olmasıdır. Bu sayede gittiğiniz yer neresi olursa olsun, gezilebilecek olan yerleri daha kolay keşfedebilirsiniz. Üstelik bu tur sayesinde yeni arkadaşlıklar kurarak tatilinizi daha keyifli bir hale getirirsiniz. Hem bu sayede sokaklarını hiç bilmediğiniz bir yerde kaybolma ihtimalinizde azalmış olur. Yurtdışı ucuz tatil turları genellikle kısa süreli olmaktadır ve genel olarak ödeyeceğiniz ücret yeme içmenizi hatta konaklamanızı da kapsamaktadır. Bazı firmalar belli dönemlerde hatta özel günlerde çeşitli kampanyalar düzenlemektedirler. Bu kampanyalar normal fiyatlara göre daha ucuz olurlar ancak son güne bırakmamanız kaydıyla. Bir tura katılmayı veya yurtdışına çıkmayı düşünüyor iseniz aklınızda olması gereken en önemli bilgi erken planlamanın bütçenize dost olacağıdır. Önceden alacağınız biletler, yaptıracağınız otel rezervasyonları yada tur başvuruları daha uygun fiyata sahiptirler. Bu nedenle eğer son gün, son dakika bir plan yaptıysanız cebinizden daha yüksek bir fiyat çıkarmanız gerekiyor.

Vize ve Pasaport İşlemleri

Yurtdışına çıkmak istemeniz durumunda ister bir tur ile gidin isterseniz bireysel, mutlaka bir pasaporta sahip olmanız gerekiyor. Vize konusu ise biraz daha karışık. Örneğin bazı turlar vizesiz olarak gerçekleştirilebiliyor, ayrıca yeşil pasaport sahibi olan kişiler de pek çok ülkeye vizesiz olarak ulaşım sağlayabiliyor. Eğer vize çıkartmanın zor olduğunu düşünüyor iseniz, vizesiz turları tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Yurtdışı ucuz tatil turları dönemden döneme değiştiği için, sık sık bu konuda araştırma yapmanızı öneriyoruz. Kim bilir belki bir gün ummadığınız bir ülkeye, çok uygun fiyatlı bir tur ile gidebilirsiniz.

Keyifli Bir Tatil İçin Vizesiz Yurtdışı Tatil Önerileri ve Fiyatları

Tatil yapmak herkesin hakkı… Bu hakkınızı piknikle ya da evinizde boş zamanınızda memlekete giderek yapamayın. Üstelik vizesiz yurtdışı tatil önerileri içinden istediğiniz ülkeden ya da kıtadan istediğiniz gibi eğlenip doyasıya gezebilirsiniz.

Hangi Ülke

Hangi ülkeye ya da kıtaya giderseniz gidin aslında size çok uygun ve çok eğlenceli bir tatil fırsatı sunan pek çok tatil paketi var. Hatta daha kış sonlarından başlayan turizm firmaları kampanyalar ve vizesiz yurtdışı tatil önerileri ile size ve ailenize güzel bir imkân sunuyor. Bu turizm firmalarının en çok yoğunlaştığı alan da başta yurtdışı turları hatta vizesiz yurtdışı turları oluyor. Öyle ki bu turları sadece hafta sonu küçük bir kaçamak için bile kullanabilirsiniz.

Nereye Kaça Gidilir?

Mesela 3 – 4 ay sonrası için bile kendinize 1000 liradan daha az fiyata bir hafta sonu tatil paketi alabilirsiniz. Mesela bu fiyata 2 gün 3 gece bir Yunanistan ya da Belgrad turu yapabilirsiniz. Ya da yine bin lira ile iki bin lira arasında değişen fiyatlarla balkanlarda dilediğinizce bir tur yapabilirsiniz. Bu turların yanında 2 bin liraya yakın bir fiyatta 7 gün 8 gecelik tüm Balkan ülkelerini gezebilirsiniz. Böyle olan birkaç haftalık Ukrayna, Gürcistan ya da ege denizindeki adaları gezebilirsiniz. Hatta sadece yakınlar değil uzaklara gitmek isterseniz dünyanın her yerinde, her kıtasında bu gezilecek güzel ülkeler uygun fiyatlar sizi bekliyor olacak. Mesela 5 bin lira civarında bir fiyatla Güney Amerika ülkelerinde çok güzel bir hafta tatil yapabilirsiniz. Vizesiz yurtdışı tatil önerileri içinde uzak doğu ülkeleri size ayrı bir keyif sunuyor. Mesela Tayland, farklı mutfağı ve tarihi, doğasıyla size farklı bir deneyim sunuyor. Ya da Gürcistan gibi bir ülkede günübirlik tatiller de yapabilirsiniz. Sadece Gürcistan değil, Azerbaycan ya da Nahcivan gibi Kıbrıs gibi kardeş ülkelere gidebilirsiniz. Hatta Bosna – Hersek gibi bir Balkan ülkesini tercih edebilirsiniz. Ya da Baltık denizi kenarlarında tatil yapabilirsiniz. Unutmayın güzel bir tatil pahalı olmak zorunda değil.

Ucuz Bir Yunan Adası Tatili İçin Nasıl Bir Araştırma Yapmalısınız?

Yunan Adaları pek çok kişinin gezip görmek istediği bir yerdir. Bu sürekli ertelenen bir tatil planı haline geldiyse, mesela bu yaz yunan adaları ucuz tatil için bir organizasyon düzenleyebilirsiniz. Bu sayede hem ufak bir kaçamak yapabilir hemde yazın güzel havasını başka bir kültürün içerisinde geçirebilirsiniz. Aslında sanılanın aksine yunan adaları bizlere sandığımızdan daha yakın durumdadır. Bazen arkadaşlarınız sizlere “karşıda ki ada yunan adası” dediğinde inanmadıysanız, üzgünüz ama orası muhtemelen bir yunan adasıydı. Bizlere aslında bu kadar yakın olan bir yere bir türlü gidemediyseniz, şansınızı denemenizi öneriyoruz. Üstelik yunan adalarına gittiğinizde, aslında kendinizden bir parça da görebilirsiniz. Bunun en büyük sebebi ise egenin kendine has kültürünün, orada da yaşanıyor olması. Bu nedenle yunan adaları, görenlerine tanıdık bir his yaşatacaktır.

Yunan Adalarına Nasıl Gitmek İstiyorsunuz?

Yunan adaları ucuz tatil için karşınıza çıkan seçenekler, çoğu ülkeye kıyasla daha ekonomik olacaktır. Tabii gitmek istediğiniz yunan adasına göre fiyatlar değişiklik gösterecektir. Fiyatları etkileyen diğer bir husus ise gitmeyi düşündüğünüz tarih. Zira yazın en işlek günlerinde gitmeniz, biraz daha fazla bi miktar ödemenize sebep olabilir. Yunan adalarında bir tatil yapmak istiyorsanız, ilk önce bu tatili kısaca planlamalısınız. Örneğin bir tur ile mi gideceksiniz yoksa tur olmadan mı? Kalmak istediğiniz yer beş yıldızlı bir otel mi olacak, yoksa ucuz bir otel de işinizi görür mü? Tüm bu planlamaları yaptığınız taktirde araştırmanız daha kolay olacaktır. Ayrıca hangi seçeneği seçerseniz seçin, erken rezervasyonlar sayesinde çok daha ucuz bir fiyat ödeyebilirsiniz. Her ne kadar bizlere yakın olduğunu söylesek bile,  Schengen vizesi almadan burada bir tatil yapamazsınız. Tabii yeşil pasaportunuz varsa bu sizin için müthiş bir avantajdır. Yunan adaları ucuz tatil fırsatını sizlere sunan bazı firmalar bulunmaktadır, ayrıca yılın bazı dönemlerinde veya özel günlerde firmalar tatil kampanyaları yapmaktadır. Bu kampanyalardan yararlanmanız daha ucuz bi tatil geçirmeniz için yardımcı olabilir. Ayrıca ne olur ne olmaz, tüm firmalara güvenmemenizi tavsiye ederiz. Kampanyası sizlere uygun gelen firmaları seçmeden önce, ufak bir araştırma yapmanız dolandırılma riskinizi minimuma düşürecektir. 

Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *