Güzellik EstetikSağlık

Yağ Aldırma Yöntemleri Nelerdir?

Yağ Aldırma Yöntemleri Nelerdir?| Yağ aldırma operasyonu olarak bilinen ve diğer adıyla Liposuction olarak anılan bu işlem plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılmaktadır. Günümüzde Yağ Aldırma Ameliyatı 4 grupta toplanarak yapılmaktadır. Şimdi bu grupları inceleyelim.

Yağ Aldırma Yöntemleri

  • Güç Yardımlı Liposuction: Yağların daha hızlı bir şekilde parçalanabilmesi için emme işlemi sırasında hareketli bir kanülün kullanılarak yağın vücuttan ayrılması şeklinde gerçekleştirilmektedir.
  • Vakumla Liposuction: Günümüzde en klasik yöntem olarak bilinen vakum aracılığıyla fazla yağların alınması işlemidir.
  • Lazerle Liposuction: Fazla yağların lazerle parçalanmasının ardından emilmesi işlemidir. Bu uygulama da kabul edilen yöntemler arasındadır. Uzman doktor tarafından karar verilerek gerçekleştirilmektedir.
  • Ultrason Desteğiyle Liposuction: İlk olarak ultrason yardımıyla yağlar parçalanır ve daha sonra da vakum yardımıyla yağlar çekilmektedir.

Anestezi uygulamasıyla yapılan yağ aldırma işlemleri, sinirli bir bölgede uygulanacak ise rahatlatıcı ilaçlardan destek alınır ve sadece lokal anestezi yeterli olabilmektedir. Farklı ve daha büyük alanlarda operasyon yapıldığında ise genel anestezi tercih edilebilir.

Ameliyat sonrasında genel anestezi uygulanan hastalar yaklaşık 4 saat kadar hastanede dinlendirilir ve taburcu edilir. Erken ayağa kalkılması ve hareket edilmesi daha hızlı iyileşmek adına önemlidir. Uygulamadan sonra yaşanan ağrı, daha çok ağız yoluyla alınabilen ağrı kesiciler ile kontrol edilebilir. Yağ aldırma işlemi yapılan bölgelerin genişliğine göre yaklaşık 1 hafta sonra eski yaşan standartlarınıza da dönebilirsiniz. Ayrıca ameliyat sonrası uzmanlar korse kullanmanızı tavsiye edecektir. Yaklaşık 1 ay korse kullanımı uygundur.

Yağ Aldırma Yöntemleri 

Yağ Aldırma Yöntemleri günümüzde bu şekilde uygulanmaktadır. Ayrıca her operasyonda olduğu gibi Liposuction’da da bir takım riskler görülebilir. Bu durumlar daha çok kanama ve enfeksiyon olarak ortaya çıkabilir. Ayrıca ameliyat sonrasında uygulanan korse ile bu riskleri de en aza indirebilirsiniz. Steril bir ortamda gerçekleştirilmesi gereken yağ aldırma işlemleri sayesinde kısa sürede günlük hayatınıza geri dönebilir ve rahatlıkla hareket edebilirsiniz. Doktorunuzun tavsiyelerinden hiçbir şekilde çıkmamalı ve kullanmanız gereken ilâçları da zamanında kullanmalısınız. En etkili yağ aldırma uygulamalarından olan Liposuction ile etkili bir işlem gerçekleştirebilir ve fazla yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz…

https://hayatinkalbine.com/burun-estetigi-ameliyati/

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu