Yurtdışı Turlar, Ucuz Yurtdışı Tatil Turları

Yurtdışı Turlar, Ucuz Yurtdışı Tatil Turları
Yurtdışı Turlar, Ucuz Yurtdışı Tatil Turları

Yurtdışı Turlar, Ucuz Yurtdışı Tatil Turları ; Günlük hayatın yoğun temposundan sıkılan ve yeni ülkeler,şehirler hatta kültürler tanımak isteyenler için Yurtdışı Tatil Turları çok güzel bir seçenek olacaktır. Gezeceğiniz her ülke sizlere bambaşka bir dünyanın kapılarını aralayarak, yeni deneyimler edinmenize yardımcı olur. Her ülkenin ve şehrin, kendine özel bir tarihi geçmişi ve kültürü bulunmaktadır. Üstelik yalnızca bunlar değil: sanat, eğlence ve alışveriş severler içinde yurtdışı harika bir aktivite olacaktır. Gittiğiniz yerlerden alacağınız eşyalar veya çekeceğiniz fotoğraflar, yıllar sonra bile baktığınızda yüzünüzün gülümsemesine sebep olabilir. Hatta gittiğiniz yer neresi olursa olsun, belki kendinize ait bir şeyler bulabilirsiniz.

Tur İle Yurtdışı Tatili Yapmanın Avantajları

Yurtdışı Tatil Turları genel olarak baktığımızda pek çok avantaja sahiptir. Bu avantajlardan en önemlisi ise turların daha verimli vakit geçirmenizi sağlamasıdır. Mesela bireysel olarak gideceğiniz bir turda, eğer gideceğiniz yer hakkında bir bilgiye sahip değilseniz muhtemelen büyük bir vakit kaybı yaşayacaksınız. Üstelik hiç bilmediğiniz sokaklarda kaybolmanız daha kolay olacaktır. Bu nedenle tur ile yurtdışı tatili yapmak, sizleri daha güvende hissettirecektir. Tur programları genellikle tatil daha başlamadan belirlenmektedir. Bu sayede programınızda bulunan yerler veya bölgeler hakkında önceden bilgi sahibi olabilirsiniz. Turlar sayesinde pek çok insanla tanışarak çok keyifli bir tatil geçirebilirsiniz, üstelik bir tur ile tatil yapmanın maliyeti bireysel olarak yapacağınız bir tatilden daha düşüktür. Yurtdışı tatil turları bir çok seyahat firması tarafından düzenlenmektedir ve kampanlarına denk geldiğiniz taktirde çok daha düşük bir fiyat ile tatil yapabilme şansına sahip olabilirsiniz. Üstelik tatilden bir müddet önce yaptıracağınız rezervasyonlar da tatilinizi tasarruflu bir hale getirecektir. Yurtdışı turlarına katılmanız için elbette bir pasaporta ihtiyacınız var. Ancak vize konusu daha değişken olabiliyor. Mesela bazı turlar sizden vize isterken bazı turlar vizesiz olarak düzenlenebiliyor. Yurtdışı tatil turları hakkında kısa bir araştırma yaptıktan sonra daha net bilgilere sahip olabilirsiniz çünkü her turun kendine ait özellikleri vardır. Ayrıca bir tur seçmeden önce gitmek istediğiniz yerlerin bir listesini yapmanız da işinizi kolaylaştıracaktır.

Yurtdışı Tatili Yapmak İsteyenler İçin Bir Kaç Öneri

Tatil günlerinin yaklaşmasıyla birlikte tatil planları da yavaş yavaş yapılmaya başlandı. Belki bu tatilde yurtdışına çıkmak isteyebilirsiniz. Yurtdışı tatili hiç bilmediğiniz sokakları keşfetmeniz için heyecanlı bir fırsat olacaktır. Bu nedenle yazımızın devamında sizlere yurtdışı tatili için öneriler sunacağız.

Yurtdışı Tatilinin Avantajları

Bu tatil her şeyden önce hayatınıza yeni kapılar aralamanızı sağlayacak mükemmel bir deneyimdir. Tercihinize bağlı olarak bu tatili: dinlenerek veya eğlenerek geçirebilirsiniz. Yurtdışı tatili yapabilmeniz için bir pasaporta ihtiyacını var. Ancak bazı ülkeler yapacağınız tatiller için vize istemiyor. Bu nedenle tatilinizi planlayabilmeniz için sizlere bir kaç öneri sunacağız. İşte gezmek isteyebileceğiniz bazı yerler:

 • Küba

Küba alışıla gelmiş yurtdışı tatillerinin dışında yer almaktadır ve karayiplerde bulunan bir ada ülkesidir. Küba’nın başkenti olan Havana’da, kolonyal döneminden kalmış olan pek çok tarihi eser bulunmaktadır. Bu sayede Unesco tarafından Dünya Kültür Mirası olarak kabul edilmektedir. Purosuyla ünlü olan Küba, dans etmeyi ve eğlenmeyi seven kişiler için oldukça doğru bir seçim olacaktır.

 • Tayland

Tayland, doğası sayesinde görebileceğiniz en özel yerlerden biridir. Yemeklerinin ünü ile de anılmakta olan Tayland, ziyaretçilerini meşhur spa otelleri ile karşılamaktadır. Sessizliği sevenler veya tatilini dinlenerek geçirmek isteyenler için huzurlu bir özelliğe sahip olan Tayland, farklı kültürü sayesinde de ziyaretçilerini büyülemektedir.

 • Kıbrıs/Lefkoşa

Yurtdışı tatili için öneriler verirken, fazla uzağa gitmeye gerek yok. Kıbrıs yakınlarımızda yer alan ve görülmesini önerdiğimiz yerlerden biri. Üstelik pasaport işlemleriyle uğraşmak istemeyenler için de son derece mantıklı bir seçim olacaktır. Lefkoşa, eğlenceli bir tatil geçirmek isteyenler için gece hayatıyla tanınan bir şehidir. Ayrıca yalnızca gece hayatı değil, tarihi ve rengarenk plajları da tatilinize renk katacaktır.

 • Bosna Hersek

Bosna Hersek, Mostar şehri ile ünlü olan bir ülkedir ve buraya seyahatiniz için vize istememesi sayesinde çok tercih edilen tatil yerleri arasında yer almaktadır. Burada yer alan akarsular ve köprüler oldukça meşhurdur ve mimari açıdan önemli örneklerdir. Tarihe ilgi duyan insanlar için görülmesi gereken yerler arasında bulunan Bosna Hersek, atlattığı savaşın izlerini de ziyaretçilerine yansıtmaktadır.

Yurtdışı tatili için öneriler elbette bununla sınırlı değil, zira yurtdışında görmek isteyebileceğiniz bambaşka yerler bulunuyor. Bu küçük önerilerden sonra ise, gerisi sizlerin araştırmacılığınıza kalmış durumda.

Yurtdışı Tatilinizi Keyifli Geçirmenizi Sağlayacak Tavsiyeler

Güneşin kendini göstermesiyle birlikte, tatil sezonu da yavaş yavaş yaklaşmaya başladı. Bu tatil sezonunu yurt içinde aynı yerlerde geçirmekten sıkılanlar için yurtdışı tatili çok güzel bir tercih olacaktır. Üstelik yurtdışı tatilinizi önceden planladığınız taktirde, çok daha uygun bir fiyat ile bu tatili gerçekleştirebilirsiniz. Bu nedenle sizlere yurtdışı tatili için tavsiyeler vermenin doğru olacağını düşünüyoruz. Kim bilir, bu yaz olmasa bile belki başka bir zaman bu tatili gerçekleştirebilirsiniz.

Yurtdışı Tatilinizi Planlarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Tatil planınızı yaparken sizlere keyif verecek yerleri seçmeniz daha doğru olacaktır. Bu nedenle aslında seçiminizi yapmadan önce karakteriniz devreye giriyor. Zira eğer sessizlikten hoşlanan biriyseniz gece hayatı ile ünlü olan bir şehre gitmeniz işinize yaramayacaktır. Aynı şekilde gece hayatı seven biri de, doğayla iç içe olan dingin bir yerden pek keyif almayacaktır. Bu sebeple gitmek istediğiniz yerlerin özelliklerine bakarak karar vermeniz, tatilinizin verimliliği için daha uygun olacaktır. Bu nedenle yurtdışı tatili için tavsiyeler ararken, tüm bu hususları göz önünde bulundurmalısınız. İşte işinize yarayabilecek 3 adet tavsiye;

 • İtalya/Venedik

Venedik, özellikle tarihe meraklı olan ve romantik bir tatil arayan kişiler için harika bir tercih olacaktır. Kanalları ile ünlü olan bu şehir,içerisinde pek çok tarihi yapı barındırmaktadır. Venedik’te kendinizi suyun akıntısına bırakarak ruhunuzu dinlendirebilir veya içinizde bulunan meraklı yanınızı ortaya çıkararak şehir içerisinde bilgilenme amacıyla araştırmalar yapabilirsiniz.

 • Gürcistan/Batum

Batum, özellikle doğayı ve yürüyüş yapmayı seven insanlar için uygun bir tercihtir. İçerisinde dünyada bulunan en büyük parklardan biri olan Botanil bahçe yer almaktadır. Üstelik Batum bir liman şehri olduğu için limanların etrafında keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz. Şehir meydanı ise yeni bir kültürü tanıyabilmeniz için harika bir seçenek olacaktır. Üstelik Batum’a gidebilmek için vizeye ihtiyacınızın olmaması da büyük bir avantajdır.

 • Brezilya

Yurtdışı tatili için tavsiyeler verirken Brezilya’yı atlamak olmaz. Brezilya hem eğlenmek hemde dinlenmek isteyenler için ortak bir nokta oluşturan ülkeler arasında yer almaktadır. Gezebileceğiniz farklı güzelliklerde şehirleri sayesinde, rotanızı belirlerken zorlanabilirsiniz. Üstelik tarihini ayarladığınız taktirde Rio de Janeiro’da düzenlenen festival ile kendinize unutulmayacak anılar oluşturabilirsiniz.

Yurtdışı Tatili Düşünenler İçin Keşfedilmeyi Bekleyen 4 Yer

Yurtdışı seyahatleri herkesin ufkunu genişletecek özelliğe sahiptir. Bambaşka kültürleri tanımak, tarihini öğrenebilmek ve yeni insanlarla tanışmak aslında herkesin mutlaka yaşaması gereken bir tecrübedir. Bu nedenle yurtdışı tatil yapılacak yerler hakkında sizler için bir derleme yaptık.

Kendinize bir yurt dışı tatili belirlemeden önce, aslında göz önünde bulundurmanız gereken bir kaç şey var. Mesela hangi mevsim sizin için daha uygun? Alışveriş yapmayı mı seviyorsunuz yoksa doğa ile baş başa kalmak mı istiyorsunuz? Tüm ülkelerin ve şehirlerin kendilerine has ünleri bulunmaktadır. Bu nedenle tatilinizi önceden planlamanız daha verimli günler geçirmenize yardımcı olacaktır. Sizler için hazırladığımız tatil yerlerine bir göz atalım.

Nerelere Gidebilirsiniz?

 • İskoçya/Edinburgh

Edinburgh şehri İskoçya’nın başkentidir. Avrupa’da bulunan en güzel şehirlerden biri olan Edinburgh, içerisinde pek çok tarihiiz barındırmaktadır. Bu şehir genellikle kayalıkların üzerine kuruludur bu nedenle ise Unesco’nun Dünya Mirası Listesi’nde bulunmaktadır. Yurtdışı tatil yapılacak yerler arasında mutlaka görmeniz gereken bu şehir, gotik tarzlı mimarisi ve doğası sayesinde sizlere çok farklı hisler yaşatacaktır.

 • Santorini

Santorini aslında bir adadır ve Yunanistan’a yaklaşık olarak 200 km güneyde bulunmaktadır. Beyaz ve mavinin tonlarıyla renklendirilen kiliseleri sayesinde ziyaretçilerini büyülemekte olan Santorini adası, kayalıkların üzerinde konumlanarak romantik bir deneyim sağlıyor. Üstelik içerisinde bulunan köyler ise görmek isteyeceğiniz türden.

 • Makedonya

Tarih boyunca pek çok devlete ve kültüre ev sahipliği yapan Makedonya, ruhunuzu dinlendirecek bir özelliğe sahip. Tarihini ve yapılarını tanıdıkla hayran kalacağınız bu yer, aynı zamanda çok önemli akarsulara sahiptir. Üstelik Makedonya vize istemeyen ülkeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle vize çıkarma derdiyle uğraşmak istemeyenler için güzel bir tercih olacaktır.

 • Brezilya/Rio de Jenario

Rio de Jenario yaklaşık olarak 400 yıllık bir geçmişe sahiptir. Günümüzde oldukça modern ve eğlenceli bir yapıya sahip olan bu şehir, bilindiği üzere festivalleri ile ünlüdür. Eğlenceden hoşlanan kişilerin mutlaka görmesi yereken Rio de jenario, mükemmel kumsalları sayesinde eğlendikten sonra tatilin keyfini de çıkarabilirsiniz.

Yurtdışı tatil yapılacak yerler aslında çok geniş bir içeriğe sahiptir. Bunun en büyük sebebi ise dünyada keşfedilmeyi bekleyen pek çok yer olmasıdır. Belki de tüm bu yerleri keşfetmeye başlamanın zamanı gelmiştir.

İlk Kez Yurtdışına Çıkmayı Düşünenler İçin Bazı Tavsiyeler

Yurtdışı tatili pek çoğumuzun heyecan duyduğu bir tatildir. Özellikle ilk kez yurt dışına çıkacak olan kişiler için apayrı bir heyecan kaynağıdır. Ancak yurtdışı tatili için gerekenler hakkında bilgi sahibi olmamanız durumunda, heyecanlandığınız tatilinizle ilgili bazı olumsuzluklar yaşabilirsiniz. Bu durumun önüne geçebilmek için, gerekli olan şeyleri eksiksiz olarak gerçekleştirmeniz sizler için büyük avantajlar sağlayacaktır.

Yurtdışı Tatiline Çıkmak İsteyenler Nelere Dikkat Etmeli?

Öncelikle elbette gitmek istediğiniz yere karar vermelisiniz. Gitmek istediğiniz ülke neresi olursa olsun, ülkeye girişiniz için bir pasaporta ihtiyacınız bulunmaktadır. Eğer pasaportunuz yoksa, pasaport başvurusunda bulunarak kısa süre içerisinde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Pasaportun ardından, gitmek istediğiniz ülke için bir vizeye ihtiyacınız var. Bu vizeyi ise gideceğiniz ülkenin, kendi ülkenizde bulunan elçiliklerine giderek çıkartabilirsiniz. Ancak burada önemli olan nokta her ülkenin vize çıkartmak için farklı prosedürlere sahip olmasıdır. Bu nedenle sizlere net olarak ihtiyacınız olan belgeleri söylememiz zor. Üstelik belirtmekte fayda var ki, bazı ülkeler vize isteminde bulunmamaktadır. Bu nedenle vize işlemleriyle uğraşmak istemiyorsanız bu ülkeleri seçebilirsiniz. Ayrıca yeşil pasaport sahibi olanlar, onlarca farklı ülkeye vize çıkartmadan girebilirler. Bu konuda detaylı bilgileri elçiliklerden edinirseniz, tatilinizi planlamanız daha doğru olacaktır.

Yurtdışı tatili için gerekenler arasında aslında en önemlileri pasaport ve vizedir, buradan sonrası ise daha kolay. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra, seyahat hazırlıklarına başlayabilirsiniz. Bu hazırlıklar arasında elbette para,kart kullanımı ve eşya hazırlığı bulunmaktadır. Öncelikle gittiğiniz ülkede harcayabilmeniz için bir miktar nakit paranız olması gerekir, bu konuda ise yanınıza alacağınız bir banka kartı işinizi kolaylaştıracaktır. Bu sayede hesabınızda bulunan parayı, gitmiş olduğunuz ülkeye ait olan para birimi olarak temin edebilirsiniz. Eşya hazırlığına geçmeden önce, gideceğiniz ülkenin mevsimsel özelliklerini ve hava durumunu takip etmelisiniz. Bu takip sayesinde yanınıza fazla eşya alma yükünden kurtulabilirsiniz. Yanınıza mutlaka kimlik belgenizi, pasaportunuzu, varsa ehliyetinizi ve biletlerinizi almalısınız. Hatta seyahatten bir süre önce tüm belgelerinizin doğruluğu kontrol etmelisiniz aksi taktirde bazı olumsuz durumlarla karşı karşıya gelebilirsiniz. Ayrıca yurtdışı tatili için gerekenler arasında ilaçlarınız ve bakım ürünlerinide olmalıdır. Zira ülkemizde satılan ilaçlar ile, gittiğiniz ülkede bulunan ilaçlar aynı olmayabilir. Bu riske girmemek adına ihtiyacınız olabileceğini düşündüğünüz ilaçları yanınıza almanız daha doğru olacaktır. Diğer bir önemli olan nokta ise gideceğiniz ülke için sizlere rehperlik edecek bir el kitabıdır. Bu sayede kaybolma riskini en aza indirmiş olursunuz, üstelik görmek istediğiniz yerleri de bu şekilde belirleyebilirsiniz.

Yurtdışına Çıkarken Listenize Her Şeyi Dahil Edin

Tatil fikrinde kararlısınız ve yurtdışı çıkışı yapacaksınız. Nereye gideceğinizi seçtiniz mi? Nasıl bir yolculuk fikrindesiniz? Seyahatte gözden kaçmaması gereken ayrıntılar var olduğunu hatırlatalım size.

Yurtdışında Her Ayrıntısı Düşünülmüş Bir Tatil

Yurtiçinde ve hatta oturduğunuz semtte rehber eşliğinde bir gezi yapmayı deneyin. Oturduğunuz mekan, yurtiçi geziniz zaman geçtikçe derinleşecek. Göreceksiniz.

Her şey dahil yurtdışı tatil için eğer dolu dolu bir tatil planlıyorsanız rehber şart. Bir bilen eşliğinde yurtdışı gezisi yapabilirseniz, mükemmel olur. Bastığınız her adım anlamlanacak, göreceksiniz.

Her şey dahil yurtdışı tatil planınız için medeniyet geçmişi çok eski zamanlara dayanan bir yerler seçtiğinizi düşünelim. Sizden önce oralara ayak basan, düşünce ve duygusundan izler bırakan kimler var öğrenmelisiniz. Mükemmel bir yaşam tecrübesi olacağına eminiz. Gittiğiniz bu tatille kişiliğinize binerce yıllık kültür mirasını düşünce ve keyif alma adına ekleyebilirsiniz.

Ellerinizin dokunduğu, gözlerinizin değmiş olduğu her doğa harikası noktada tarihe adını yazdırmayı başarmış aşkları, düşünürleri, liderleri, yazarları iyisi ve kötüsüyle anmadan gelmek olmaz. Bu yüzden her şey dahil tatil fırsatlarını konfor yanında rehber şartını ve niteliğini mutlaka arayın.

Yurtdışı gezinizde yalnızca gezme, keyifli vakit geçirme telaşındayım derseniz ödeme yapma ayrıntısını azaltmayı deneyin. Böyle yurtdışı turları mevcut bulunuyor. Konaklama, yeme içme gibi temel ihtiyaçları sizden önce düşünen tur fırsatları vakit kazandıracak.

Yalnızca deklanşöre basmak ve eğlenmek amaçlı tatilinizi her şey dahil turlarla yapın. Bunun dışında söylemem gereken diğer önemli bir nokta seçtiğiniz mekanın ayrıntıları hakkında. Sizi adeta elinizden tutup başka bir aleme götüren tatil fırsatlarında bulunmak istediğiniz köşe neresi olabilir?

Sahi turizmi tatil kelimesinin içini dolduruyor derseniz program içerikleri bu anlamda takip edilmeli kanaatimi yineliyorum.

Uygarlık düzeyi önde, çok eski medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir tatil düşüncesi nitelikli bir rehber, dilinize hakim bir lider olmasına özen gösterebilirsiniz.

Evden çıkarken anahtarı çevirmek ve gelince açmak dışında düşünmek istediğiniz başka bir ayrıntının olmasını istemiyorsanız her şey dahil tur fırsatlarına odaklanın.

Ekstra gezi noktaları, mekanlarda aldığınız hatıra birkaç eşya ve atıştırmalıklar dışında her şey düşünülmüş olmalı.

Bulunduğunuz beldenin şartlarına göre hangi saat aralığında nerede olmak gerektiğini, nasıl gideceğinizi, nerede kalıp ne yiyeceğinizi düşünen yurtdışı tatil organizasyonları mevcut.

Her şey dahil yurtdışı tatil organizasyonlarıyla tatilin tadına varın. Endişe duymak için bütün sebepler önceden düşünülmüş olacak.

Yurtdışında Ucuz ve Keyifli Tatil Yerleri

Yaz geliyor. Ve yaza sadece selülitle ve kaslarla uğraşarak mı girecekseniz? Oysa tatil tüm stresten uzaklaşmak ve dinlenmek için değil miydi? İşte bunlar için hiç birini aklınıza takmadan güzel bir tatil yapmak ister miydiniz? Tatilinizi bu gibi şeylerden uzakta ucuz yurtdışı tatil yerleri ve tur paketleriyle çok keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Ucuz Yurtdışı Tatilleri

Aklınıza ucuz bir tatil ne kadar keyifli olabilir ki diye bir soru gelebilir. Hatta ucuz yurtdışı tatil yerleri ne kadar kaliteli ya da güvenilir olabilir gibi bir soru aklınızı muhtemelen kurcalayacaktır. Ancak içiniz rahat olsun. Yurtdışında tatil yapacağınız yerler ne kadar pahalı da olsa ucuz da olsa aynı olur. Sadece kalacağınız otelin yıldızı değişecektir. O da yine sorun olmaz zaten aynı otelde sürekli kalmayacaksınız. O kadar yeri gezmek için farklı otellerde kalıp yemekleri de farklı yerlerde yiyeceksiniz. Yani muhtemelen hiç kullanmayacağınız bir 5 yıldızlı oteldeki spa gibi hizmetlere de boşa para vermemiş olacaksınız. Zaten tatilin ucuza gelmesindeki sebeplerden birisi de bu. Diğeri de bazı ülkelerdeki ekonomik sorunların en kolay çözümünün turizm ile atlatılabiliyor olmasıdır. Yani ülke ne kadar pahalı da olsa turistlere vize kolaylığı ya da ucuz konaklama gibi imkânlar sunuluyor. Bu da size daha ucuz bir tatil olarak dönüyor. Ancak bu döngüyü tamamlamak için son bir parça eksik kalacak; Erken rezervasyon. En az 4 ay öncesinden rezervasyon yaptığınızda inanılmaz bir indirimle karşılaşacaksınız.

Yurtdışında Nereler Ucuz?

Bu açıdan bakıldığında ucuz yurtdışı tatil yerleri arasında ilk olarak komşularımız gelir. Başta Gürcistan, vizesiz hatta günübirlik kimlikle geçiş sağlaması dolayısıyla büyük bir avantaj sunuyor. Sonra Ukrayna, Bulgaristan, Yunanistan, Nahcivan gibi komşularımıza gidebilirsiniz. Hatta Azerbaycan, Bosna – Hersek ya da Kıbrıs gibi kardeş ülkelere gidebilir ve uzak akrabalarınızı ziyaret ediyormuşçasına rahat bir tatil yaşayabilirsiniz. İsterseniz balkanlara gidebilir ya da Baltık Denizi tarafındaki Litvanya gibi ülkeleri ziyaret edebilirsiniz. Ya da daha ortalarda Romanya, Çek Cumhuriyeti gibi ülkelerde güzel bir tatil yapabilirsiniz.

 Yurtdışında Rüya Gibi Romantik Bir Tatil

Tatilin insan sağlığı ve psikolojisi üzerinde olum bir etkisi var. Bu etkisi aslında daha da arttırılabilir. Mesela iş ve hayatın stresinden kaçmak olsun ya da özel bir şeyi kutlamak için olsun tatiller bu şeyler için eşsiz bir fırsat olabiliyor. Özellikle yeni evli çiftlerin, romantik aşıkların ya da ikinci baharlarını yaşamak isteyenlerin en doğru tercihi olacak olan yurtdışında romantik tatil yapmayı tercih ediyorlar. Bunda ne kadar haklı olduklarını bir kere bu turlardan birine katıldığınızda siz de görecekseniz.

Baş Başa Güzel Bir Tatil

Her yeni evli çift baş başa vakit geçirmek ister. Kendinize ve birbirinize böyle vakit ayırmak hem çok tatlı bir duygu hem de aslında ilişki için çok gerekli bir şey olduğu konusunda hem fikiriz. Peki, bunu nasıl yapacaksınız? Yani eve kapanıp tüm günü evde televizyon izleyerek yapamayacağınız kesinse… Bunu yapmanın en güzel hali yurtdışında romantik tatil yapmaktan geçiyor.

Nerelerde Ne Yapılır?

Romantizm için ülkemizde de çok güzel yerler var ancak itiraf edelim ki yurtdışındaki çoğu yer kadar profesyonel değiller. Mesela sevdiğiniz insanla baş başa yemek yiyeceksiniz ama birileri burnunuzun dibine kadar gelebiliyor. Ya da başkaları sizin mutlu anınızı bir şekilde bozabiliyor. Bunun için mesela aşkın şehri sayılan Paris ilk tercihleriniz arasında olabilir. Zaten dünya genelinde de klasik olan Paris kafeleri, ilginç mimarisi ve o kulesiyle akıllarda yer etmeyi başarmış. Üstelik burada kaldığınız sürece meşhur “Mona Lisa” tablosu gibi pek çok sanat eserlerini de ziyaret edebilirsiniz.

Ya da diğer klasiklerden olan İtalya’ya gidebilirsiniz. Suların ve içindeki şehir Venedik’te bir gondol sefası yapmalısınız. Ya da Roma’ya gidip kendinize harika bir tarih ve aşk dolu bir tatil sunabilirsiniz. Olmadı biraz daha Kuzeye gidip Floransa sokaklarında Rönesans’ın izlerini takip edebilirsiniz.

Ya da daha yakınlarda Prag sokaklarında kar beyaz ve tarihin izlerini sürebilirsiniz. Eğer o kadar uzağa gitmek istemezseniz Yunanistan adaları ya da Ege Denizinde bir gemi turu aşkınızı daha da canlı tutacaktır. Hatta Akdeniz’den hiç ayrılmak istemezseniz İspanya şehirleri size güzel bir tatil sunacaktır. Yurtdışında romantik tatil için okyanusa açılacaksanız Venezüella ya da Bora Bora adalarını bir inceleyin. Gördüklerinize çok şaşıracaksınız.

Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :
Bu yazıdan para kazanabilirsin

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

  Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *