Yurtiçi Otelleri, Turlar Ve Tatil Fırsatları

Yurtiçi Otelleri, Turlar Ve Tatil Fırsatları | Yıl boyu tükenen enerjiyi yeniden depolamak için ideal bir fırsat yaratan tatiller; mevsim şartları, tercihler ve bütçeye uygun olarak planlanır. Farklı tatil arayışları için özel olarak hazırlanan tur paketleri ve fırsatlar pek çok yeni yerin keşfedilmesini sağlar. Tatil dendiğinde akla gelen ilk tercihler genellikle sıcak ve sahil bölgeleri olsa da; kültür, alternatif doğa, adrenalin&spor veya kar seçenekleri de büyük ilgi görmektedir.

Yurtiçi turlar sundukları sayısız fırsatla tatilcilere ülkemizin farklı güzelliklerini yerinde tanıma imkanı sunar. Kısa süre içinde, hafta sonlarında ya da günübirlik tur programları eşliğinde siz de görmediğiniz yerleri keşfedebilir, her bir farklı bir tada sahip olan kültürümüze bir kere daha hayran kalabilirsiniz. Yurtiçi otel konaklamalarında; özel hizmetlere ve temalara uygun seçimler yaparak farklı özellikleriyle ön plana çıkan otellerden tatil ihtiyacınıza uygun olarak faydalanabilirsiniz. 

Yoğun Talep Alan Tur Programları

Yoğun talep gören tur programları pek çok firma tarafından düzenlenir. 5 yıldızlı otellerden küçük ancak müşteri memnuniyetine odaklanan tesislere kadar zengin seçenekler arasından yapılacak tatil planında, online hizmetler yardımıyla rezervasyon işlemleri gerçekleştirilebilir. Klasik rotalar ve farklı tatil imkanları değerlendirilerek yapılacak rezervasyonlar öncesinde;
            * Konaklama seçenekleri
            * Fiyata dahil olan hizmetler
            * Ulaşım alternatifleri ve
            * Tur programı hakkında detaylı bilgi sahibi edinmek gerekir.

yurtici-otelleri-turlar-ve-tatil-firsatlari
Yurtiçi Otelleri, Turlar Ve Tatil Fırsatları

Tatilde çok fazla zaman kaybı yaşatmayan, vize gibi ilave masraflara gerek kalmayan ve en önemlisi dinlenme imkanı sunan yurtiçi seçenekler, bütün bir yıl hayal kuranlar için sayısız alternatife sahiptir. 5 yıldızlı otellerden tatil köylerine, pansiyondan bungalow evlere kadar değişik konaklama imkanı sunan turlar, tatile çıkacak müşterilerin tercihlerine uygun olarak şekillenebilir. Hizmet özelliklerine ve farklı kategorilere göre yapılacak online aramalar sonucunda istediğiniz özelliklere sahip olan tatil teklifini alabilir ve işleminizi masa başında tamamlayabilirsiniz. 

Kişiye Özel Hizmetler ve Ayrıcalıklı Bir Tatil Planı

Seyahat tutkunlarının yaşama sevinci olan tatil dönemleri farklı mevsimlerde gerçekleşebilir. Çalışan kişilerin yanı sıra öğrenciler, emekliler veya lezzet düşkünlerine özel olarak planlanan ayrıcalıklı bir tatil rotası, bütün bir yıl sergilenen çalışma performansının karşılığı olarak görülebilir. 

Kısa süreli tatillerde, büyük şehirlere yakın ve hemen kaçılabilecek olan yerler, havaların ısınmaya başladığı bahar aylarında dikkat çeker. Bayram tatillerinin yarattığı dönemde sevdiklerine daha fazla zaman ayırmak isteyenlerin tercihi olan yurtiçi fırsatlar, erken rezervasyon teklifleriyle yeni imkanlar sağlar. Kısa sürse de hatıralarda hoş bir yer edinen rotalara; araba, otobüs, tren, uçak ya da deniz yoluyla ulaşılabilir.

Kültür Tur Alternatifleri

Dinlendirici özelliğe sahip olan kültür turları aynı zamanda yeni yerleri tanımak isteyenlerin tercihidir. Rotaya göre haftalık, hafta sonu veya günübirlik düzenlenen turlar, farklı tercihlere sahip ve değişik yaş gruplarından geniş bir kesime hitap eder. Bu açıdan oldukça zengin bir kültürel mirasa sahip olan ülkemizde tüketici tercihleri dikkate alınarak tadı damakta kalacak fırsat paketleri beğeniye sunulur. En popüler rotalar arasında;
            * Doğu Ekspresiyle Kars
            * Adana Portakal Çiçeği Festivali
            * Salda Gölünde Bahar
            * Lale Zamanı Konya
            * Mavi-Yeşil Tur ve
            * Klasik Kapadokya sayılabilir.

Konusunda deneyimli rehberler eşliğinde planlanması gereken turların en önemli özelliği dinlendirirken düşündürmesidir. Cesur ve katılımcıları heyecanlandıracak rotaların yaratılması kendi içinde bilgi birikimi gerektirir. Bu nedenle özellikle kültür gezilerinde kaliteli bir rehber tatil anlayışını baştan sona değiştirecek güce sahiptir.

yurtici-otelleri-turlar-ve-tatil-firsatlariDoğu Ekspresiyle Kars; eşsiz bir manzaranın hakim olduğu programda, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girmiş olan eserler yerinde görülebilir. Ülkemizin ilk peynir müzesini gezme şansını elde edecek katılımcılar, alışveriş yapma şansı da yakalar.

Adana Portakal Çiçeği Festivali

Adana Portakal Çiçeği Festivali; kadim kültürlerin bir arada yaşadığı Çukurova’nın keşfini sağlayan bu programda Türkiye’nin ilk açık hava müzesi Karatepe – Aslantaş mevkii de gezilebilir. Tatil planına eşlik eden renkli ve eğlenceli festivalde baharın gelişi portakal çiçeği kokusuyla karşılanabilir.

Salda Gölünde Bahar; eşsiz bir manzaraya sahip olan bölgede tatil keyfi yaparken antik kentleri yakından tanıma şansını elde eden katılımcılar, ülkemizin sahip olduğu doğal güzelliklere bir kez daha hayran kalır.

yurtici-otelleri-turlar-ve-tatil-firsatlari

Lale Zamanı Konya; bir hoşgörü kenti olarak adını tüm dünyaya tanıtmayı başaran Konya’ya yeni bir soluk getiren program, özellikle doğa tutkunlarına pek çok özel anı biriktirme ve fotoğraf çekme imkanı sağlar.

Mavi-Yeşil Tur; eşsiz doğası ve mimarisiyle fark yaratan Safranbolu-Amasra’yı içine alan turda cam balkona çıkılarak kanyonda doğal hayatın tadına varılabilir. Bu eşsiz rotada bölgeye özel lezzetleri deneme şansını bulan tatilciler alışveriş de yapabilir.

Klasik Kapadokya; doğanın insanlığa sunduğu eşsiz bir armağan olarak keşfedilmesi gereken bölgeye 365 gün geziler düzenlenir. Balon turuyla taçlanacak olan tatil planında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Kapadokya karış karış keşfedilebilir.

Yaz Tatili Tur Alternatifleri

Yaz tatili dendiğinde akla gelen Ege ve Akdeniz, sunduğu sayısız alternatifle stres ve yorgunluğun atılmasını sağlar. Bütün bir yıl çalışıp didinenlere; muhteşem bir manzara, sıcak&güneş&deniz üçlüsü, eşsiz koylar, hayaller kadar güzel tesisler, tarih kokan atmosfer ve masmavi sular vaat eden tur fırsatları yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağıdır. Muhteşem Ege ve Akdeniz rotaları arasında en popüler seçenekler;            
            * Bodrum
            * Alaçatı
            * Akyaka
            * Fethiye
            * Adrasan
            * Belek
            * Kemer 
            * Side ve
            * Marmaris’tir.

Tarzını ortaya koymak isteyenlerin bütçesine uygun olarak yapacakları tatil planı dönemsel olarak sunulan erken rezervasyon imkanlarıyla avantajlı hale getirilebilir. Türkiye’nin kendini tüm dünyaya hayran bırakacak yüzü olan Ege ve Akdeniz, doğal güzelliklerinin yanı sıra sıcak iklimi, misafirperver insanları ve eşsiz lezzetleriyle unutulmaz bir tatilin en doğru adresidir.

yurtici-otelleri-turlar-ve-tatil-firsatlari

Bodrum; tarihi dokusunun yanı sıra mavi-beyaz mimarisiyle dikkat çeken belde, sayısız tur ve konaklama fırsatıyla tatilcileri tercihi olmayı başarır. Bir turizm ustası olarak görülen tesisler arasından zevkler ve bütçeye uygun seçimler yapılabilir. Sahil ya da iç kısımlarda kalan otellerde konaklayanlar tur paketine dahil olan mavi yolculuk gezileriyle Bodrum’u denizden seyre dalabilirler.

Alaçatı; ikliminden tarihi dokusuna, plajlarından tesislerine kadar her etapta misafirlerine kendini hayran bırakan Alaçatı, İzmir ve Çeşme’ye olan yakınlığıyla dikkat çeker. Kaplıcalar açısından da zengin seçeneklere sahip olan bölge bu özelliğiyle yılın 4 mevsimi konaklama ve tatil için uygundur.

Akyaka; Ege ve Akdeniz’in tüm güzelliklerinden pay alan Muğla’nın saklı cenneti olarak anılan Akyaka, mavi bayraklı plajlara sahiptir. Doğal güzelliklere düşkün ve bununla beraber daha sakin bir yurtiçi tatil planı yapanlar tercihlerini buradan yana kullanabilirler.

Fethiye;gördüğü ilgiyi fazlasıyla hak eden Fethiye, stres atmak ve dinlenmek isteyenlere kucak açar. Yamaç paraşütü yapmak isteyenlerin tercih ettiği rota, Kelebekler Vadisi ve Ölüdeniz ile adını tüm dünyaya duyurmayı başarmıştır. Farklı tesis ve bütçe seçeneklerini karşılayacak zengin alternatiflere sahip olan turizm cennetine ulaşım seçenekleri de sınırsızdır.

Turlar Ve Tatil Fırsatları

Adrasan; Antalya ve deniz kaplumbağaları dendiğinde akla gelen Adrasan, eşsiz bir doğal güzelliğe sahiptir. Gelişimini devam ettiren bölgede 5 yıldızlı oteller yerine butik işletmeler dikkat çeker. Sessiz tatil isteyenlere unutamayacakları güzellikler vaat eden bölgede su ve adrenalin sporları yapma imkanı da vardır. 

Belek; Antalya’daki en lüks tesislerin yer aldığı Belek, aynı zamanda bir golf cennetidir. Son yıllarda özellikle balayı çiftleri ve SPA tutkunları tarafından tercih edilen bölge, keşfedilmeyi bekleyen doğal ve tarihi güzellikleriyle tatil anlayışına yeni bir soluk getirir.

Kemer; Antalya’da tatil dendiğinde akla gelen Kemer, Beydağları’ndan aldığı heybetle misafirlerine unutulmaz günler yaşatır. Özellikle 5 yıldızlı tesisler ve tatil köyü alternatifleri açısından zengin olan belde, Antalya şehir merkezine sadece yarım saat mesafede olmanın avantajını yaşar. 

Side; aynı zamanda Antik Kent olma özelliğine sahip olan Side, yeşilin ve mavinin buluştuğu nadir güzellikler arasında sayılabilir. Su kaydıraklı otellerin bölgede yer alması sebebiyle Side özellikle çocuklu ailelerin tercihi olmayı başarmıştır. 

Marmaris; masmavi suları, eşsiz doğal güzellikleri ve tatil fırsatlarıyla dikkat çeken Marmaris, ulaşım seçenekleri açısından zengin alternatiflere sahiptir. Yerli turistler kadar yabancı turistlerin de akın ettiği cennet köşe tur şirketlerinin de en çok ilgi gösterdikleri rotalar arasında sayılabilir.

Batıdan Doğuya Karadeniz’in Keşfi

Misafirlerine adeta hayaller kurdurtan Karadeniz, Türkiye’nin en bol yağış alan bölgesidir. Bu nedenle yapılacak tatil planının zamanlaması çok önemlidir. Sonbaharın tüm tonlarını doğasında barındıran bölgede en az yapış alan aylar; Eylül ve Ekim ayları ve Kasım ayı başıdır. Tadına doyum olmayacak geziler ve tatil fırsatları için en ideal dönemler bunlardır. Doğal güzelliklerinin yanı sıra sıcak insanlarıyla da kendine has bir enerjiye sahip olan bölge, her mevsim ayrı bir güzelliğe sahiptir. Bereketli topraklar ziyaretçilerini kendine hayran bırakır.

Son dönemde farklı tatil arayanların rotalarını çevirdikleri Karadeniz, yeşilin her tonunda daha fazlasını sunar. Şatlara uyum sağlayabilen ziyaretçiler eksiksiz olarak hazırlayacakları çantalarıyla bölgenin keyfini sürebilirler. Adım adım bir Karadeniz gezisinde görülmesi gereken yerler arasında;
            * Abant Gölü
            * Safranbolu
            * Ilgaz Dağı
            * Sinop
            * Samsun
            * Amasya
            * Ordu ve
            * Uzungöl sayılabilir. 

Yurtiçi Otelleri, Turlar ve Tatil Fırsatları

Ülkemizde artan tatil talepleri pek çok firmanın kaliteli hizmetler vermesini sağlamıştır. Son dönemde tatil ihtiyacının karşılanmasında etkili olan online teklifler de bütçe dostu kampanyalarla belki tatil imkanı olmayan ailelerin hayatında yeni bir sayfa açar. Özellikle yaz ayları geldiğinde ve okullar tatil olduğunda artan talepler fiyatların da yükselmesine neden olur. Sunulan sayısız alternatif arasından seçilecek ideal bir tatil paketiyle tüm aile bir araya gelme şansı yakalarken dinlence, eğlence, ve keyif çıkarma ihtiyacı da karşılanabilir.

Güzel ülkemizde yer alan görülmeye değer beldeler, her yıl on binlerce yerli ve yabancı turist ağırlar. Güney Ege’den Akdeniz’e, Doğudan Batıya ülkemizin sahil şeridini gezerek sıcağa, denize, temiz havaya, eğlenceye, kısacası tatile doyabilirsiniz. Depolayacağınız yeni enerjiyle şehir yaşamına yeniden adapte olacak gücü kendinize bulabilirsiniz. 5 yıldızlı otellerden tatil köylerine, aile otellerinden balayı paketlerine, aqua parklı otellerden kültür turlarına kadar sayısız alternatifler arasından dilediğinizi seçerek planınızı yapmaya başlayabilirsiniz. 

Deniz Üzerinde Geçirilecek Rüya Gibi Bir Tatil

Deniz üzerinde geçireceğiniz harika bir tatil planı için mavi tur paketlerini inceleyebilirsiniz. Üç tarafı denizlerle çevrili olan Türkiye, gemi turu yapmak isteyenlere sayısız alternatif sunar. Online tatil turları arasından seçim yapmadan önce;
            * Uygun fırsatları,
            * Erken rezervasyon seçeneklerini,
            * Uçak kampanyalı otelleri,
            * Ücretsiz geceleme kampanyalarını tek tek inceleyerek hayalinizdeki plana bir adım daha             yaklaşabilirsiniz. 

Kıbrıs otelleri; dört mevsim popülerliğini yitirmeyen Kıbrıs, sıcak iklimi ve pasaportsuz seyahat etme imkanıyla Türkler için yurtiçi tatil alternatifi olarak değerlendirilecek bir bölgedir.

İnternet Üzerinden Tatil Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İnternet üzerinden yapılacak işlemler kolay ve güvenilir bir tatil için en popüler seçenektir. Bu aşamada tatil satın almadan önce dikkat edilmesi gerekenlere göz atılması gerekir. Tatil planı yaparken farklı ihtiyaçlara odaklanan tüketicilerin pek çok farklı konuyu değerlendiriyor olması, tur şirketlerinin de tüketici beklentilerine odaklanmasına neden olur. Tur paketi satın almadan önce yapılması gereken en doğru şey süreci değerlendirmektir. Dikkat edilmesi gereken konu başlıkları arasında; nasıl bir tatilin hedeflendiği, tatile kimlerle çıkılacağı, tatilin süresi ve bütçe en hassa kriterlerdir.

Tüketici olarak haklarınızı en doğru şekilde ve eksiksiz bilmeniz bu tür bir organizasyonda büyük önem taşımaktadır. Satın alma işlemi öncesinde sunulan fırsattan hangi şartlar altında vazgeçebileceğinizi önceden bilmeniz sürecin zararsız bir şekilde tamamlanmasını sağlar. Yıl boyu yapılan tatil planlarının, kurulan hayallerin ve yapılan masrafların suya düşmemesi için, tatilinizi sigortalatarak her türlü riski karşı koruma sağlayabilirsiniz.

Tatil Fırsatları Nelerdir?

Tatil planını avantajlı fiyatlar üzerinden ve uygun ödeme seçenekleriyle tamamlamak isteyenler, sunulan fırsatları değerlendirmek ister. Çeşitli şirketler tarafından tüketici beğenisine sunulan kuponlar, erken dönemlerde uygun fiyatlarla satın alınarak istenen zaman kullanılabilir. Erken rezervasyon fırsatları da kaçırılmayacak tekliflerle taçlandırılmıştır. Bu teklifler özellikle tatile çıkacağı tarih önceden belli olan müşteriler için uygundur. Tatilini kışın ekonomik fiyatlarla satın alan aileler taksitlerle ödeme yaparak tatil döneminde diğer harcamalara daha fazla bütçe ayırabilirler. 

Yine online sistem üzerinde farklı firmaların farklı teklifleri karşılaştırılarak en ideal sonuca ulaşılabilir. Tatile çıkacak kişi sayısı, tercih edilen konaklama türü, kaç gün kalınacağı ve ulaşım seçenekleri dikkate alınarak yapılacak bir rezervasyon, keyifli günlerin başlangıcıdır. Yaz aylarında istediği tatili gerçekleştirememiş olanlar için sunulan ”Son Dakika Teklifleri” de şansı hala devam edenler tarafından kullanılabilir. Sezonda istediği doluluğa ulaşamamış olan tesisler tarafından sunulan teklifler yakından incelenerek sürpriz bir plan hayata geçirilebilir.

Sezon Boyunca Devam Eden Kampanyalar

İnternet üzerinden pek çok firmanın tatil teklifleri takip edilerek, normal sezonda alınacak hizmetler ihtiyacınız olduğu dönemde satın alınabilir. Ülkemizin her bölgesinde sunulan indirimli fiyatlardan erken rezervasyon imkanıyla faydalananlar, aynı dönem içinde belik de ikinci bir tatile çıkma şansını elde edebilirler. Sezonda aşırı talep aldığı için oda fiyatları yükselen oteller, sundukları son dakika indirimleriyle tatil planı yapmamış olanlara da özel teklifler sunar. Hem yurtiçi hem de Kıbrıs otellerinde değerlendirilebilecek olan özel teklifler sayesinde hem konforlu hem de uygun bütçeli bir tatile dileyen herkes ulaşabilir. 

yurtici-otelleri-turlar-ve-tatil-firsatlari
Yurtiçi Otelleri, Turlar Ve Tatil Fırsatları

Bugüne kadar hiç görmediğiniz yeni bir yerde tatil yapabilir ya da her zaman gittiğiniz ve hizmetlerinden memnun kaldığınız otelde yeni bir tatil keyfi sürebilirsiniz. Çocuklu ailelere, balayı çiftlerine, doğa tutkunlarına, yaşlılara, engellilere, evcil hayvanı olanlara ya da su sporlarına düşkün olanlara özel olarak sunulan hizmetler kapsamında siz de yurtiçi otelleri, tur fırsatlarını ve tatil tekliflerini değerlendirebilirsiniz. 

Sıkı yapılacak bir takiple son dakika tatil fırsatları yakalanabilir. Hep görmek istediğiniz yer ve tesiste, kaliteli hizmetlerle unutulmayacak bir tatil yapmak ve hesapladığınızdan daha düşük bütçelerle sonuca ulaşmak size de kendinizi iyi hissettirecek. Kafanızı dinlemek istediğiniz zaman ya da ailenizle yapacağınız kalabalık bir tatilde size sunulan uygun ödeme koşullarıyla hak ettiğiniz emeğinizin karşılığını alabilirsiniz. İster şehir merkezinde ister göden uzak bir köşede aradığınız yurtiçi tatil fırsatı için siz de hemen araştırmaya başlayabilirsiniz… İyi tatiller…

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı