Sağlık

Zayıflatan Sabah Sporu Nasıl Yapılır?

Zayıflatan Sabah Sporu Nasıl Yapılır?| Bu makalede “sabah sporu nasıl yapılır, zayıflatan sabah sporu hareketleri nelerdir, sabah spor yapmak faydalı mıdır” gibi merak ettiğiniz soruların cevaplarını sizlerle paylaşacağız.

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak ve sağlıklı bir yaşam sürmek için sabah sporu mutlaka yapılması gereken bir aktivitedir. Spor uzmanları ve beslenme uzmanları sağlık için mutlaka sabah sporunun yapılması gerektiğini dile getiriyorlar.

Sabah sporu nasıl yapılır? Sorusu hakkında bir çok kişi bilgi sahibi değildir. Biz de neiyigelir. biz olarak sabah sporunun nasıl yapılması gerektiğini araştırdık. Birazdan paylaşacağımız resimler ve resimlerin açıklamaları sayesinde sabah sporunun nasıl yapılacağı konusunda bilgi sahibi olabileceksiniz.

Zayıflatan Sabah Sporu Nasıl Yapılır?

İlk olarak şunu söyleyelim. Sporu hayatınızın bir parçası olarak görmelisiniz. “Bir gün spor yapayım, 3 gün yatayım” derseniz yapacağınız spordan da verim alamayacaksınız.

Özellikle zayıflamak isteyenler sabah sporunu aç karnına yapmalıdır. Aç karnına spor yapmadan önce bir bardak ılık su içebilirsiniz.

Sabah Sporunda Yapılacak Hareketler

Sabah sporunda yapılacak hareketleri anlatmaya başlamadan önce sabah uyanır uyanmaz bir bardak ılık su içip, yaklaşık yarım saat 40 dakika tempolu yürüyüş yaparak güne merhaba diyebilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız hareketler daha fazla etki gösterecektir.

Sabah Sporu 1 Nolu Hareket

Ellerinizi ve bacaklarınızı yana doğru açarak hoplayın. Düşerken el ve bacaklarınızı tekrar kapatın, zıplarken tekrar açın. Bunu 30 saniye yapıp, biraz nefes alın ve tekrarlayın. En az 5 tekrar yapabilirsiniz.

Sabah Sporu 2 Nolu Hareket

Sırtınızı duvara yaslayın. Sanki sandalyeye oturur gibi çömelip kalkın. Yalnız bu hareketi uygularken sırtınız dik olmalı ve tam çömelmemelisiniz. Bu hareketi ise 30’ ar saniyeden 5 tekrar şeklinde yapabilirsiniz.

Sabah Sporu 3 Nolu Hareket

Bu hareket de uygulanması biraz zor ama çok faydalı bir harekettir. Hareketi uygularken kalçalarınız ve sırtınız düz olacaktır. Şınav çekerken göğsünüzün yere değmesi gerektiğini biliyorsunuzdur. Bu harekette ise göğsünüzü yere değdirmeden 30 saniye bekleyebilirsiniz. Bunu da 5 tekrar şeklinde uygulayabilirsiniz.

Bu verdiğimiz hareketleri bir yaşam tarzı haline getirin. Her sabah uyanınca mutlaka 30-40 dakika yürüyüşünüzü yapın ve hemen ardından bu hareketleri yapın. Gün içindeki metabolizma faaliyetlerinizi bu şekilde hızlandırabilirsiniz ve yavaş yavaş kilo vermeye başlarsınız. Dediğim gibi her sabah düzenli bir şekilde bu spor hareketlerini yapmalısınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu