Şifalı Bitkiler

Zemzem Nedir? Dünya’da ki Elementlerin Efendisi ZEMZEM

Zemzem Nedir? Dünya’da ki Elementlerin Efendisi ZEMZEM| Bilindiği gizi Zemzem suyunun yeryüzüne çıkışı şöyle olmuştur. Yüce mevlanın emriyle, Hz. İbrâhim aleyhisselâmın eşi olan Hz. Hâcer annemiz ve oğulları olan Hz. İsmâil aleyhisselâmı Mekke’ye götürmüştür. Onları bir miktar erzakla birlikte bugünkü Kâbe-i muazzamanın bulunduğu yere bırakmış ve  Şam’a geri dönmüştür. Doğal olarak çöl ortamında kısa sürede su sıkıntısı ortaya çıkmış. Hz. İsmail aleyhisselam susuzluktan ağlamaya başladığı sırada, Hz. Hacer annemiz su aramaya başlamıştır. Bu sırada bir rivayete göre Hz. İsmail aleyhisselamın ayaklarını vurduğu yerden Zemzem suyu fışkırmış. Bir başka rivayette ise Cebrail aleyhisselam bu sırada oraya gelmiş yere vurmuş ve Zemzem suyu yerden fışkırmıştır. Yüce mevlanın Hz. İsmâil aleyhisselâma bir ihsân olarak sunduğu Zemzem’in çöl kumlarına yayılıp kaybolmasını önlemek için etrâfını Hz. Hâcer annemiz kum ile çevirmiştir. Daha sonraları çölün ortasında bulunan bu su kaynağının etrafında Mekke şehri kurulmuştur.

Zemzem

Zemzem, yaklaşık olarak 4 bin yıldır hiç durmadan, akış debisi hiç azalmadan, bozulmadan, kirlenmeden, yosun tutmadan akan mukaddes bir sudur. Zemzem kuyusunun tam olarak yeri Mescid-i harâm içinde Hacer-i esved köşesi karşısındadır. Her yıl hac ve umre için gelen milyonlarca Müslümanı besleyen Zemzem tek bir kuyudan çıkmaktadır. Bu durum batılı bilim adamlarını şaşkına çevirmiş ve birçok bilim adamı Zemzem üzerine araştırmalar yapmıştır.

Zemzem Suyu

Şimdi gelelim Zemzem suyunun değerli ve mukaddes bir su oluşuna. Dünya Sağlık Örgütünün (WHO) raporlarına göre, Zemzem içilebilir sular içinde en içilebilir ve sağlıklı suların başında gelmektedir. Avrupa’da yapılan laboratuvar çalışmalarında ise mikrobik hastalıklara karşı etkili olan Zemzem’in diğer sulara nazaran çok daha az kükürt ihtiva ettiği, daha fazla mineral içerdiği ve fazlasıyla besleyici olduğu belirlenmiştir. Amerika’da yapılan çalışmalar sonunda, Dünya’da içinde bakteri ve mikroorganizma bulundurmayan tek suyun Zemzem olduğu ortaya çıkmıştır.

Zemzem Suyunun Faydaları

Müslümanlar tarafından mukaddes bir nimet olarak kabul edilen Zemzem suyunun birçok özelliği olduğu kabul edilmektedir. Zemzem üzerine yapılmış olan çalışmalarda bunları ispatlamıştır. Fakat bu mucizevi suyun bu üstün özelliklerini araştıran yabancı bilim adamları da Zemzem hakkında çok özel çalışmalar yapmışlar ve bunları insanlarla paylaşmışlardır. Bu bilim adamlarından birisi Alman bilim adamı Dr. Knut Pfeiffer’dir. Dr. Knut Pfeiffer, Ren Nehri’nin suyundan içen kişinin enerjisinin azaldığını belirleyen kişidir. Dr. Knut Pfeiffer, Müslümanların çok önem verdiği ve birbirine içmesi için hediye ettiği Zemzem suyu üzerine deneyler yapmıştır. Yapılan deneyler sonrasında kişilerin Zemzem suyunu içtikten 35 dakika sonra rahatladıkları ispatlanmıştır. Dr. Knut Pfeiffer araştırmalarını derinleştirince Zemzem suyunun mayalama özelliği bulunduğunu ortaya çıkarmıştır. Dr. Knut Pfeiffer, Zemzem suyunun her şart atlında değişmediğini ama değiştirdiğini söylemiştir. Dr. Knut Pfeiffer yaptığı bir deneyde şunları gözlemlemiştir; “Bir damla Zemzem suyuna yüz damla normal su karıştırmış. Sonuçta görmüş ki suyun hepsi Zemzeme dönüşmüş. Sonra bir damla Zemzem suyuna bin damla normal su karıştırmış. Yine görmüş ki hepsi zemzeme dönüşmüş.”

Zemzem Kristalleri

Bir başka bilim adamı ise Zemzem kristallerinin değişik seslere karşı değişik kristal yapılarına dönüştüğünü ispatlamıştır. Bunu ispatlayan ise Japon bilim adamı Dr. Masura Emoto’dur. Dr. Masura Emoto Zemzem suyunu değişik ses frekanslarına maruz bırakmış ve bunun sonucunda Zemzem suyunun moleküler (kristal) düzeninin değişen frekanslara göre farklılaştığını görmüştür. Dr. Masura Emoto, Zemzem suyunun çan sesinde kristallerinin karardığını ve netliğinin bozulduğunu, Kur’an-ı kerim ve ezan sesinde ise parlaklaştığını ve netleştiğini belirlemiştir. İncelemesinde her bir kristalin, Kâbe-i muazzamanın gökyüzünden görüntüsüne benzeyen bir doku oluşturduğu tespit etmiştir. Dr. Masura Emoto’nun kaleme aldığı ve Japonya’da en çok satanlar arasına giren LOVE THYSELF (Kendini Sev) isimli kitabında bu konuya yervermiştir. Dr. Masura Emoto’ya göre Zemzem, fiziksel ve kimyasal özellikleri bakımından yeryüzündeki bütün sulardan farklı ve çevresinde olan bütün değişimleri hafızasına alıyor. Bu, Zemzem suyunu Dünya’da ki diğer elementlerin efendisi yapmaktadır. Bu çalışmaları sonrasında Dr. Masura Emoto şu sözleri söylemiştir; “Müslümanların niçin hastaları tedavi etmek ümidiyle Kur’an-ı kerimden sûreler okunup, suya üflediğini daha iyi anlıyorum”.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu