Sigorta

Ziraat Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası Ücretleri Nedir?

Ziraat Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası Ücretleri Nedir?| Seyahat sağlık sigortası yaptırılması gereken ve vize başvuruları için de yanınızda olması gereken bir belgedir. Her çıkılan seyahatte buna dikkat eden ve bunu yaptıran yolcular olduğu kadar, zorunluluğu olmayan yerlerde de bunu pek de umursamayan kimseler de var.

Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Seyahat sağlık sigortası genel tanımı ile yurtdışına çıktığınızda ve başınıza herhangi bir hastalık gelmesi halinde, baştan önlemini almış olduğunuz bir sistemdir. Diyelim ki seyahat sağlık sigortası yaptırmadığınız bir durum var, o halde hastaneye gittiğinizde ödeyeceğiniz ücret bir hayli fazladır. O sebeple seyahat sağlık sigortası yaptırmak her seyahatten önce yapılması gereken bir sigortadır. Seyahat sağlık sigortası ile kendinizi güvene almış oluyorsunuz. Eğer ki yurtdışına çıktınız ve orada başınıza bir olay gelip hastanelik oldunuz. İzleyeceğiniz adımlar ise öncelikle siz yaptıracağınız muayenenin ve kontrollerin ödemesini önce kendiniz ödemelisiniz. Sonra ödemesini yapmış olduğunuz ve hepsini imzaladığınız tüm dokümanları saklıyor ve Türkiye’ye geldiğiniz zaman sigorta firmanıza götürüyorsunuz. Bu belgeler ise sizin yurtdışında ödeme yaptığınızı gösteren gösterir. Günümüzde ise seyahat sağlık sigortası firmaları yaklaşık 30,000€’ya kadar teminat ödemesi istemektedirler. Eğer Avrupa birliği vizesi almayı düşünüyorsanız, ülke sizden özellikle bu miktarda ödeme yapabilen şirketlerden sigorta yaptırmanızı istemektedir.

Seyahat Sağlık Sigortası Nereden Alınır?

Seyahat sağlık sigortası online olarak yaptırılabilmekte fakat en iyisi birebir yaptırmaktır. İş Bankası, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Akbank, Yapı Kredi Bankası, Finansbank gibi bankalardan seyahat sağlık sigortasını yaptırabilirsiniz veya sigorta şirketleri ile başvuru yaparak işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Böylece yüz yüze olunca kafanıza takılan soruları sorabilirsiniz, evraklarınızın kontrolünü de o anda yapabilirsiniz. Siz görüşmeye gittiğiniz yerde sizden kimliğinizi ve seyahat tarihlerinizi, hangi ülkeye gezi düzenlediğinizi öğrenmek isteyecekler. Bu bilgilerle Poliçeyi hazırlayıp teslim edecekler. Seyahat Sağlık sigortası giriş yaşı 18-65’dir. 0-17 yaş arasındaki kişiler için ise sigorta ettirenin 18 yaş üstü olması şartı ile sigortalanabilirler. Seyahat sağlık sigortası yapan insan, seyahat sırasında poliçenin geçerlilik tarihleri arasında gerçekleşen bir kaza veya önceden mevcut bir duruma bağlı olmayan bir hastalık hali sonucunda, planlamış olduğunuz seyahat süresi dışında meydana gelmemesi şartıyla birlikte, Sigorta yaptıran bireye, poliçede belirtilen teminatları sağlar.

 Seyahat Sağlık Sigortası’nın Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?

Seyahat Sağlık sigortası süreleri haftalık, iki haftalık, aylık veya yıllık şeklinde seçenekleriniz bulunmaktadır. Yurtdışı seyahat sağlık sigortası süresi siz yurtdışında ne kadar kalacaksanız o tarihe kadar geçerliliği olmalıdır. Eğer ki haftalık bir tatile gitmeyi düşünüyorsanız haftalık seyahat sağlık sigortası ya da iş nedeni ile seyahat eden biriyseniz yıllık seyahat sağlık sigortası tercih edilmeli. Unutmayın ki yıllık sigortalarda 92 gün koyulmuştur. 92 günü aşan bir seyahatiniz varsa eğer hemen seyahat sağlık sigortası yenilemeniz gerekmektedir. Sigorta şirketleri seyahat sağlık sigortanızı normalde seyahatinizin bir gün öncesinden başlatılır ve dönüşünüzden bir gün sonrası ile sınırlanarak hallederler. Tamamen sizinle alakalı olan ve seyahat sürenizle alakalı bir durumdur. Yani seyahat sağlık sigortası da fiyatları da yaptırdığınız süreye göre belirleniyor. Sigorta yaptıran kişi bu poliçe de aniden hastalanırsa veya yaralanma durumu ve bunun sonucu vefat ederse, cenazenin istenilen adrese naklini temin etmeli ve oluşan masrafları ödemelidir.

Ziraat Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası Ücretleri

Ziraat Seyahat Sağlık Sigortası ile yurtdışı seyahatlerinizde demin de belirttiğimiz gibi acil hastalık veya kaza sonucu oluşabilecek acil tıbbi yardım masraflarınız da Seyahat Sağlık Sigortası şartları ile poliçede yazılan teminat limitleri ile karşılanmaktadır. Seyahat sağlık sigortası dediğimiz şey, yurtdışına çıktığınızda ve başınıza herhangi bir hastalık gelmesi durumunda, baştan önlemini aldığınız bir sistemdir. Eğer seyahat sağlık sigortası yaptırmadığınız durumda, hastaneye gittiğinizde ödeyeceğiniz ücret bir hayli fazladır. O sebeple seyahat sağlık sigortası yaptırmak yerinde bir karar olacaktır. Seyahat sağlık sigortası ile kendinizi güvence altına almış oluyorsunuz.

Teminatlar: Teminat limitleri 30.000 Euro ve 50.000 Euro olan ve 2 farklı seçenekte bazı teminatlar verilmektedir. İşte onlardan bazıları :

 • Tıbbi Tedavi
 • , Sigortalının cenazesinin tıbbi şartlara uygun nakli
 • Acil mesajların iletilmesi
 • Sigortalının vefatı halinde aile fertlerinin dönüşü,
 • Tıbbi nakil * (Kara, hava ambulansı veya tarifeli uçuş ile)
 • Tedavi sonrası ikametgaha geri dönüşün sağlanması,
 • Ülkeye öngörülmeyen dönüş (1. derece akrabanın vefatı durumunda)
 • Tıbbi bilgi ve danışmanlık
 • Hukuki Yardım – 1.000 Euro
 • İdari Asistans
 • Kayıp bagajın bulunup ulaştırılması

 Sigorta kategorimizdeki En Uygun Konut Sigortası başlıklı makalemizin de ilginizi çekebileceğini düşündük. İyi okumalar!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu